čerpadlo na čZ 175

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

čerpadlo na čZ 175

#1 Nový příspěvek od kuta »

klucí poradte mi jaký mám sehnat čerpadlo na 175 a nebo 250???aby mi to utáhlo??potřebuju na traktor

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: čerpadlo na čZ 175

#2 Nový příspěvek od Tom »

na hydrauliku? dal bych to ruční, jak má např. Johny Deer
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: čerpadlo na čZ 175

#3 Nový příspěvek od sajgonak »

Ahoj,
přesně tak, udělej to ruční.
Pochybuji o tom, že 175, nebo 250 jsou schopny utáhnout čerpadlo při zatížení ( i malé)
Motor by musel jít v plných otáčkách a brzo by jsi ho uvařil.
Velká čerpadla, které používá např. HON nebo jiné nakladače jsou při záběru schopny dokonce výrazně ubrat otáčky motoru, který má 70 koní.

Uživatelský avatar
Standa
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 08, 2007 12:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: čerpadlo na čZ 175

#4 Nový příspěvek od Standa »

Já si myslím,že by jsi měl napsat co tím myslíš.Jestli chceš tím motorem pohánět jenom to čerpadlo nebo malotraktor a čerpadlo.
ČÁGOS!!!
Jednou měř,třikrát řež!
Loc: 50°17'38.348"N, 12°48'54.89"E

Uživatelský avatar
Johny Deer
Příspěvky: 227
Registrován: čtv led 03, 2008 8:50 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: čerpadlo na čZ 175

#5 Nový příspěvek od Johny Deer »

jojo přesně tak aji malý čerpadlo dá dost zabrat motoru z čz175 mám osobní skušenost z nakladača měl jsem na něm taky čz175 a to ten motor jel furt na jedničku a aji tak když dojel píst na konec tak to zadusilo motor aji když jsem ho držel pod plynem
správnej opravář má pořádný kladivo

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: čerpadlo na čZ 175

#6 Nový příspěvek od kuta »

tak čerpadlo na hydrauliku,
2.chtel bych s tím zvedat pluh,brány,radlici a ruzne příslušenství k traktoru,
na starem traktoru (250) sem mel čerpadlo,ale prý to bylo dobre,jen si to musel dostat do vetších otáček tak já nevím,
i ta ruční hydraulika by nebyla špatná 8)

Uživatelský avatar
Johny Deer
Příspěvky: 227
Registrován: čtv led 03, 2008 8:50 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: čerpadlo na čZ 175

#7 Nový příspěvek od Johny Deer »

no tá ruční hydraulika neni špatná pokud s ti neořeš políčko 2x2 metry to se napumpuješ jak blbej ale záleží jakou tam dáš pístnicu když dáš uzkou tak se to bude hýbat rychleji ale na zvedání budeš muset vynaložit větší sílu
správnej opravář má pořádný kladivo

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: čerpadlo na čZ 175

#8 Nový příspěvek od kuta »

Johny Deer píše:no tá ruční hydraulika neni špatná pokud s ti neořeš políčko 2x2 metry to se napumpuješ jak blbej ale záleží jakou tam dáš pístnicu když dáš uzkou tak se to bude hýbat rychleji ale na zvedání budeš muset vynaložit větší sílu
políčko mam 6x20 8)

Uživatelský avatar
Johny Deer
Příspěvky: 227
Registrován: čtv led 03, 2008 8:50 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: čerpadlo na čZ 175

#9 Nový příspěvek od Johny Deer »

tak to máš v pohodě nejhorší je to když se pluh zaboří a už je konec pole a hned ho zvihat já ořu aji takový malí kousky tak to mám už oskoušený třeba loni jsem oral u jednoho souseda políčko který mělo 2,5m x 0,5m a pý to je jenom na mrkvu :vysmech:
správnej opravář má pořádný kladivo

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: čerpadlo na čZ 175

#10 Nový příspěvek od Jakub »

Pokud ho dostatečně zpřevoduješ, tak v tom nevidím problém. Bude to chodit trochu pomalej, ale co? Lepší než pumpovat. Spíš vyřešit odpojování čerpadla, abys ho nehonil furt, např při dopravě. Nějaké malé čerpadlo, do 20l / min ještě zpřevodované to musí utáhnout jak nic.
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: čerpadlo na čZ 175

#11 Nový příspěvek od kuta »

Jakub píše:Pokud ho dostatečně zpřevoduješ, tak v tom nevidím problém. Bude to chodit trochu pomalej, ale co? Lepší než pumpovat. Spíš vyřešit odpojování čerpadla, abys ho nehonil furt, např při dopravě. Nějaké malé čerpadlo, do 20l / min ještě zpřevodované to musí utáhnout jak nic.
já mám čerpadlo,co fungovalo na 250.ale nevím jestli ho tam mám dát na 175..??
možná zpřevodovvat...ale hlavne nevím jak bych udelal vypnutí?? :-/ :-/ aby nejelo furt :'(

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: čerpadlo na čZ 175

#12 Nový příspěvek od Tata »

dal bych tam čerpadlo ze serva, nic vic většího nee, ja mam na Pufanu 25l za minutu
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: čerpadlo na čZ 175

#13 Nový příspěvek od Jakub »

Tata píše:dal bych tam čerpadlo ze serva, nic vic většího nee, ja mam na Pufanu 25l za minutu
25 l za minutu máš čerpadlo, to je ale údaj při jmenovitejch otáčkách čerpadla. Takže předpokládám, že to máš dopomala, protože jinak máš hydrauliku jak na Z 4011.

To kuta: Máš to za motocyklovou převodovkou, ne? Takže vypínat můžeš v neutrálu aniž bys zhasínal motor. Na to stačí zubová spoječka. Pokud to budeš převodovat klíňákem, není nic jednoduššího, než napínat klíňák, např pákou z ruční brzdy s rohatkou. To potom při nadměrné zátěži i prokouzne. Musíš sám vědět, jaké řadíš kvalty např při orbě na 1. a 2. převodovce a podle toho se zařídit. Aby výsledný průtok byl by vočko 10 - 15 l /min nebo tak nějak. Taky záleží jak silné máš pístnice, pokud silné, tak víc, slabé - míň.
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: čerpadlo na čZ 175

#14 Nový příspěvek od kuta »

Jakub píše:
Tata píše:dal bych tam čerpadlo ze serva, nic vic většího nee, ja mam na Pufanu 25l za minutu
25 l za minutu máš čerpadlo, to je ale údaj při jmenovitejch otáčkách čerpadla. Takže předpokládám, že to máš dopomala, protože jinak máš hydrauliku jak na Z 4011.

To kuta: Máš to za motocyklovou převodovkou, ne? Takže vypínat můžeš v neutrálu aniž bys zhasínal motor. Na to stačí zubová spoječka. Pokud to budeš převodovat klíňákem, není nic jednoduššího, než napínat klíňák, např pákou z ruční brzdy s rohatkou. To potom při nadměrné zátěži i prokouzne. Musíš sám vědět, jaké řadíš kvalty např při orbě na 1. a 2. převodovce a podle toho se zařídit. Aby výsledný průtok byl by vočko 10 - 15 l /min nebo tak nějak. Taky záleží jak silné máš pístnice, pokud silné, tak víc, slabé - míň.
mám to mezi 1 a 2 přeovodvokou,já tam jedno čerpadelko mam,vám ukážu fotku,jestli ho poznáte.skusím to zapínání a vypínání nejak vymyslet, 8) já bych tam mohl dát řemen,aůe musel bych ho furt sundavat a nandavat a to se mi moc nechce,pístnice mám,jednu odskoušenou,co na te hyde byla 8)

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: čerpadlo na čZ 175

#15 Nový příspěvek od kuta »

tak už je na tráktoru,čerpadlo,rozvadeč 8)
takže už vyřešeno :)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“