orsta nefunguje (už funguje můžete smazat )

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: orsta nefunguje (už funguje můžete smazat )

#31 Nový příspěvek od fric »

hydromotor na pohon traktůrku se tady řešil už mnohokrát!!! nevýhody malá ůčinnost, a sehnání potřebnejch komponentů taky nic levnýho!!! jinač jen tak pro zajímavost kombajn E 516 první fofršit s hydropohonem a ten pohon si bral 60 koní , takže asi tak , ny hydrauliku jsou tady jiní machři , dovolím jsi jmenovat někeré znich , a doufám že se ktomuto tématu vyjadří!! Jano , Amatér, PA a na koho sem zapoměl ten promine :friends:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: orsta nefunguje (už funguje můžete smazat )

#32 Nový příspěvek od ota »

No tak teda dík, nechám si to projít hlavou. Nic takhle podobnýho jsem nedělal, jenom zatím klasickou hydrauliku na traktůrkách a to je v malim měřítku proti tomuhle.

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: orsta nefunguje (už funguje můžete smazat )

#33 Nový příspěvek od PA »

ja se vyjadrim treba takto : nejsem zadny machr ,pisu jen to ,co zkombinuju z knizek a moje logika a fyzikalni znalosti ze zakladni skoly uznaji za vhodne vypustit ven.
amater ma podle me z vyjmenovanych nejucelenejsi prehled
jano - kombinace specialnich znalosti lety overenymi praxi
dale se mi v rychlosti vybavi treba lukpfe - vyznacuje se technickym pouzivanim mozku
a dalsi at se laskave prihlasi na vratnici.
hydropohon - ma podle me smysl pouze tam ,kde zpusob pojizdeni vyuzije hlavnich vyhod ,tj plynula zmena rychlosti a smeru ,tj. napr. ruzne stroje ,co furt pojizdeji sem a tam. i specialne navrzeny a zkonstruovany hydropohon [pistove cerpadlo s naklonenou deskou pohanejici v uzavrenem obvodu pistovy hydromotor se vsemi nezbytnymi doplnky jako napr. plnici cerpadlo ,chladic oleje ,jednosmerne a pretlakove ventily ,proplachovaci rozvadec atd.] bude mit mensi ucinnost ,nez mechanicky pohon[pokud nebude obsahovat tisic kolecek :) ]
a proto : klasicky otevreny hydropohon slozeny z obecnych komponentu bude fungovat ,ale budes zklamany. tisice dekovnych dopisu ,viz. drtikol [co se kamosi s BT]
ja vam po kamaradovi poslu na net taky nejakou knizku o hydraulice ,abyste si trochu pocetli.

na klasicky trakturek to nema cenu.
napr. unc060 pouzivaji na kazdou stranu sam. cerpadlo a hymotor ,cerpadlo ma tusim oznaceni SPV20 a snad ma spoustu potrebnych propriet uvnitr[ruzne ventily atd.] a plnici cerpadlo je prilepeny na nem. dalo by se zjistit spoustu informaci ,ale tohle uz je odvetvi ,na ktery se bezne nesezenou vhodne[navic zdrave] komponenty a i kdyby ,nechtel bych s tim nic vyrabet. kdyz sem o tom nic nevedel ,predstavoval sem si to ruzovejc.
Naposledy upravil(a) PA dne úte lis 11, 2008 9:02 am, celkem upraveno 1 x.
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: orsta nefunguje (už funguje můžete smazat )

#34 Nový příspěvek od rezis »

PA píše:ja se vyjadrim treba takto : nejsem zadny machr ,pisu jen to ,co zkombinuju z knizek a moje logika a fyzikalni znalosti ze zakladni skoly uznaji za vhodne vypustit ven.
amater ma podle me z vyjmenovanych nejucelenejsi prehled
jano - kombinace specialnich znalosti lety overenymi praxi
dale se mi v rychlosti vybavi treba lukpfe - vyznacuje se technickym pouzivanim mozku
a dalsi at se laskave prihlasi na vratnici.
hydropohon - ma podle me smysl pouze tam ,kde zpusob pojizdeni vyuzije hlavnich vyhod ,tj plynula zmena rychlosti a smeru. i specialne navrzeny a zkonstruovany hydropohon [pistove cerpadlo s naklonenou deskou pohanejici v uzavrenem obvodu pistovy hydromotor se vsemi nezbytnymi doplnky jako napr. plnici cerpadlo ,chladic oleje ,jednosmerne a pretlakove ventily ,proplachovaci rozvadec atd.] bude mit mensi ucinnost ,nez mechanicky pohon[pokud nebude obsahovat tisic kolecek :) ]
a proto : klasicky otevreny hydropohon slozeny z obecnych komponentu bude fungovat ,ale budes zklamany. tisice dekovnych dopisu ,viz. drtikol [co se kamosi s BT]
ja vam po kamaradovi poslu na net taky nejakou knizku o hydraulice ,abyste si trochu pocetli.
A predstav si ze ja si vybral zrovna tve prispevky a pomalu se z nich chystam zkutit neco o hydraulice. Takove nej dotazy 8) Uz jsem neco malo malo mel jendoslo k te blbe nehode
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: orsta nefunguje (už funguje můžete smazat )

#35 Nový příspěvek od PA »

podle mě nic nedělej ,zeptej se odborníků. já mám za úkol pouze vyprovokovat vlastní myšlení tazatele :)
nemám žádný praktický zkušenosti ,jediné s čím jsem si tak nějak jistý ,že se odvážím radit ,je funkce orbitrolu a jeho pohon čerpadlem z auta. to mám proštudovaný nejvíc ,protože mě to samotného zajímalo pro případnou vlastní konstrukci.

je dobry ,ze je tu hodne lidi a kdyz treba napisu nejakou nepresnost nebo blbost ,tak se ozvou.
ale rady typu "vyhod prepoustak ,ja to mam bez nej leta a funguje" :vztek:
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
pragovák
Příspěvky: 266
Registrován: čtv pro 13, 2007 6:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: orsta nefunguje (už funguje můžete smazat )

#36 Nový příspěvek od pragovák »

PA píše:podle mě nic nedělej ,zeptej se odborníků. já mám za úkol pouze vyprovokovat vlastní myšlení tazatele :)
nemám žádný praktický zkušenosti ,jediné s čím jsem si tak nějak jistý ,že se odvážím radit ,je funkce orbitrolu a jeho pohon čerpadlem z auta. to mám proštudovaný nejvíc ,protože mě to samotného zajímalo pro případnou vlastní konstrukci.

je dobry ,ze je tu hodne lidi a kdyz treba napisu nejakou nepresnost nebo blbost ,tak se ozvou.
ale rady typu "vyhod prepoustak ,ja to mam bez nej leta a funguje" :vztek:
to já to mám s přepouštákem a funguje to už 2 dni a bez poruchy :D

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: orsta nefunguje (už funguje můžete smazat )

#37 Nový příspěvek od ota »

No tak vidíš PA, to mě čeká taky, mám na tom peugeotu čerpadlo na posilovač a chtěl bych s ním honit řízení. Třeba to půjde, třeba to nepůjde. To čerpadlo je na tom motoru přidělaný, vlastně hotoví. Myslíš že by to utáhlo orstu na řízení? Jinak ohledně nějaký nádrže aby bylo víc oleje, není problém. Akorát jestli bude dávat to čerpadlo dost oleje, to nevím. Mám tady nějaký fotky. Je tam orsta na to řízení, potom tam jsou tři hydromotory, ten nejmenší možná nefunguje, ten větší ( orsta ) chci použít na pohon navijáku. Ten největší jsem myslel na pohon traktůrku, jak jsem tady psal. Je to z Torona prej hydromotor pojezdu a měl by mít dost sílu. Pohánělo to prej nějak pojezd celé řezačky. Nevím, nikdy jsem to na tý řezačce neviděl. Někdo snad jó, napište co to pohánělo a co by to utáhlo. Pokusím se sehnat od toho pána k tomu hydromotoru i ty ostatní věci, ty co tam byly okolo tý hydrauliky. Zatím mám jen tohle.
Přílohy
PB110564.JPG
PB110565.JPG
PB110566.JPG
PB110567.JPG
PB110568.JPG
PB110569.JPG

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: orsta nefunguje (už funguje můžete smazat )

#38 Nový příspěvek od PA »

no ,ja sem taky sliboval ,ze napisu clanecek o mem minibadani kolem cerpadel z osobaku.
jenze ja sem lemra lina a pomala ,a vsechno mi dlouho trva. tak ja si dam svazarmovsky zavazek ,ze do mesice neco seskupim a posli mi na sz email ,at ti to muzu pripadne rovnou primo poslat.
nevim jestli ti to primo pomuze ,pac cerpadlo z pezota sem nekuchal ,ale dozvis se kazdopadne asi vic ,nez kdybys nekde neco zjistoval ,pac timhle se asi nikdo nezabejva.
jedno je zatim ale na 90% dobre dodrzet - pouzit orbitrol ne vetsi ,nez 80ku.

[vsude se tu furt vyskytuje nejaka rezacka ,kosacka ,zacka ,shrnovacka ,obracecka ,vyvazecka ,sazecka ,rotavator ,kultivator ,generator ,kondenzator ,nakladac ,rampovac ,vyzinac ,vyoravac ,podkopavac ,okopavac ,vyfukovac ,stohovac ,pluh a duch. takze kdyby si nekdo nahodou myslel ,ze vim o cem je rec ,tak to nee. ja rozeznam stezi kombajn od traktoru]
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“