rozmer motoru na PFce

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

rozmer motoru na PFce

#1 Nový příspěvek od kuta »

klucí jaký má rozmer motor z PFky
v cm????
dík 8)

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozmer motoru na PFce

#2 Nový příspěvek od josip »

kuta píše:klucí jaký má rozmer motor z PFky
v cm????
dík 8)

chces dat do svojho motor s pf benzinovy ten dost papa a su snim problemi

Uživatelský avatar
slavik74
Příspěvky: 280
Registrován: pon led 12, 2009 6:29 pm
Bydliště: Prievidza

Re: rozmer motoru na PFce

#3 Nový příspěvek od slavik74 »

ktory máš na mysli? benzín? diesel?

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: rozmer motoru na PFce

#4 Nový příspěvek od kuta »

slavik74 píše:ktory máš na mysli? benzín? diesel?
mam nabídku na motor z PF-62,nevím musím se zeptat,
jen bych potřeboval rozmery???

Ličnák
Příspěvky: 70
Registrován: čtv říj 23, 2008 4:40 pm

Re: rozmer motoru na PFce

#5 Nový příspěvek od Ličnák »

sousedovi tu vedle stoji PF62 asi uz 6let ve stodole je asi linej rozdelat to a otocit neco na ty spojce duvod proc nejezdi :D silnej stroj pamatuju na to kdyz mi bylo 10tak stim tahal treba drevo nebo oral silnej stroj no ... já se kdyžtak zejtra u nej stavim a zmerim to 8)

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: rozmer motoru na PFce

#6 Nový příspěvek od kuta »

Ličnák píše:sousedovi tu vedle stoji PF62 asi uz 6let ve stodole je asi linej rozdelat to a otocit neco na ty spojce duvod proc nejezdi :D silnej stroj pamatuju na to kdyz mi bylo 10tak stim tahal treba drevo nebo oral silnej stroj no ... já se kdyžtak zejtra u nej stavim a zmerim to 8)
to bys byl moc hodný

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozmer motoru na PFce

#7 Nový příspěvek od josip »

tu mas vykres
Přílohy
motor7.jpg
motor6.jpg
motor3.jpg

Ličnák
Příspěvky: 70
Registrován: čtv říj 23, 2008 4:40 pm

Re: rozmer motoru na PFce

#8 Nový příspěvek od Ličnák »

koukam uz nebudu muset 8)

Uživatelský avatar
charlie
Příspěvky: 221
Registrován: úte říj 21, 2008 2:37 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozmer motoru na PFce

#9 Nový příspěvek od charlie »

Ale na těch výkresech není motor na PF 62, ale jeho stabilní verze. Tu používala hodně železnice. Originál motor má navíc spojkový zvon, jiné koleno karburátoru, nemá nádrž na předním štítu a celý přední štít má okolo nálitek ve tvaru obdélniku, na ktery se montuje přední a horní plechová kapotáž stroje.Na předním víku není odstředivý regulátor, jako tady, ale roztáčecí řemenice s ozubem.Tenhle motor se startuje roztáčecí pákou, tu standartní PFka nemá.Je to podle výkonových parametrů stejný motor, ale ne originál PF.Více na fóru pf62.

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: rozmer motoru na PFce

#10 Nový příspěvek od kuta »

tak já nevím kluci,je to ono nebo ne??
fakt bych potřeboval ten rozmer,ale stejnak to ais neklapne protože bych mel jen jednu převodovku,pryý ta převodovka váží 150kg :shock: sem teda slyšel :( :( :'( :'( :'(

Uživatelský avatar
charlie
Příspěvky: 221
Registrován: úte říj 21, 2008 2:37 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozmer motoru na PFce

#11 Nový příspěvek od charlie »

Jestli je to originál převodovka k tomu motoru, tedy PF62, tak ta klidně může těch 150 kg vážit.Celá PéeFka váží v dieselu ( s 1D80 ) 380 kg.Ten benzín je lehčí a nemá přídavná závaží, tak může mít 300-320 kg.A to je vlastně motor, převodovka, kola, řidítka a kapotáž.
Ten motor na obrázku má s pFshodný válec s pístem, kliku, přední karter, setrvačník a zapalování.Kryt setrvačníku ( větráku ) je jiný, ale jen z hlediska uchycení kapotáže.
U zadního karteru si nejsem jistý, musím se podívat.Tam existují tři druhy.Ten, co je na obrázku,tedy jen vývodová hřídel.Pak se používá s redukční převodovkou, tam je určitě jiné víko hřídele, karter nevím.Ale pro trakční provoz je zadní karter určitě jiný, je odlitý v kuse s tím spojkovým zvonem.
Nevím, jak ti teď pomoct.Napiš, jaký rozměr je pro tebe zásadní a já se to pokusím změřit na rozebraném motoru.
Nejlepší by bylo sehnat fotku toho motoru, co ti nabízí.Jinak nebude jistota.

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: rozmer motoru na PFce

#12 Nový příspěvek od kuta »

charlie píše:Jestli je to originál převodovka k tomu motoru, tedy PF62, tak ta klidně může těch 150 kg vážit.Celá PéeFka váží v dieselu ( s 1D80 ) 380 kg.Ten benzín je lehčí a nemá přídavná závaží, tak může mít 300-320 kg.A to je vlastně motor, převodovka, kola, řidítka a kapotáž.
Ten motor na obrázku má s pFshodný válec s pístem, kliku, přední karter, setrvačník a zapalování.Kryt setrvačníku ( větráku ) je jiný, ale jen z hlediska uchycení kapotáže.
U zadního karteru si nejsem jistý, musím se podívat.Tam existují tři druhy.Ten, co je na obrázku,tedy jen vývodová hřídel.Pak se používá s redukční převodovkou, tam je určitě jiné víko hřídele, karter nevím.Ale pro trakční provoz je zadní karter určitě jiný, je odlitý v kuse s tím spojkovým zvonem.
Nevím, jak ti teď pomoct.Napiš, jaký rozměr je pro tebe zásadní a já se to pokusím změřit na rozebraném motoru.
Nejlepší by bylo sehnat fotku toho motoru, co ti nabízí.Jinak nebude jistota.
8) 8) jj super,tak vím že převodovku neXD
foto nevím jestli bude,kdyby nekdo z vás ten motor mohl vyfotit a zmeřit byl bych rád,protože vubec netuším jak ot vypadá,a nevím jestli by se mi tam ten motor +jiná převodovka vyšla :-/ ..abych mel dve převodovky :-/

Uživatelský avatar
charlie
Příspěvky: 221
Registrován: úte říj 21, 2008 2:37 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozmer motoru na PFce

#13 Nový příspěvek od charlie »

Ale ta převodovka na PF je včetně rozvodovky, redukčních převodů, uzávěrky atd.Na výstupních hřídelích jsou na kužel nasazené rovnou unašeče na kola včetně brzd.
Má to 3+Z a řadí se dvěma pákami. Kola jsou originál 6-16, otočené ráfky.Vzadu na převodovce je rychlý a pomalý vývod.Nevím, ale pokud je tahle převodovka k dispozici, už bych asi nic jiného nehledal.Pod ten motor přišroubovat rám s přední nápravou a jede se.
Na tom fóru PF62 je toho víc a je to i u nás na sekci Jednoosé frézy atd.
Ale nevím, na co to chceš použít.Nějaké fotky jsem udělal, v průběhu dne se pokusím přetáhnout.Dám tam i nějaké rozměry.

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozmer motoru na PFce

#14 Nový příspěvek od josip »

ja som mal takyto motor
Přílohy
P1130186.JPG
P1130185.JPG
P1130184.JPG
P1130183.JPG
P1130182.JPG

Ličnák
Příspěvky: 70
Registrován: čtv říj 23, 2008 4:40 pm

Re: rozmer motoru na PFce

#15 Nový příspěvek od Ličnák »

Ano josipe to je jeden z motoru co se dávali na PF62 zmer to kutovi prosim i ten motor co se jinak startuje remenem ma stejne rozmery nebo skoro stejne jinak dozadu na tu prirubu se to vysroubuje co tam mas tedka das tam mezikus a de to na prevodovku PF myslim

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“