orbitrol danfos

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
frgal
Příspěvky: 577
Registrován: úte lis 20, 2007 11:47 pm
Bydliště: Valašsko - u Vsetína

orbitrol danfos

#1 Nový příspěvek od frgal »

Znáte někdo tento orb.? Potřeboval bych vědět jakou má litráž, jestli je použitelný na traktorek.
IMAG0151zm.jpg
Přílohy
IMAG0149zm.jpg

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: orbitrol danfos

#2 Nový příspěvek od ota »

Nezlob se, že se Ti nacpu do vlákna, ale mám taky hydromotor Danfos a nevím co by tak asi utáhnul. Mám tady štítek, jestli někdo o něm něco neví, byl bych vděčnej. Pochází pravděpodobně z řezačky Toron. Ale nevím co tam honil. Právě by mě zajímalo, co to utáhne. Díky za rady.
Přílohy
PB110567.JPG
PB110566.JPG
PB110565.JPG
PB110564.JPG

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: orbitrol danfos

#3 Nový příspěvek od PA »

vcera vam odjel hledaci pes BT. budete si to muset najit sami :321:
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

petr
Příspěvky: 90
Registrován: stř črc 04, 2007 10:37 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: orbitrol danfos

#4 Nový příspěvek od petr »


Uživatelský avatar
frgal
Příspěvky: 577
Registrován: úte lis 20, 2007 11:47 pm
Bydliště: Valašsko - u Vsetína

Re: orbitrol danfos

#5 Nový příspěvek od frgal »

díky za nápovědu, ale za mych mladych let jsme meli ve skole jen ruštinu, takže já si to nepřečtu

Uživatelský avatar
Rendy9999
Příspěvky: 1642
Registrován: stř črc 04, 2007 12:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: orbitrol danfos

#6 Nový příspěvek od Rendy9999 »

frgal píše:Znáte někdo tento orb.? Potřeboval bych vědět jakou má litráž, jestli je použitelný na traktorek.
IMAG0151zm.jpg

presne toto řízení jsem mel jako první na traktoře a honilo to čerpadlo ze serva liaz , demontoval jsem ho z traktobagru Ostrovek , a jestli k tomu nemas drazkovanou hridelku tak tam pasuje matice na 17 klič :friends:

Uživatelský avatar
frgal
Příspěvky: 577
Registrován: úte lis 20, 2007 11:47 pm
Bydliště: Valašsko - u Vsetína

Re: orbitrol danfos

#7 Nový příspěvek od frgal »

Rendy9999 píše:
frgal píše:Znáte někdo tento orb.? Potřeboval bych vědět jakou má litráž, jestli je použitelný na traktorek.
IMAG0151zm.jpg

presne toto řízení jsem mel jako první na traktoře a honilo to čerpadlo ze serva liaz , demontoval jsem ho z traktobagru Ostrovek , a jestli k tomu nemas drazkovanou hridelku tak tam pasuje matice na 17 klič :friends:
hřídelku mám i se sloupkem. Jak ti fungovalo? není moc velké? A myslíš že to utáhne čerpadlo s osobáku?

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: orbitrol danfos

#8 Nový příspěvek od PA »

nemam kat .udaje od toho ,ale na stitku je napsano displacement 200cm3. jestli je to objem na otacku ,tak cerpadlo z osobaku to objemove nezvladne. [rozebiral sem tri cerpadla ,a mely dodavku asi od 8-14l/min/1500ot]
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
frgal
Příspěvky: 577
Registrován: úte lis 20, 2007 11:47 pm
Bydliště: Valašsko - u Vsetína

Re: orbitrol danfos

#9 Nový příspěvek od frgal »

PA píše:nemam kat .udaje od toho ,ale na stitku je napsano displacement 200cm3. jestli je to objem na otacku ,tak cerpadlo z osobaku to objemove nezvladne. [rozebiral sem tri cerpadla ,a mely dodavku asi od 8-14l/min/1500ot]
větší čerpadlo se mě dávat nechce kvůli zátěži motoru (motor octávka), takže mám raději shánět menší orstu?

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: orbitrol danfos

#10 Nový příspěvek od PA »

ja se omylem koukal na stitek toho otymotoru. na tom orbitrolu je ale taky cislo 200. na mym pripojeni nemuzu hledat a stahovat soubory na danfosu[nizka rychlost]. tak si to zkus najit sam.
steering unit - rizeni [ja se taky ucil ve skole rusky , ale clovek se musi tou imperialistickou reci nejak prokousavat]. myslim ,ze ale objem bude 200.
prikon sezrany cerpadlem zavisi na prutoku ale i na tlaku. na velky objem rizeni potrebujes vetsi prutoky a vetsi valec rizeni ,ale na dosazeni stejne sily ti staci mensi tlak. teda s cerpadlem s vetsim prutokem a mensim tlakem muzes odebirat stejny prikon ,jako kdybys mel "male" cerpadlo. servocerpadla z liazu mely taky mozna tusim prepoustak na sobe ,ze by se dal snizit tlak.
zkratka musel bys mit na tvuj orbitrol vetsi pist a mensi tlak ,pro stejny odber vykonu motoru ,jako pri rizeni s mensim objemem. nutno poznamenat ,ze pri beznem zataceni ,kdy jeste nepusobi prepoustak ,je spotreba vykonu maloobjemoveho a velkoobjemoveho rizeni [neuvazuju-li napr. prutokove ztraty ,ztraty vetsiho cerpadla aj.] zhruba stejna. jen na dorazech ,nebo blokovani zataceni terenem tlak stoupne az na hodnotu danou prepoustakem.
neni-li ale stroj velkych rozmeru a specialniho terenniho pouziti[rezis] ,nelibi se mi takove reseni ,je ale mozne. jo a este bude treba vetsi olejova nadrzka.
nevim jestli pochopis to ,co mam na mysli. nak mi nejde srozumitelne formulovat vety ,jako BT.
toto rizeni ,pokud by melo objem 200cm3 ,by vyzadovalo pro rychlost otaceni volantem 1x za sekundu prutok 12l/min.

pouziti cerpadla z auta pro orbitu je nemozne bez male upravy. neco o tom este napisu. varuju pred bibosovym podlozkovanim. jemu to sice funguje ,neni to ale ciste a univerzalni reseni. co sem navrhoval ja v jednom vlaknu a este o tom napisu ,zatim nikdo nevyzkousel. takze to taky neni 100%. je treba potom pockat ,jestli se vyjadri jini fachmani. [a tech 8-14L sem asi prehnal ,uz si to moc nepamatuju]
tvuj avatar mi silne pripomina stroj z clanku urob si sam s nazvem terenni stroj z vraku.
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
frgal
Příspěvky: 577
Registrován: úte lis 20, 2007 11:47 pm
Bydliště: Valašsko - u Vsetína

Re: orbitrol danfos

#11 Nový příspěvek od frgal »

díky za rady, pochopil jsem všechno, jen mě ještě zajímá proč a jak se musí upravit čerpadlo s osobáku aby bylo použitelné.
Stroj z avataru byl postaven podle udelej-urob si sám, ovšem dnes už po něm zbyla jen ta fotka

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: orbitrol danfos

#12 Nový příspěvek od PA »

nedavno sem psal otovi ,ze si dam svazarmovskej zavazek do mesice ,tak vydrz. jsou to ale zase jenom moje teorie.
napr. se domnivam , ze cerpadlo z fiat tipo by objemove utahlo i 100ku. ale vseobecne receno na osobaky bych volil osvedcenou 80ku [mohly by ji vzit vsechny cerpadla ,a pri tlaku 8-10MPa by rizeni melo mit silu pro standartni traktorky. kdybys ale mel vetsi ,lze este popripade cerpadlo rozebrat ,omerit a spocitat objem.
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“