Pístnice

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Pístnice

#16 Nový příspěvek od Brendak »

Myslim ze prumer pistni tyce je stejny jako prumer pistu u jednocinneho valce. Asi pred pul rokem mne prodavac z firmy na hydraulicke valce rikal , ze dvojcinny pist nedoporucuje pouzivat jako jednocinny. Ze mam zapojit i horni vyvod. Kdyz je totiz pistni tyc zasunuta , tak se nad pist nasaje vzduch s vlhkosti. Pokud se pak valec dlouho nepouziva , tak zacne vevnitr rezivet. Takze pochybuju ze je nad pistem u jednocinneho valce prostor se vzduchem , protoze by valec zevnitr mohl rezivet. Takze by mel byt prumer pistu stejny jako prumer pistni tyce.
Na sto procent to budes vedet , kdyz to rozdelas.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4258
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Pístnice

#17 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tak sup ucebnici a poradne nastudovat.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Pístnice

#18 Nový příspěvek od Lukibos »

Brendak píše:
Jakub píše:Vzorec: F=S*p neboli : síla= plocha * tlak Je nutno zadávat základní jednotky - plocha pístu v m2 (S = 3,14 * poloměr pístu na druhou (v metrech)) tlak v Pa (1 atm = 100 kPa neboli 100 000 Pa) Síla potom vyjde n Newtonech, kde 1N odpovídá tíze 1 kg.
Pak to vypadá takto: S = 3,14 * 0,0475 * 0,0475 = 0,00708 m2 (ovšem pokud je vnitřní průměr válce těch 9,5 cm)
F = 0,00708 * 14 000 000 = 99 184 N
Ale záleží kolik dává tvoje hydraulika, nemusí to být přímo 140 atm.
Jenom oprava. 10N odpovida tize 1 kg.
A když spočtu sílu pístnice,jde pak nějak spočítat konečna síla na konci ramen a dál od nich? Je na to nějaký vzoreček nebo nějak pomocí poměru? :zapomel:
Přílohy
Hydraulika.JPG

sekalsemmalo
Příspěvky: 4258
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Pístnice

#19 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

ja sem tak blbej,ze uz nespocitam nic.lepsi by bylo,kdyby si tlacil na plnou plochu pistu.ne minus pistni tyc.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Pístnice

#20 Nový příspěvek od Brendak »

Ta sila se spocita pomoci pomeru. Ale pokud pouzijes tu jednocinnou pistnici , tak ti to nebude fungovat. Ta jenom tlaci. A ty to mas udelane na zasouvani. Ta pistnice by musela byt svisle , tak jak je ta cervena tycka.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Pístnice

#21 Nový příspěvek od Brendak »

Jinak pro to cos navrhl:

Sila v ramenech = ( sila od pistu / (195 / 140)) / (( 590 + 310 ) / 310 )

Pokud to chces dal od ramen , tak das misto 590 prislusny rozmer.

A jak psal predchudce dvojcinny pist ma vetsi silu pri vysouvani , nez pri zasouvani.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Pístnice

#22 Nový příspěvek od Lukibos »

Brendak píše:Jinak pro to cos navrhl:

Sila v ramenech = ( sila od pistu / (195 / 140)) / (( 590 + 310 ) / 310 )

Pokud to chces dal od ramen , tak das misto 590 prislusny rozmer.

A jak psal predchudce dvojcinny pist ma vetsi silu pri vysouvani , nez pri zasouvani.
Díky. To s tou dvoučinnou pístnicí je mi jasné. :friends: 8)

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Pístnice

#23 Nový příspěvek od Lukibos »

Brendak píše:Jinak pro to cos navrhl:

Sila v ramenech = ( sila od pistu / (195 / 140)) / (( 590 + 310 ) / 310 )

Pokud to chces dal od ramen , tak das misto 590 prislusny rozmer.

A jak psal predchudce dvojcinny pist ma vetsi silu pri vysouvani , nez pri zasouvani.

A jinak to byl obrázek mé současné hydrauliky. Chtěl jsem spočíst tu sílu.
A v jakých to má být jednotkách?
Protože jak jsem to teď počítal tak mi to vyšlo nějaké silnější na to co to teď zvedá.
Díky :red:

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Pístnice

#24 Nový příspěvek od Brendak »

V tom vzorecku na vypocet sily v ramenech na jednotkach tak nezalezi. Hlavne aby to bylo vsechno v mm , nebo vsechno v metrech. Kdyz dosadis silu v N , tak to vyjde v N. Kdyz dosadis v kilogramech , tak to vyjde v kilogramech.

Napriklad: to co to zvedne v ramenech v kilogramech = ( co zvedne pist v kilogramech /

(195/140)) / ((590+310) / 310)

Takze napriklad: ( 4360 kg / (195 / 140) ) / ( (590 + 310) / 310 ) = 1078 kg

Nejdriv musis spocitat zavorky.

4360 kg / 1078 kg = 4,0445 Takze ty ramena zvedaji 4,0445 krat min nez to co uzvedne pist.

sila v ramenach = sila pistu / 4,0445 8) Zkratka ti ramena uzvednou 1/4 toho co pist.

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Pístnice

#25 Nový příspěvek od Jakub »

Má pravdu ten chlapec! :)
Jinak zvedací síla ve větší vzdálenosti závisí především na tom, jakým způsobem je to zapříhlé. Pokud je to jenom v ramenech, jakoby bez 3. bodu, potom je to větší páka a místo 590 mm dáš daný větší rozměr. Vlastně jen prodloužíš ramena, zdvih pak bude větší, nosnost menší.

Častěj se používá 3. bod.
Pokud je 3. bod stejně dlouhý jako spodní rameno nosnost se nemění a i zdvih je stejný, břemeno je stále vodorovně. Takže můžeš zvedat 1078kg 2metry za traktorem, ovšem limituje tě zatížení přední nápravy a pevnost traktoru.
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Pístnice

#26 Nový příspěvek od Brendak »

Ten chlapec je strojni inzenyr , tak o tom neco malo vi. Ale v oboru nepracuje. S tim tretim bodem mne to vubec nedoslo. Chytry chlapec. 8)

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Pístnice

#27 Nový příspěvek od Lukibos »

Tak teď jste mě doplnili informacemi do sytosti a jsem vám za to vděčný. 8) Ale jak jsem to počítal u své pístnice,když jsem odečet průměr pístní tyče od průměru válce abych dostal sílu píst v tahu. Tak mi to vyšlo něco kolem 3900kg. Což by podle výpočtu dělalo nějakých 975kg. A to mi to zvednout nechce ani boha. Jak mám tu lžíci v trojbodu tak jak si na ní stoupnou tři tak ani prd a hlína ani nemluvim. Tak buď je ještě chyba v tom mrtvém bodě nebo mé hydraulice. :-/
Asi jsem si to měl nechat navrhnout nějakým profíkem.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Pístnice

#28 Nový příspěvek od Brendak »

Myslim ze nemuzes odecist jen prumery a spocitat plochu na kterou to tlaci.

Musis prva spocitat plochu vnitrku valce. Pak spocitat plochu pistni tyce. A pak to od sebe odecist.

S = 3,14 * r1 polomer vnitrku valce na druhou - 3,14 * r2 polomer pistni tyce nadruhou =

3,14 * ( r1 na druhou - r2 na druhou )

Jinak nevim kolik ti dava cerpadlo tlak.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Pístnice

#29 Nový příspěvek od Lukibos »

Brendak píše:Myslim ze nemuzes odecist jen prumery a spocitat plochu na kterou to tlaci.

Musis prva spocitat plochu vnitrku valce. Pak spocitat plochu pistni tyce. A pak to od sebe odecist.

S = 3,14 * r1 polomer vnitrku valce na druhou - 3,14 * r2 polomer pistni tyce nadruhou =

3,14 * ( r1 na druhou - r2 na druhou )

Jinak nevim kolik ti dava cerpadlo tlak.
Jo tak to jsme dva. :friends: Já to taky nevim,ale je to zaplombovaný po repasi,takže nějakej tabulkovej tlak. Je to čerpadlo s posipovače s trambusu. Ale je přímo proti klice,takže se nedrží v otáčkách co měl trambus,ale i vyšších. Prosímtě ty seš asi profík přes hydraulik. Teď mi nějak hapruje. Když zvedém tak to pořád padá a zvedne se to ůplně až na po několikáté.

mgr.Kelly
Příspěvky: 6
Registrován: ned pro 28, 2008 10:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pístnice

#30 Nový příspěvek od mgr.Kelly »

mohl bys to čerpadlo vyfotit? (označení trambus mi nic neřiká) parkrát sem se s něčím podobným setkal (tak možná vím kde je zakopany pes)
podle fotky ti asi řeknu víc

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“