zubové čerpadlo

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

zubové čerpadlo

#1 Nový příspěvek od sajgonak »

Ahoj,
nevíte někdo jaký to má výkon? Je to z nějakého kombajnu, nebo mačkače.
ORSTA TGL 37 069 v páru
Přílohy
PC130030-nt.jpg
PC130028-net.jpg
PC130027-net.jpg

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: zubové čerpadlo

#2 Nový příspěvek od sajgonak »

Nikdo neví????
Potřeboval bych vědět průtok i otáčky na které je stavěno :-/

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: zubové čerpadlo

#3 Nový příspěvek od rezis »

Vím jen že šitek je nečitelný :-/
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: zubové čerpadlo

#4 Nový příspěvek od sajgonak »

zde detail štítku
Přílohy
PC130030.JPG

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: zubové čerpadlo

#5 Nový příspěvek od sajgonak »

Pánové
vážně nevíte??? :shock:
Detailní foto štítku nahoře..

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: zubové čerpadlo

#6 Nový příspěvek od kenybz »

prvni vyrazene cislo je vnitrni objem tzn kolik cm3 cerpadlo vytlaci na jednu otacku a druhe cislo je tlak v barech otacky zvolis podle pozadovaneho prutoku maximalne tak 1500 za minutu cerpadla jsou v tomto pripade paralelne takze prutok se secte tlak zustava nezmeneny
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: zubové čerpadlo

#7 Nový příspěvek od sajgonak »

Díky

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: zubové čerpadlo

#8 Nový příspěvek od Jakub »

Potřeboval bych poradit z čeho je toto čerpadlo. Je to ve skříňce s olejem a bylo to v taženém vyorávači cukrovky 3-VCX. Sloužilo to k navádění a zvedání řádků a výložníku. Možná, že je to zetorácké čerpadlo z Majora, ale nevím. Hnané to bylo napřímo za Suprem, takže 540 ot/min. Potřeboval bych vědět průtok, tlak a max. otáčky, pokud to někdo pozná, že je to z Majora (ale třeba 3011 a 4011 má různý tlak) Je tam vyražené jenom M85 a to nebude ani průtok ani tlak.
Přílohy
pístnice 012.jpg
pístnice 013.jpg
pístnice 014.jpg
tisícihran a zubová spojka
tisícihran a zubová spojka
pístnice 019.jpg
Dekl má 8 šroubů a je zaplombovaný
Dekl má 8 šroubů a je zaplombovaný
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: zubové čerpadlo

#9 Nový příspěvek od kenybz »

Jo tak to nevim....ale je tu jedna moznost jak to zjistit. Az to vycistis napln tu nadr olejem a rucne prez nejakou kliku otacej cerpadlem az se chytne a odvzdusni tak udelej treba 10 otacek a vycerpany olej odchytni do odmerneho valce a vydel odmerene mnozstvi poctem otacek ktere jsi udelal a mas prutok na jednu otacku a z toho us si odvodis kolik ti to bude davat pri jakych otackach. tlak byva bezny od 10 do 16MPA to je 100-160baru jsou i cerpadla ktere davaji i 350 baru ale to nebude urcite tento pripad navic zalezi jak je cerpadlo opotrebene nejlip to zjistis kdyz pripojis manometr a nebo mozna kdyz to cerpadlo vymontujes najdes stitek naspodu.
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: zubové čerpadlo

#10 Nový příspěvek od ota »

To čerpadlo bude ze 4011 já mám tadyhle rezervní do traktoru. Myslím, že to bude stejný. Ten tlak může dávat až 190 Atm. Podle toho, jak je seřízenej přepoušťák. Ale množství nevím. Tady je taky jenom nějaký číslo vyražený na bloku. Taky mám doma tuhle skříňku s tím čerpadlem. Neměl jsem ji ještě rozdělanou, tak ani nevím co v ní mám. Potom mám ještě jednu a ta je taky z nějakýho seřezávače na řepu. Ale ta má vevnitř ještě převodovku a jde tam ředit tři kvalty. Pohání to traktor vývodovým hřídelem a vevnitř je čerpadlo, ven kouká hřídel na ní řetězoví kolo.
Nevím, možná na tý skříni je nějakej štítek, mám takoví tušení. Ale já mám tu skříň strašně zahrabanou pod hromadou našťípanýho dřeva. Nemám skladovací prostory a tak jsem ji uklidil a potom naházel dřevo a pak mi došlo, že tam mám věci. Řemenice, spojky, tyhle skříně a spoustu jinejch věcí.
Přílohy
P1030681.JPG
P1030680.JPG

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: zubové čerpadlo

#11 Nový příspěvek od Jakub »

Dík moc, takže to je nakonec 4011. Ten tlak až 190 atm, to jako bezpečně, nebo je to už kritická hranice, kdy se to rozletí? Při těch 190 atm mi vychází štípačka 13,5 tuny a mám celkem ostrý klín, takže by neměl být problém.
Pořád nemůžu nikde zjistit průtok (ten by se dal ještě odměřit) a maximální otáčky. Vím, že v Zetoru to jde hnát i přez kvalty, ale nevím, jestli to má stejný otáčky, jako náhon...
Navíc mám problém č. 2 - ta nádržka má 7,2 l , něco zabere čerpadlo, pístnice potřebuje na výsuv 4,8 l a to čerpadlo nesaje odspodu, ale sítko je z boku... Olej může trochu pěnit, nemůžu to dát plný kvůli náklonu v terénu (je tam dejchací otvor v deklu). Oleje má být myslím 3x víc než je potřeba (pokud se nepletu), kvůli chlazení a pěnění, to by chtělo kolem 15 l. Ale ta skříńka je z litiny. Ledaže bych zvedl dekl, ale to by byl spoj pod hladinou, to by kysalo ven :-/
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: zubové čerpadlo

#12 Nový příspěvek od Franta.cz »

Jakub píše:Dík moc, takže to je nakonec 4011. Ten tlak až 190 atm, to jako bezpečně, nebo je to už kritická hranice, kdy se to rozletí? Při těch 190 atm mi vychází štípačka 13,5 tuny a mám celkem ostrý klín, takže by neměl být problém.
Pořád nemůžu nikde zjistit průtok (ten by se dal ještě odměřit) a maximální otáčky. Vím, že v Zetoru to jde hnát i přez kvalty, ale nevím, jestli to má stejný otáčky, jako náhon...
Navíc mám problém č. 2 - ta nádržka má 7,2 l , něco zabere čerpadlo, pístnice potřebuje na výsuv 4,8 l a to čerpadlo nesaje odspodu, ale sítko je z boku... Olej může trochu pěnit, nemůžu to dát plný kvůli náklonu v terénu (je tam dejchací otvor v deklu). Oleje má být myslím 3x víc než je potřeba (pokud se nepletu), kvůli chlazení a pěnění, to by chtělo kolem 15 l. Ale ta skříńka je z litiny. Ledaže bych zvedl dekl, ale to by byl spoj pod hladinou, to by kysalo ven :-/
Takový čerpadlo je i na Zetoru 6x a 7x.Mám pojišták nastavený na 200 atm.
Dělají se dva druhy 40 litrů a 50 litrů.To mám od mechanika já je od sebe nepoznám.

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: zubové čerpadlo

#13 Nový příspěvek od Jakub »

Aha, tak to vypadá, že to budu muset nakonec stejně změřit, ale zdá se mě to nepřesné, takto měřit. Na druhou stranu, to čerpadlo je docela malé a ani by nebylo potřeba na navádění řádků a výložníku dávat čerpadlo 40 nebo 50 l. Já bych to tipoval kolem 20 l / min, ale toto vlastně záleží na otáčkách, a ty nijak nezměřím - povolené maximální otáčky...
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: zubové čerpadlo

#14 Nový příspěvek od Franta.cz »

Jakub píše:Aha, tak to vypadá, že to budu muset nakonec stejně změřit, ale zdá se mě to nepřesné, takto měřit. Na druhou stranu, to čerpadlo je docela malé a ani by nebylo potřeba na navádění řádků a výložníku dávat čerpadlo 40 nebo 50 l. Já bych to tipoval kolem 20 l / min, ale toto vlastně záleží na otáčkách, a ty nijak nezměřím - povolené maximální otáčky...
A nač to vůbec chceš měřit?
V JZD něco dělali a náhradní čerpadlo do hydraliky bylo po ruce :-/

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: zubové čerpadlo

#15 Nový příspěvek od Jakub »

Mám to na štípačku, tak abych neštípal moc pomalu ani rychle. A když to eventuelně budu hnát traktorem přímo v lese přez kardan, tak aby si Z 25 jen klapal na čtvt plynu a neletěla zbytečně nafta komínem. Prostě když něco dělám, tak to dělám pořádně, než to potom předělávat...
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“