hydraulika -co je s ni

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
kiliman
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 04, 2007 7:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

hydraulika -co je s ni

#1 Nový příspěvek od kiliman »

Zdravim Zetor 6245
-hydraulika mi po urč. čase nezvedá. Za studena dvíha perfektne, no napr. po 2hod sečení, kdyz musí držať rotačku v urč polohe, nezvedá vôbec. Povychladnutí opäť perfektne.
-oleja mám dostatok.
- popri tom sa mizavzdušňuje spojka=prešmykuje. súvisí to aj s tým?
-načo sa používa páka po pravej strane sedáka. má tri polohy... jedná sa o násobič? naco to je a pri com sa pouziva dik M Z

vaclavs
Příspěvky: 770
Registrován: pon lis 17, 2008 12:03 pm
Bydliště: Rychnov Nad Kněžnou

Re: hydraulika -co je s ni

#2 Nový příspěvek od vaclavs »

Kdysi jsem jezdil také s rotačkou a dělalo to samé - nemohl jsem to zvednout.
Chyba byla v tom, že bylo čerpadlo vyběhané a nedávalo tlak - vyměnil jsem ho a OK.

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika -co je s ni

#3 Nový příspěvek od Mikro »

Je možné, že je čerpadlo vyběhané, když se olej zahřeje a zmenší se jeho viskozita pak již není čerpadlo schopno vyvinou potřebný tlak.
U štípačky se nám pro změnu stávalo, že díky trhlince v těsnění čerpadla nám to příbíralo vzduch a olej zachvíli vypadal spíš jako capucino, ale to se ti stát nemůže.

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydraulika -co je s ni

#4 Nový příspěvek od Chudej farmar »

vaclavs píše:Kdysi jsem jezdil také s rotačkou a dělalo to samé - nemohl jsem to zvednout.
Chyba byla v tom, že bylo čerpadlo vyběhané a nedávalo tlak - vyměnil jsem ho a OK.
presne tak cerpadlo je ko az ho vyndas nebudes se mu divit ze nechtelo pracovat :) me to jednou na 72 taky odeslo v rotacce zajimave :)
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1263
Registrován: úte led 01, 2008 5:08 pm
Bydliště: Sušno-Dřísy
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika -co je s ni

#5 Nový příspěvek od Tomáš »

Mikro píše:Je možné, že je čerpadlo vyběhané, když se olej zahřeje a zmenší se jeho viskozita pak již není čerpadlo schopno vyvinou potřebný tlak.
U štípačky se nám pro změnu stávalo, že díky trhlince v těsnění čerpadla nám to příbíralo vzduch a olej zachvíli vypadal spíš jako capucino, ale to se ti stát nemůže.
Tak tohle samí se mi Mikro děje :(
Olej mam našlehaný jak jako to capucino samá pěna :smich: Štípačce se hůbec nechce a hydraulika v ramenech mi pruží.Já jsem si nejdřív myslel že to bude špatným olejem ale asi to bude to samý :( Co myslíš??
Jsou dva druhy nespokojenosti: nespokojenost, která pracuje, a ta, co lomí rukama. První dosáhne toho, co chce, druhá ztratí, co má.

PETER+
Příspěvky: 96
Registrován: úte říj 28, 2008 1:02 pm

Re: hydraulika -co je s ni

#6 Nový příspěvek od PETER+ »

Aj mne sa to stáva po hodinke dvoch roboty pri oraní sa olej trošku zohreje a už nedviha. Idem meniť čerpadlo a vačšiu nádrž. Neviete o nejakej cca 20L.

kiliman
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 04, 2007 7:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydraulika -co je s ni

#7 Nový příspěvek od kiliman »

dakujem za rady ... myslel som si ze v tom bude chyba... priblizne kolko vyjde nove cerpadlo.. ? možno staci len pretesniť... sused ho pretesnoval doma a neja spomonal ze ho uplne rozladil, aj tak ho musel poslat odborníkom do SPTŠ a je väčší odborník. spravím to aj ja radšej tak ...

PETER+
Příspěvky: 96
Registrován: úte říj 28, 2008 1:02 pm

Re: hydraulika -co je s ni

#8 Nový příspěvek od PETER+ »

Prosím ťa ak zistíš cenu opravy čerpadla daj vedieť mám doma ešte dva jedno tečie a druhé dáva slabý tlak dal by dom ich do poriadku.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: hydraulika -co je s ni

#9 Nový příspěvek od radas »

už nevím kolik to bylo ,ale za repas čerpadla ze zetoru chtěli 2/3 ceny nového a záruka jen 6 měsíců.

Uživatelský avatar
Elektronek
Příspěvky: 99
Registrován: stř říj 03, 2007 3:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydraulika -co je s ni

#10 Nový příspěvek od Elektronek »

si nezpomínám přesně kolik dával taji u nás za nový čerpadlo do Z 4011 ale myslim si že něco kolem 1500Kč možná 2500kč..
Don't worry be happy.

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydraulika -co je s ni

#11 Nový příspěvek od doca »

taky si rád vyslechnu radu, mám to samý na zetor 4011 - někdy mi hydraulika jde bez problému jindy jen poskakuje, čerpadlo jakoby mňouká a olej je napěněněj - ta trhlinka na těsnění je kde - na čerpadle? to je celé v oleji odkud by přisávalo vzduch

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydraulika -co je s ni

#12 Nový příspěvek od Chudej farmar »

ja jsem to cerpadlo ted kupoval do 70tky pac tam odeslo diky celaku myslim ze stalo 3300kc nove CESKE!!podivamse na fakturu a napisu ti to presne! co by jsi na nem chtel doma pretesnovat? je to zubove cerpadlo! vymena za opravene se nevyplati
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

PETER+
Příspěvky: 96
Registrován: úte říj 28, 2008 1:02 pm

Re: hydraulika -co je s ni

#13 Nový příspěvek od PETER+ »

Tiež rozmýšlam nad tým čo pretesňovať ak sú už zuby chytené neurobís s tým nič.

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika -co je s ni

#14 Nový příspěvek od Mikro »

Tomáš píše:
Mikro píše:Je možné, že je čerpadlo vyběhané, když se olej zahřeje a zmenší se jeho viskozita pak již není čerpadlo schopno vyvinou potřebný tlak.
U štípačky se nám pro změnu stávalo, že díky trhlince v těsnění čerpadla nám to příbíralo vzduch a olej zachvíli vypadal spíš jako capucino, ale to se ti stát nemůže.
Tak tohle samí se mi Mikro děje :(
Olej mam našlehaný jak jako to capucino samá pěna :smich: Štípačce se hůbec nechce a hydraulika v ramenech mi pruží.Já jsem si nejdřív myslel že to bude špatným olejem ale asi to bude to samý :( Co myslíš??
U traktoru to vzuch přibírat nemůže, když je to celé utopené v oleji.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: hydraulika -co je s ni

#15 Nový příspěvek od radas »

olej dokáže zpěnit i přiseklý redukčák, nebo naprasklá tlak. trubka . co se týká repase čerpadel většinou se opravují pouze čela nikoli zuby - ze zkušeností repas nebrat

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“