Označení vývodů u orbitrolu

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GeorgTK
Příspěvky: 480
Registrován: stř říj 22, 2008 10:29 am
Bydliště: okr. Prostějov

Označení vývodů u orbitrolu

#1 Nový příspěvek od GeorgTK »

Potřebuju poradit s označením A na tom bazmeku, co je k orbitrolu přidělanej 2 imbusama.
Zbylí označení je snad
L - Left - vlevo
R - Right - vpravo
P - Pressure - tlak od čerpadla
T - Tank - odpad do nádržky.

Ale co je kua to A???

Je to nějakej přetlak?
Psal jsem i výrobci, bohužel nereaguje.

Chtěl bych to použít na servo na moje TZ-4K-20.

Díky za informace.

Jirka
Přílohy
DSCN2294.JPG
DSCN2295.JPG
DSCN2296.JPG
DSCN2297.JPG
DSCN2298.JPG
DSCN2299.JPG
TZ-4K-20 + H357XPG nabízím vše k prodeji: https://georgtk.rajce.idnes.cz/Na_prodej/

Uživatelský avatar
adam125
Příspěvky: 788
Registrován: úte říj 21, 2008 5:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Označení vývodů u orbitrolu pls HELP

#2 Nový příspěvek od adam125 »

Myslim si žeby to mohlo byt nějake odlehčeni nebo něco takoveho, zitra ti to řeknu přesně.

Uživatelský avatar
GeorgTK
Příspěvky: 480
Registrován: stř říj 22, 2008 10:29 am
Bydliště: okr. Prostějov

Re: Označení vývodů u orbitrolu pls HELP

#3 Nový příspěvek od GeorgTK »

Byl bych moc vděčný :friends:
TZ-4K-20 + H357XPG nabízím vše k prodeji: https://georgtk.rajce.idnes.cz/Na_prodej/

pql
Příspěvky: 467
Registrován: pon črc 09, 2007 4:09 pm
Bydliště: u Sobotky

Re: Označení vývodů u orbitrolu pls HELP

#4 Nový příspěvek od pql »

Já osobně bych tipnul, že to je vývod na další hydrauliku z prioritního ventilu, to znamená že ti stačí jedno čerpadlo na řízení i zbytek hydrauliky, jelikož je tam ten priortiní ventil. Něco podobného mám na řízení danfos, akorát tam je to označený tuším CF nebo EF nebo tak nějak.

Petr

Uživatelský avatar
adam125
Příspěvky: 788
Registrován: úte říj 21, 2008 5:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Označení vývodů u orbitrolu pls HELP

#5 Nový příspěvek od adam125 »

Takže je to tlakovy vystup pro zbytek hydrauliky A znamena AUX(červeně označeno na 2. obrazku), je to něco jako kdybys na P napojil rozdvojku, takže buď na to napojiš rozvaděč, nebo to zaslepiš, přepouštěci ventil tam je pokud se podivaš na schema, takže se tomu nic nestane. 8)
Přílohy
schema2.JPG
schema1.JPG

Uživatelský avatar
adam125
Příspěvky: 788
Registrován: úte říj 21, 2008 5:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Označení vývodů u orbitrolu pls HELP

#6 Nový příspěvek od adam125 »

Kdyby někdo chtěl nějake vypočty k tomu, tak tady jsou, pokud se s toho někdo vyzna.
Přílohy
HGF-uk15 kopie.jpg
HGF-uk14 kopie.jpg

Uživatelský avatar
GeorgTK
Příspěvky: 480
Registrován: stř říj 22, 2008 10:29 am
Bydliště: okr. Prostějov

Re: Označení vývodů u orbitrolu pls HELP

#7 Nový příspěvek od GeorgTK »

Tak to je vinikající :wink: . Díky za info :friends: .
Ještě nicotná otázečka, kolik to tak může celé zhruba stát?

Jirka
TZ-4K-20 + H357XPG nabízím vše k prodeji: https://georgtk.rajce.idnes.cz/Na_prodej/

Uživatelský avatar
adam125
Příspěvky: 788
Registrován: úte říj 21, 2008 5:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Označení vývodů u orbitrolu pls HELP

#8 Nový příspěvek od adam125 »

To teda nevim, zaleži jestli chceš novy nebo starši. Kdybys chtěl PARKER tak asi moc ne(počitam kolem 5000 - 6000 ale možna vic, možna meně, nevim, ale je na to zaruka), protože my nahrazujeme originalni dily k bagrum a ruznym podobnym strojum ktere stoji hodně, levnějšimi, ale kvalitnějšimi. Kdybys chtěl tak ti pošlu jeden formulaž ktery mi vyplniš a necham to poptat.

Uživatelský avatar
GeorgTK
Příspěvky: 480
Registrován: stř říj 22, 2008 10:29 am
Bydliště: okr. Prostějov

Re: Označení vývodů u orbitrolu pls HELP

#9 Nový příspěvek od GeorgTK »

Tak mě napadlo, jak by teda bylo nejlepší to zapojit, když mám 1 čerpadlo, řízení s jedním vstupem a 2 výstupy, rozvaděč a nádržku s jedním vstupem. Někde sem tady četl, že asi takto: čerpadlo - rozvaděč - řízení - nádržka, čož by znamenalo A zaslepit.
ale šlo by to i takto?: čerpadlo - řízení - na A dát rozvaděč a z něj nádržka, ale co pak s P? Dát tam rozdvojku z vracečky od rozvaděče a propojit s P? Pak by byla stejně otázka, jestli by to čerpadlo na utáhlo.

Asi nejjednodušší to bude fakt zaslepit.

Jirka
TZ-4K-20 + H357XPG nabízím vše k prodeji: https://georgtk.rajce.idnes.cz/Na_prodej/

Uživatelský avatar
GeorgTK
Příspěvky: 480
Registrován: stř říj 22, 2008 10:29 am
Bydliště: okr. Prostějov

Re: Označení vývodů u orbitrolu pls HELP

#10 Nový příspěvek od GeorgTK »

adam125 píše:To teda nevim, zaleži jestli chceš novy nebo starši. Kdybys chtěl PARKER tak asi moc ne(počitam kolem 5000 - 6000 ale možna vic, možna meně, nevim, ale je na to zaruka), protože my nahrazujeme originalni dily k bagrum a ruznym podobnym strojum ktere stoji hodně, levnějšimi, ale kvalitnějšimi. Kdybys chtěl tak ti pošlu jeden formulaž ktery mi vyplniš a necham to poptat.
Děkuju, ale to nebude potřeba. To já jenom tak, aby řeč nestála :)
TZ-4K-20 + H357XPG nabízím vše k prodeji: https://georgtk.rajce.idnes.cz/Na_prodej/

Uživatelský avatar
adam125
Příspěvky: 788
Registrován: úte říj 21, 2008 5:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Označení vývodů u orbitrolu pls HELP

#11 Nový příspěvek od adam125 »

Nakresli schema s označenim vystupu, pak se mužeme bavit dal 8)

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Označení vývodů u orbitrolu pls HELP

#12 Nový příspěvek od PA »

dovolil bych si s adamem castecne nesouhlasit. podle me je zaslepeni A dost spatny reseni. nemam sice informace jak je dotazovany rizeni skutecne uzpusobeny ,ale LS[load sensing] na odlitku vedle A dava tusit ,ze to souvisi se zminovanym prioritnim ventilem[jak uz bylo receno nahore ,ten rozdeluje prutok mezi rizeni a jiny okruh a to tak ,ze pro rizeni ho doda jen v potrebnem odebiranem mnozstvi a case ,zbytek jde do jineho okruhu].
nevim ,jestli je nasroubovana kostka skutecne tim ventilem ,nebo jenom priprava ,ale bez kostky se to patrne nebude dat pouzit vzhledem k tomu ,ze orbitrole s LS byvaly v neutralu nepruchozi mezi P a T [close center].
z prilozeneho obrazku toho neni moc patrne ,a jestli nehodlas [v pripade ze tento celek bude fungovat jako prioritni ventil] na A zkusit napojit hydr. okruh ,zavedl bych ho radsi do nadrze nebo spojil s T.
protoze mi adame teda vysvetli ,kudy presne ten olej potece ,kdyz zaslepis A. ale samozrejme se nechci hadat.
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
GeorgTK
Příspěvky: 480
Registrován: stř říj 22, 2008 10:29 am
Bydliště: okr. Prostějov

Re: Označení vývodů u orbitrolu pls HELP

#13 Nový příspěvek od GeorgTK »

Já bych na to A asi napojil rozvaděč a co de od rozvaděče zpět do nádrže, bych propojil přes rozdvojku s T, protože se mi nechce rejpat do nádrže, abych tam připích další hadici. Snad v tom propojení nebude problém :-/
Jirka
TZ-4K-20 + H357XPG nabízím vše k prodeji: https://georgtk.rajce.idnes.cz/Na_prodej/

Uživatelský avatar
adam125
Příspěvky: 788
Registrován: úte říj 21, 2008 5:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Označení vývodů u orbitrolu pls HELP

#14 Nový příspěvek od adam125 »

Když se zaslepi vystup A tak olej poteče přes propouštěci ventil do T, protože A je spojeny s P, tady je zvětšene schema, omlouvam se za kvalitu, ale nějak mi odešla cd-mechanika tak si to nemužu najit v katalogu, ale snad zitra dodam kvalitni obrazek.
Přílohy
schema3.JPG

Uživatelský avatar
adam125
Příspěvky: 788
Registrován: úte říj 21, 2008 5:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Označení vývodů u orbitrolu pls HELP

#15 Nový příspěvek od adam125 »

Samožřejmě nejlepši řešeni je napojit na A rozvaděč, ušetři se na hadicich a podobně, ale když se zaslepi a použije jako obyčejny orbitol nic se nestane, akorat nevim na jaky tlak je přepouštěci ventil v rozvaděči a jaky v orbitolu.
Ty zpatečky propojit mužeš, tam už neni žaden tlak.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“