Vypínač čerpadla

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukpfe
Příspěvky: 301
Registrován: ned črc 29, 2007 5:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Vypínač čerpadla

#1 Nový příspěvek od lukpfe »

Nemá nìkdo nìjaký nápad, jak a èím vypínat hadraulické èerpadlo, ale za chodu motoru? :-/ Mohlo by to fungovat snad na principu nìjaké tøecí spojky, ale nesmí to být pøíliš velké a složité a musí to pøenést výkon nìkolik kW pøi cca 2000 ot/s. Èerpadlo bude pohánìno øemeny od klikovky motoru.Díky za názory.

Uživatelský avatar
marcel
Příspěvky: 5
Registrován: čtv črc 12, 2007 4:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#2 Nový příspěvek od marcel »

nazdar-dala by sa pouzit elektromagnetica cievka aj s remenicou z kompresora klimatizacie-len by to chcelo neake upravy naboja a prisposobit na èerpadlo
zatial asi tolko v skratke

Uživatelský avatar
lukpfe
Příspěvky: 301
Registrován: ned črc 29, 2007 5:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#3 Nový příspěvek od lukpfe »

Možná by to šlo, ale cívka musí být na 12V. Nikdy jsem nic takového nevidìl. Nemaš nìjakou fotku?

Uživatelský avatar
marcel
Příspěvky: 5
Registrován: čtv črc 12, 2007 4:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#4 Nový příspěvek od marcel »

foto nemam,ale ta cievka urcite je na 12v,90% traktorov a kombajnov ma klimu-a tam mozes vidiet ten kompresor-resp.remenicus tou cievkou-mozno by sa nieco take naslo aj na vrakovisku

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

#5 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Je to tak mìsíc co jsme tu cívku s øemenicí hodili do šrotu,ale jakej výkon to pøenese?to nevím

Uživatelský avatar
lukpfe
Příspěvky: 301
Registrován: ned črc 29, 2007 5:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#6 Nový příspěvek od lukpfe »

Tak to je škoda. Všude chodim pozdì.

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

#7 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Hele na ještìøe DV35A Desta jsem mìl øazení 1ky a 2ky na páèce pøepínaèe pojezdu a bylo to elektromagneticky v pøevodovce plnì pod zatížením,jen to cvaklo a když byl plnej plyn na 1ce bylo to dobrý zrychlení.

Uživatelský avatar
ichomik
Příspěvky: 201
Registrován: stř srp 08, 2007 12:25 pm
Bydliště: Vyškov

#8 Nový příspěvek od ichomik »

Klimatizace jsou i v autech a je to tam øešeno taky tak, takže vzhledem k poètu vrakù aut vùèi traktorùm a kombajnùm bych spíš šel po øemenici z auta.
Zetor 50 Super -Supřík

Uživatelský avatar
lukpfe
Příspěvky: 301
Registrován: ned črc 29, 2007 5:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#9 Nový příspěvek od lukpfe »

To bude nìco složitýho vevnitø a nebude to vidìt. Nepotøebuju to zapínat a vypínat pod plným zatížením. Èerpadlo v okamžiku zapínání pojede na prázdno, ale øemeny se budou toèit a èerpadlo ne. Po sepnutí se to teprve zatíží.

Uživatelský avatar
lukpfe
Příspěvky: 301
Registrován: ned črc 29, 2007 5:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#10 Nový příspěvek od lukpfe »

Z auta mì to taky napadlo ale bojím se, že to bude titìrný a nepøenese to spolehlivì výkon cca 3kW

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

#11 Nový příspěvek od Pepino »

lukpfe píše:Z auta mì to taky napadlo ale bojím se, že to bude titìrný a nepøenese to spolehlivì výkon cca 3kW
vykon 3kw ? s ceho tam budes mit motor ?? :smich: v aute ma klimatizace takovej odber ze ti prida na spotrebe 2litry na sto .. u slabsich aut je to dokonce reseny tak ze kdyz mas auto v nissich otackach a nebo ma velkou zatez(plne nalozeny treba do kopce) tak to ridici jednotka automaticky vypne .. ja to mam na cerpadlo pripraveny taky ale radsi to udelam mechanicky (teda pokud sezenu vyvod na tu moji zilovou prevodovku)..jo jeste jaky cerpadlo chces zapojovat ze pocitas z 2000 otacek ??

Uživatelský avatar
lukpfe
Příspěvky: 301
Registrován: ned črc 29, 2007 5:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#12 Nový příspěvek od lukpfe »

Motor je tam z 1203.Èerpadlo mam ORSTA z kombajnu z øízení, typ si nepamatuju, ale v nìjakym pøíspìvku ho tady má nìkdo rozebrané. Ty otáèky myslím jako maximální, bude tam pøevod asi 1:2 od kliky. Mohl bys mi ten vypínaè prosim fotnout? Mùže to s tím èerpadlem takhle vùbec fungovat? Myslím že ten typ byl A16, ale nejsem si jistý, zítra se podívám. Díky

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 624
Registrován: stř črc 04, 2007 6:28 pm
Bydliště: Kostelec
Kontaktovat uživatele:

#13 Nový příspěvek od kysmen »

nejjednoduší bude povolovat a napínat klínák nìjakým excentrem :)

jinak mi nìkde leží èerpadlo klimy z cromy,( themy)
je to na 10 klinák a ma to elmag. spojku
JEDE TRAKTOR JE TO ZETOR JEDE DO HOR ORAT BRAMBOR
http://kysmen.wordpress.com/

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 624
Registrován: stř črc 04, 2007 6:28 pm
Bydliště: Kostelec
Kontaktovat uživatele:

#14 Nový příspěvek od kysmen »

pepino píše:
lukpfe píše:Z auta mì to taky napadlo ale bojím se, že to bude titìrný a nepøenese to spolehlivì výkon cca 3kW
vykon 3kw ? s ceho tam budes mit motor ?? :smich: v aute ma klimatizace takovej odber ze ti prida na spotrebe 2litry na sto .. u slabsich aut je to dokonce reseny tak ze kdyz mas auto v nissich otackach a nebo ma velkou zatez(plne nalozeny treba do kopce) tak to ridici jednotka automaticky vypne .. ja to mam na cerpadlo pripraveny taky ale radsi to udelam mechanicky (teda pokud sezenu vyvod na tu moji zilovou prevodovku)..jo jeste jaky cerpadlo chces zapojovat ze pocitas z 2000 otacek ??
A u kerých aut se to vypíná? To musí byt strašný smrad z klimy když se to zapiná jak se to libí øídící jednotce
klima by mìla byt furt zapla nebo vyplá, pøípadnì míchat s teplým vzdechem. Jinak je v autì smrad, a to i když èistim vymìniky èi co
JEDE TRAKTOR JE TO ZETOR JEDE DO HOR ORAT BRAMBOR
http://kysmen.wordpress.com/

Uživatelský avatar
lukpfe
Příspěvky: 301
Registrován: ned črc 29, 2007 5:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#15 Nový příspěvek od lukpfe »

kysmen píše:nejjednoduší bude povolovat a napínat klínák nìjakým excentrem :)

jinak mi nìkde leží èerpadlo klimy z cromy,( themy)
je to na 10 klinák a ma to elmag. spojku
To nepude :tyty: , ponìvadž ty øemeny pohání i kompresor a to bych pak nebrydil. Mam tam 2 desitky klinaky. Mohl bys mi to pøi chvilce vyfotit? díky

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“