rozmer motoru na PFce

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
charlie
Příspěvky: 221
Registrován: úte říj 21, 2008 2:37 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozmer motoru na PFce

#16 Nový příspěvek od charlie »

To je taky stabilák, navíc má vykuchaný odstředivý regulátor.
Přidám pár fotek, snad to z nich bude jasné.
Stabilní 2.jpg
Tak tohle je nekompletní stabilák. Buď takhle, nebo jsou v zadním karteru ještě čtyři svorníky na které se montuje ta redukční skříň.
Pro PFku byl jiný zadní karter, který přechází do spojkového zvonu a pasuje na převodovku PF
Trakční 1.jpg
Rozdíl v zadním dílu karteru je patrný tady:
Kartery 2.jpg
Rozdíl ve startovacím zařízení není tak patrný, jsou to fotky nekompletních motorů, nebo jen sesazených dílů.Obecně platí že PéeFka se startuje popruhem za řemenici u předního víka a nemá odstředivý regulátor, stabilní verze se startuje pákou ( a někdy to fakt bolí ), ale ty motory na fotkách neměly v originále ani jedno.Snad se natáčely za něco, co bylo na motoru připojeno, ale to přesně nevím.
Jinak rozměry, tedy zhruba :
Karter 135 mm
Kryt ventilátoru 105mm
Zadní karter se zvonem 110mm
Přední víko s krytem regulátoru, nebo startovací řemenicí cca 100mm
Zástavbová délka motoru je tedy součet daných rozměrů.
U stabilní verze má zadní karter jen 25mm a za ním je výstupní hřídel v délce 90 mm.
Měřeno metrem za tmy a na sněhu.Tak to berte s patřičnou rezervou.

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozmer motoru na PFce

#17 Nový příspěvek od josip »

Ličnák píše:Ano josipe to je jeden z motoru co se dávali na PF62 zmer to kutovi prosim i ten motor co se jinak startuje remenem ma stejne rozmery nebo skoro stejne jinak dozadu na tu prirubu se to vysroubuje co tam mas tedka das tam mezikus a de to na prevodovku PF myslim

ano mas pravdurozdiel je len v prirube a kolene na karburator a v prednom krite ventilatora bohuzial uz to nemozem zmerat lebo ten motor uz 2 roky nemam

Uživatelský avatar
slavik74
Příspěvky: 280
Registrován: pon led 12, 2009 6:29 pm
Bydliště: Prievidza

Re: rozmer motoru na PFce

#18 Nový příspěvek od slavik74 »

Ja mam na PF, tento motor.
Přílohy
DSC00042.JPG
DSC00041.JPG

Ličnák
Příspěvky: 70
Registrován: čtv říj 23, 2008 4:40 pm

Re: rozmer motoru na PFce

#19 Nový příspěvek od Ličnák »

Aha tak mu urcite slavik74 ten motor změří pokud ho ještě vlastní já sem to chtěl u souseda zmerit ale nemuzu ven sem nemocnej takže nejdrive o vykendu

Uživatelský avatar
charlie
Příspěvky: 221
Registrován: úte říj 21, 2008 2:37 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozmer motoru na PFce

#20 Nový příspěvek od charlie »

Jo, tak to je přesně on.A koukám, nějaká uloženka, nebo že by generálka?
A má i ten nálitek na krytu ventilátoru.Tak snad budeš při měření přesnější
než já.

Ličnák
Příspěvky: 70
Registrován: čtv říj 23, 2008 4:40 pm

Re: rozmer motoru na PFce

#21 Nový příspěvek od Ličnák »

Tk nikomu se asi nechce jit do garaze a zmerit ten motor dit je vlastne zima :smich: tak sem se zasel mrknout vedle a no máš to tak cca milimetri ti psat nebudu 8) ..dlouhy to je 50cm, široký 45-46cm, vyska komplet se vsim 550

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: rozmer motoru na PFce

#22 Nový příspěvek od kuta »

8) 8) dík kluci,
ale asi to padá,protože bych tam musel k tomu motoru napasovat ješte nákou převodovku????a vubec nvm jestli by se mi to tam vešlo...spíš ne,málo místa :( :(
asi zustanu u 175 8) 8)
ale jinak klucí díky,

PS:mám to na traktor!!

Ličnák
Příspěvky: 70
Registrován: čtv říj 23, 2008 4:40 pm

Re: rozmer motoru na PFce

#23 Nový příspěvek od Ličnák »

musel bys to udelat tak ze by si dal na prevodovku kolecko ozubene coz myslim ze tam mas a na motor taky a přes retez bylo by to nroamlne jako u motorky akorat pokud nemas uhlovej prevod tak bys musel dat motor napric jako to mam ja a dal to mam vedeny na prvni prevodovku z motoru pres kolecka spojovany takovejma rourama jakoby na loziskach dobre vymysleny takhle 8) myslim ze ta 175 ale na tvuj trakturek staci nikdy sem ale jeste nejel strakturkem kterej mel motor jawa tak nemuzu slouzit uvidim sam co to udela az ho opravim a dam na trakturek je to 4x4 stalej pohon bez uzaverek tak sem zvedavej ale prej to normalne tahalo pekne tak uvidime no :)

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: rozmer motoru na PFce

#24 Nový příspěvek od kuta »

Ličnák píše:musel bys to udelat tak ze by si dal na prevodovku kolecko ozubene coz myslim ze tam mas a na motor taky a přes retez bylo by to nroamlne jako u motorky akorat pokud nemas uhlovej prevod tak bys musel dat motor napric jako to mam ja a dal to mam vedeny na prvni prevodovku z motoru pres kolecka spojovany takovejma rourama jakoby na loziskach dobre vymysleny takhle 8) myslim ze ta 175 ale na tvuj trakturek staci nikdy sem ale jeste nejel strakturkem kterej mel motor jawa tak nemuzu slouzit uvidim sam co to udela az ho opravim a dam na trakturek je to 4x4 stalej pohon bez uzaverek tak sem zvedavej ale prej to normalne tahalo pekne tak uvidime no :)
jooj, to já bych cca vedel,ale motor +převodovka (a z převodovky řetez) to se mi tam proste nemuže vejít :vztek: :vztek: :vztek: :vztek: :( :( :(

milos46
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 23, 2009 9:35 am
Bydliště: Boršice (okres UH)
Kontaktovat uživatele:

Re: rozmer motoru na PFce

#25 Nový příspěvek od milos46 »

Zdravím, potřeboval bych od vás zkušenějších poradit. Mám doma komplet starou PFku a chtěl bych si z ní udělat traktůrek na občasné převážení všeho možného. Chtěl bych z ní použít kompletní zadek s tím, že bych rozšířil rozchod kol asi na 110cm. Originál benzinový motor bych nejraději nahradil motorem a převodovkou z 1203 , kterou bych propojil kardanem s převodovkou z PFky. Akorát si nejsem jistý jak se na tento motor bude tvářit PF-ková převodovka. Myslím si, že by to měla vzhledem ke své robustnosti vydržet, ale radši se ptám,dík.

martyny
Příspěvky: 142
Registrován: sob led 24, 2009 4:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozmer motoru na PFce

#26 Nový příspěvek od martyny »

motor stara oktavka nebo 1203 a tak tak to muzes rovnou dat na tu prevodovku ale jestli z toho checs udelat trakturek tak jedine ram a tu prevodovku aby to slo nejak vict k prevodovce z PF a prevodovka to vydrzi

milos46
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 23, 2009 9:35 am
Bydliště: Boršice (okres UH)
Kontaktovat uživatele:

Re: rozmer motoru na PFce

#27 Nový příspěvek od milos46 »

Tak to jsi mě potěšil...Jak říkáš, udělal bych rám,tak aby to pěkně pasovalo. Mám v plánu používat hlavně převodovku z 1203 a PFkovou bych využíval pouze na redukce. Ten původní motor z PFky tam nechci hlavně proto, že se startuje řemenem a přijde mi dost lehký na předek a mám strach, že by se to při větším zatížení mohlo nadzvedávat nehledě na to, že nebudu muset řešit žádný mezikus mezi motor PFky a převodovky z 1203. Akorát su zvědavý na to, jak to bude zpřevodované, páč samotná převodovka z PF mě příjde dost pomalá, a když tam bude ještě ta z 1203,tak to bude ještě pomalejší...

martyny
Příspěvky: 142
Registrován: sob led 24, 2009 4:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozmer motoru na PFce

#28 Nový příspěvek od martyny »

jo to je pravda nejlepsi by asi bylo kdyby si udelal ram dozadu by prisla ta FPka prevodovka dopredu udelat napravu dat tam motor a to rovnou kardanem

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“