Nádrž na hydraulický olej.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
PETER+
Příspěvky: 96
Registrován: úte říj 28, 2008 1:02 pm

Nádrž na hydraulický olej.

#1 Nový příspěvek od PETER+ »

Páni poradte ako máte vyriešenú nádrž na hydraulický olej a filtre. Momentálne mám asi 7l nádržku je aj s filtrami ale pri dlhšej práci sa mi olej zahreje a horšie dvíha hydraulika doslova neudržíte ruku na nádrži. Čerpadlo je zubové z autobusu neviem koľko dáva litrov a aký tlak ale točím s ním aj servo aj hydrauliku. Chcel by som tam dať vačšiu nádrž mám zo vzduchojemu asi 25l ale ako urobiť filter na olej. Originál stojí okolo 3000Sk + vložky doň a u nás na šrotoviskách je takýchto vecí málo zháňam aj od opravárov vysokozdvižných vozíkov ale v dnešnej dobe je to ťažšie ako za komančov. Neviete parametre k tomu čerpadlu a šikovný spôsob na čistenie oleja? Koľko litrové mávte nádržky na hydrauliku?

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Nádrž na hydraulický olej.

#2 Nový příspěvek od radas »

při nutnosti chladit olej jsem měl použitý chladič z lady se spínaným ventilátorkem tuším že to byl vaz 2105 filtraci jsem měl vyřešenou jako u zetoru před čerpadlem jemné síto -sací koš na zpátečce magnet a papírový filtr jipap z nějakého auta asi volha nebo mosvič už fakt nevím. později když jsem začal brát olej z převodovky tak jsem papírák zrušil

Uživatelský avatar
Petr 55
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 04, 2007 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nádrž na hydraulický olej.

#3 Nový příspěvek od Petr 55 »

Radasi, z jaké převodovky olej bereš? A chodí to dobře? Se musí hladina oleje v převodovce dosti měnit. Tak to mají Zetory ale neznám podrobné řešení. :)
Ferda Mravenec - můj vzor.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Nádrž na hydraulický olej.

#4 Nový příspěvek od radas »

no teď už z ničeho stroj je od roku 1997 po povodních ve šrotě, ale měl jsem sání pro čerpadlo asi 2 cm nad dnem převodovky čerpadlo bylo našroubované na boku převodovky a zpátečka šla přes ten chladič zpátky do převodovky byla to taková samojízdná vrtačka na sloupky k ohradám pro dobytek + plečka do brambor

PETER+
Příspěvky: 96
Registrován: úte říj 28, 2008 1:02 pm

Re: Nádrž na hydraulický olej.

#5 Nový příspěvek od PETER+ »

Radas
chel by som sa opítať ohladom toho papierového filtra použil si tam palivový filter alebo ako si to riešil. Zaujíma ma hlavne korpus filtra samotné teleso vnútro vložky si kúpim ale ide mi o ten obal originál takéto filtre ako samostatná jednotka v okruhu sú moc drahé neviem ako to poriešiť či tam dať naftový filter alebo čo.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Nádrž na hydraulický olej.

#6 Nový příspěvek od radas »

byl to filtr z motoru - motorového oleje

PETER+
Příspěvky: 96
Registrován: úte říj 28, 2008 1:02 pm

Re: Nádrž na hydraulický olej.

#7 Nový příspěvek od PETER+ »

Prosím ťa ako si pripojiť ten olejový filter cez dáku prírubu alebo ako neviem si to predstaviť.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Nádrž na hydraulický olej.

#8 Nový příspěvek od radas »

malování není moje silná stránka poslal jsem ti sz aby se mi nesmáli :red:

Uživatelský avatar
Rendy9999
Příspěvky: 1642
Registrován: stř črc 04, 2007 12:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Nádrž na hydraulický olej.

#9 Nový příspěvek od Rendy9999 »

první na co se zeptam ..jaky pouzivas rozvadec to je hodne dulezite jsou totiz dva druhy s vestavenym provoznim tlakem nebo laicky pruchodaky a ty se nehreji . a druha vec prumer hadic na vstupu a prepadu .

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Nádrž na hydraulický olej.

#10 Nový příspěvek od jano »

Rendy9999 píše:první na co se zeptam ..jaky pouzivas rozvadec to je hodne dulezite jsou totiz dva druhy s vestavenym provoznim tlakem nebo laicky pruchodaky a ty se nehreji . a druha vec prumer hadic na vstupu a prepadu .
Rozvádzače priemyselné - trvale tlakované ,predsaj nie sú na mobilné stroje - plytvanie enrgiou. Použitelné možno inde, ale pre traktory absolútne nevhodné.

PETER+
Příspěvky: 96
Registrován: úte říj 28, 2008 1:02 pm

Re: Nádrž na hydraulický olej.

#11 Nový příspěvek od PETER+ »

Rendy
Rozvádzač je z desty 3 sekcie sú na 2-činné piesty a 1 sekcia pre 1-činný,
prívod do rozvádzača je rovnaký ako spiatočka tuším M24 je to na 27-klúč. Prívod na orbitrol aj vývod ktorý ide na rozvádzač sú tie isté rozmery na 27-kúč na piest do riadenie idú tenšie hadice na 22-klúč. výstupy z rozvádzača na piesty sú rozne tenšie, hrubšie ale na každej sekcii sú obe hadice rovnaké akurát na jednej na 27-klúč, na druhej na 22-klúč ale to by asi nemalo vadiť. Rozprával som sa s chlapmi čo do toho trošku vidia to že slabšie dvíha môže byť aj opotrebovaním zubového čerpadla ked sa olej zohreje je redší a zle ho berie čerpadlo ale to nesúvisý s tým že sa zohreje. Tá nádržka bude asi fakt malá idem dávať vačšiu len mám problém s filtrom oleja z čoho tam prispôsobiť. Za peniaze sa dá kúpiť všetko ale dobrá rada je k nezaplateniu. Poradte?, Akú máte vy nádrž na hydraulický olej?

Uživatelský avatar
Rendy9999
Příspěvky: 1642
Registrován: stř črc 04, 2007 12:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Nádrž na hydraulický olej.

#12 Nový příspěvek od Rendy9999 »

s tema filtrama je to o nahode na vrakovisti , na traktoru mam na tlakove vetvi ale prevazne jsou filtry na prepadu , nadrz mam 10 l cerpadlo u 25 na klice a rozvadec 3 sekce z desty .jeste takova perlicka nemusi to treba primo souviset s tvim problemem penivosti oleje v nadrzi a je to kudy mas privedenou trubku prepadu do nadrze ta dokaze pekne rozpenit olej

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Nádrž na hydraulický olej.

#13 Nový příspěvek od radas »

v sekci prodám máš org. filtr oleje prodává to Petr Bušek

PETER+
Příspěvky: 96
Registrován: úte říj 28, 2008 1:02 pm

Re: Nádrž na hydraulický olej.

#14 Nový příspěvek od PETER+ »

Spiatočka je privedená do nádržky od spodu je tam dvojité dno ďalej ide olej stredom do vnútra filtrov a cej filtre von. Závadu môžem hladať aj v čerpadle alebo najskôr v rozdelovači na hydrauliku nepáči sa mi pretlakový ventíl zakrúcam ho alebo odkrúcam pri záťaži žiadna zmena keď je olej studený dvíha keď sa zohreje je to horšie. Ešte mám jedno rezervné čerpadlo to skúsim vymeniť ale neviem.

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Nádrž na hydraulický olej.

#15 Nový příspěvek od jano »

Pretlakový ventil nemusí mať jednoduchu konštrukciu ako je v (v jeho piktograme) schéme.
Zvyčajne je to šúpadlo s nepatrnou dierkou, robí sa prítlak na dierku a teda regulačný člen je šúpadlo, nie len ta gulička s pružinou. Stačí, že šúpadlo zadrhavá, alebo je pod ním špóna a menením pritlaku pružiny nedochádza k zmene tlaku.
Doporučujem rozobrať, preveriť či šúpadlo nedrhne a či je dierka v poriadku a zložiť. Váčšina ventílov je postavená tak, aby sa dali vyčistiť bez porušenia nastavenia tlaku.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“