spojení 2 hřídelí

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: spojení 2 hřídelí

#16 Nový příspěvek od sferos »

sajgonak píše:
mirek.zitek píše:já mám stromeček z převodovky ze škody 120 zapínám tím čerpadlo na hydrauliku
funguje to perfektně nikdy sem s tím neměl problém

Mohl bys prosímtě dát fotku? Nedovedu si to nějak představit
Tie fotky ma zaujímajú. Máš to v oleji, alebo na sucho a zapínanie náhonu.

Ja som to vyriešil takto, ale je to zložitejšie na výrobu. Je to z dvoch aviackých náhonov jedna hriadeľ na remenicu a druhá na čerpadlo. Sú upravené tak, že sú skrátené. V jednej je vytočená diera pre ložisko, na druhej je čap do diery ložiska, zasunuté do seba. Ozubené kolesa sú odstránené. V prednej časti, pôvodne bola krytka ložiska. Teraz je nahradená nábojom v ktorom je navyše ešte jedno ložisko a semering. Ale stačilo bi aj len jedno v telese skrine. Pôvodné ložisko som nahradil ložiskom 6206. Je to v oleji a zapínam vzduchom. Ale pri vypnutom motore. Odpojiť sa to dá i pri ubratí plynu.
Přílohy
8.JPG
9.JPG
10.JPG

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: spojení 2 hřídelí

#17 Nový příspěvek od sajgonak »

FOTO prosím : ta škodovka vypadá zajímavě i pro mě

díky

mirek.zitek
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 08, 2008 7:13 pm

Re: spojení 2 hřídelí

#18 Nový příspěvek od mirek.zitek »

prominte nemám digitální foták mám prostě stromeček ze 3 a 4 stupně
ještě bych zapomněl když je hydraulika ve vekém záběru tak mi to vyskakuje samo se to vypne
je to stejné jako je to na té poslední fotce v tom minulém príspěvku akorát to mám na volno a né v krytě a kolečka jsou z 3. a 4 kvaltu

Uživatelský avatar
Standa
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 08, 2007 12:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: spojení 2 hřídelí

#19 Nový příspěvek od Standa »

Já to taky vyřešil dílama z převodovky,ještě to nemám dokončený,ale již zhruba rok to používám bez problémů.Dokonce se to dá při malejch otáčkách zapnout i za chodu.Až se mi to podaří dokončit tak to celé zveřejním ve vláknu TAHOUN 2.
http://www.postimage.org/image.php?v=aV1I7wl9
ČÁGOS!!!
Jednou měř,třikrát řež!
Loc: 50°17'38.348"N, 12°48'54.89"E

Uživatelský avatar
makumba 79
Příspěvky: 51
Registrován: pon pro 01, 2008 10:11 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: spojení 2 hřídelí

#20 Nový příspěvek od makumba 79 »

DSCF4162 [].JPG
zdar taky jsem to musel řešit tak sem vočesal 120covej stromeček tušim 1kový kolo sem nechal vosoustružit a navařit na něj řetězoví kolo (na pohon od kliky) a přidal sinchron ze 3-4 vzadu se uřízl pastorek difu a prodloužilo vepředu je orygo ložisko z převodovky a vzadu co dům dal zapínání je orygo vydličkou a abi mi to nevypadávalo tak tan je vtrubičce pjužinka s kuličkou toje to doje s tím šroubem dá se jím štelovat tvrdost toho řazení běhá to už řadu let a není s tím žádnej problém akorát se to musí obcas prostříknout konkorem ale vono si to řekne samo když to tam nemůzu za chodu dostat snad ti to helfne a omluv muj krkolomnej pravopis s tím si totiž hlavu nelámu hlavne když se z toho nechá vyčíst myšlenka

však to znáte 1 nebo 2 vejce jsou 3 vejce
Přílohy
DSCF4160 [].JPG

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“