Převodovka 1:3

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladi
Příspěvky: 92
Registrován: stř bře 03, 2010 10:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Převodovka 1:3

#1 Nový příspěvek od vladi »

Zdravim lidi, chtěl bych se zeptat, jestli tu někdo není schopen vyrobit převodovku s poměrem 1:3 a nebo přibližným. A nebo nějaký odkaz na výrobce. Nějak mi nezbývá čas si ji udělat sám. :help:

Vlk z Hané
Příspěvky: 30
Registrován: pon srp 29, 2011 7:47 am
Bydliště: Přerov

Re: Převodovka 1:3

#2 Nový příspěvek od Vlk z Hané »

Zdravím.Zkuste být trochu konkrétnější.Napište své požadavky,případně nákres a Vaši cenovou představu.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka 1:3

#3 Nový příspěvek od Terablick »

Převod 3:1 (nebo 1:3 pokud chceš) má "vajíčko" z nakladače ;-). Občas se objeví tady nebo někde na netu ;-). Výroba bude asi dost drahá (pokud by to nebyl řetěz v oleji).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Tele
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 11, 2014 4:21 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Převodovka 1:3

#4 Nový příspěvek od Tele »

Zdravím, nechtěl jsem zakládat nové téma tak píšu tady. Potřebuji zpřevodovat elektromotor 11 Kw 1460 Ot na cca 430 Ot. Převodový poměr vyhází na cca 3,4. Jediný co mě takhle napadlo je převodovka z UNHZ "vajíčko", ale bojím se aby vydrželo takový výkon. Doteď honil hydraulicky čerpadlo+pila Zetor 5548 na vysokej volnoběh a občas dostal zabrat, že otáčky šli dolů. Nemáte někdo nějaký nápady.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka 1:3

#5 Nový příspěvek od Terablick »

Na převodovce z UNHZ 500 je čerpadlo který má příkon 17kW :) Snese tedy minimálně 17kW. Reálně snese klidně 50kW - používá se jako redukční převod na domadělech :) Převod ale je jen kolem 3:1
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Převodovka 1:3

#6 Nový příspěvek od Chose11 »

asi bych mohl obětovat tohle, koupil jsem ji tady a nakonec ji nejspíš nevyužiji, převod 1:3

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

01zdenal
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 28, 2012 11:42 am
Bydliště: zlin

Re: Převodovka 1:3

#7 Nový příspěvek od 01zdenal »

zkusil vyradit pojezdy a hnat vyvodak prez pojezdovu prevodovku

Tele
Příspěvky: 12
Registrován: stř čer 11, 2014 4:21 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Převodovka 1:3

#8 Nový příspěvek od Tele »

Tak jestli má tedy 17kW tak by to mohlo snést, ale 50 kW možná tak špičkově, né pro stálý provoz. Stále ale řeším dilema. Když použiji převodovku 3:1 dostanu se na 486 což je moc, i když dalo by se, ale nedostanu takovej točivý moment jak při 420 ot což by nemusel zvládat 11kW elektromotor. Napadlo mě zbytek dorovnat přes řemenice, ale zase budou na nich ztráty.
Chose11: kolik by jsi si představoval za převodovku ?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka 1:3

#9 Nový příspěvek od Terablick »

Tak beru to tak, že některý domaděly maj i víc než těch 50kW a ta převodovka se tam používá jako stálej převod do pomala :) A drží spousty let :) Výkon jak víme se převodem nijak nemění (mimo nepatrné ztráty v samotných převodech), takže je myslím dostatečně ověřeno že to vydrží :) A UNHZ 750 má ty čerpadla hned dvě - každý po 17kW :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“