Pohon hyd.cerpadla priamo od kluky

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
omi
Příspěvky: 52
Registrován: pát pro 07, 2007 1:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Pohon hyd.cerpadla priamo od kluky

#1 Nový příspěvek od omi »

PA312319.JPG
Zatial mam to takto len neviem ci nebude vadit ze to nieje cez gumovu spojku.Cerpadlo by malo byt na pevno a vypinat a zapinat sa bude posuvanim spojky po tisichrane.Ten tisic hran je pouzity z kardanu avie.Ako by sa dalo co najpresnejsie uchtit cerpadlo o proti kluke ?Pri zasunuti spojky ma cerpadlo este volu takze si myslim ze mala udchylka by nemala az tak vadit. Ake su vase nazory na to?

dik

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Pohon hyd.cerpadla priamo od kluky

#2 Nový příspěvek od amatér »

To čerpadlo je nějak moc veliké. Co je to zač? To uložení za přírubu na těch úhelnících je slabé, neboť v tahu bude mít snahu se kroutit.
jediné kolo, které nemusí být poháněno, je rezerva

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohon hyd.cerpadla priamo od kluky

#3 Nový příspěvek od jano »

V každom prípade by som tam dal hardyspojku. Úchyt sa mi javí veľmi labilný - pozri na väčšinu VZV. Urobili sme to tak, že hardyspojka sa namontovala na remenicu, do nej unášač a čerpadlo sa nastrčí. Nie je to vypínatelné - hlavná činnosť traktora je pohánať drtič. Je však dobre spravený odvod oleja cez servoventíl - dôležité pri štarte.

Uživatelský avatar
omi
Příspěvky: 52
Registrován: pát pro 07, 2007 1:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pohon hyd.cerpadla priamo od kluky

#4 Nový příspěvek od omi »

Cerpadlo ma len 10ml./ot uz niekde tuna bolo a pisali ste ze je z riadenia bielorusa.
Aj mne sa to zda slabe bude to treba prerobit a na hardy tam uz nieje vela miesta tak neviem,
Moze to ist takto ako to je be hardy?

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Pohon hyd.cerpadla priamo od kluky

#5 Nový příspěvek od amatér »

Pokud má jen 10 ccm/ot, tak to ano. Hardy bych nedával, na čerpadlech pro řízení třeba u LIAZKY je spojka provedena dvěma řetězovými koly cca 13 zubů a přes ně je přetažen dvojitý řetěz. Je to velmi elegantní a snese to i malou nepřesnost v uložení. Hardy spojka bude cukat za ložisko čerpadla a to dlouho nevydrží.
jediné kolo, které nemusí být poháněno, je rezerva

Uživatelský avatar
omi
Příspěvky: 52
Registrován: pát pro 07, 2007 1:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pohon hyd.cerpadla priamo od kluky

#6 Nový příspěvek od omi »

amatér píše:Pokud má jen 10 ccm/ot, tak to ano. Hardy bych nedával, na čerpadlech pro řízení třeba u LIAZKY je spojka provedena dvěma řetězovými koly cca 13 zubů a přes ně je přetažen dvojitý řetěz. Je to velmi elegantní a snese to i malou nepřesnost v uložení. Hardy spojka bude cukat za ložisko čerpadla a to dlouho nevydrží.
Dik takze to moze ostat takto ako to je?Len to trosku vystuzim.
Bude stacit toto cerpadlo na trojbod mozno casom na maly celny nakladac?
Riadenie este neviem ake bude ale potom by slo riadenie cez klinak Najskor dam ho niejakeho tachsieho osobaku alebo z dodavky s posilnovacom.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Pohon hyd.cerpadla priamo od kluky

#7 Nový příspěvek od duchodce »

Myslím že budeš mít problém s otáčkami -budou moc vysoké- Desta MV12 měla proto mezovač otáček jinak se to čerpadlúm vůůůůbec ale vůbec nelíbilo.Měla motor Š 1203.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
omi
Příspěvky: 52
Registrován: pát pro 07, 2007 1:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pohon hyd.cerpadla priamo od kluky

#8 Nový příspěvek od omi »

duchodce píše:Myslím že budeš mít problém s otáčkami -budou moc vysoké- Desta MV12 měla proto mezovač otáček jinak se to čerpadlúm vůůůůbec ale vůbec nelíbilo.Měla motor Š 1203.
Dik toto cerpadlo ma pisane otacky 3500ot/min a ja motor planujem tocit tak do 3000-3300ot/min pri 3300 ma motor 35kw-47hp mne by to malo bahate stacit.a cerpadlo bude vypinatelne takze ked nebudem potrebovat hydrauliku tak bude vypnute.
Tak dufam ze to vydrzi.

PETER+
Příspěvky: 96
Registrován: úte říj 28, 2008 1:02 pm

Re: Pohon hyd.cerpadla priamo od kluky

#9 Nový příspěvek od PETER+ »

Aj ja uvažujem o čerpadle priamo na kluke motora teraz je poháňané cez dvojitú remenicu klinovými remeňmi. Vyhovuje mi tento spôsob ale čerpadlo poháňa aj servo aj hydrauliku a nejak sa mi nepáči tlak v hydraulike pri dlhšej práci musím motor viac vytáčať aby mi zodvihol zaoraný pluh. Chel by som mať osobitné čerpadlo na servo s vlastnou nádržkou a osobitne na hydrauliku, ale k veci ak dám čerpadlo na kluku ktorá sa točí do prava čerpadlo pojde do lava nebude mu to vadiť alebo treba ľavotočivé čerpadlo. Aké máte skúsenosti s takto osadeným čerpadlom?

Uživatelský avatar
peťo TK
Příspěvky: 628
Registrován: stř říj 17, 2007 2:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohon hyd.cerpadla priamo od kluky

#10 Nový příspěvek od peťo TK »

Ja by som ho uchytil na ten rámik cez silentbloky. Keď ho tam švacneš na pevno, tak sa ti v tom hliníkovom obale čerpadla vymláti priemer pod ložiskom. Myslím to v tom prípade, ak ti to bude hádzať čolen 0,1mm.
Ja mam unášanie čerpadla taktiež na priamo, ale cez unášací element a ten kompenzuje prípadnú nesúosovosť.
Ujo, odveziete ma na traktore?

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Pohon hyd.cerpadla priamo od kluky

#11 Nový příspěvek od kucmar »

Právě řeším něco podobného. Jelikož jde na můj motor 2S90A koupit origo propojení, tak jsem to vzal cestou nejmenšího odporu a koupil jej. Cena za ty bazmeky byla cca 1100,-, ale zato to bude bez starostí. Šikovný soustružník by to ale určitě zvládl i za dobrou flašku. Tu máš inspiraci, jak to vyřešili konstruktéři na Slávii.
004.JPG
005.JPG
007.JPG
008.JPG

Uživatelský avatar
peťo TK
Příspěvky: 628
Registrován: stř říj 17, 2007 2:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohon hyd.cerpadla priamo od kluky

#12 Nový příspěvek od peťo TK »

kucmar píše:Právě řeším něco podobného. Jelikož jde na můj motor 2S90A koupit origo propojení, tak jsem to vzal cestou nejmenšího odporu a koupil jej. Cena za ty bazmeky byla cca 1100,-, ale zato to bude bez starostí. Šikovný soustružník by to ale určitě zvládl i za dobrou flašku. Tu máš inspiraci, jak to vyřešili konstruktéři na Slávii.
004.JPG
005.JPG
007.JPG
008.JPG
8) Presne toto som mal na mysli origo 2s90a unášanie čerpadla
Ujo, odveziete ma na traktore?

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Pohon hyd.cerpadla priamo od kluky

#13 Nový příspěvek od fastrac8250 »

[peter+ napisal]Aj ja uvažujem o čerpadle priamo na kluke motora teraz je poháňané cez dvojitú remenicu klinovými remeňmi. Vyhovuje mi tento spôsob ale čerpadlo poháňa aj servo aj hydrauliku a nejak sa mi nepáči tlak v hydraulike pri dlhšej práci musím motor viac vytáčať aby mi zodvihol zaoraný pluh. Chel by som mať osobitné čerpadlo na servo s vlastnou nádržkou a osobitne na hydrauliku, ale k veci ak dám čerpadlo na kluku ktorá sa točí do prava čerpadlo pojde do lava nebude mu to vadiť alebo treba ľavotočivé čerpadlo. Aké máte skúsenosti s takto osadeným čerpadlom?

[/quote]
ja som podobne urobil dal som lavotocive cerpadlo na motor ktory bol pravotocivy a vsetok olej som mal vytlaceny popri hriadelke cize neoporucam to tak robit skoda cerpadla

Uživatelský avatar
peťo TK
Příspěvky: 628
Registrován: stř říj 17, 2007 2:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohon hyd.cerpadla priamo od kluky

#14 Nový příspěvek od peťo TK »

fastrac8250, mal som obdobný problém, ale v opačnom garde. Ja som dal pravotočivé čerpadlo na ľavotočivé unášanie priamo do motora a stalo sa mi, že olej z nádrže natlačilo do kľukovej skrine a motor ho začal spaľovať. Vytočil sa do šialených otáčok. Ešteže je na slávke dekomopresor ten odstavil motor inak by bolo po ňom.Čerpadlu sa nestane nič, keď mu zmeníš smer otáčania tlak oleja ide cestu menšieho odporu a prerazí gugero. Celá veda okolo ľavo a pravotočivého zub. čerpadla spočíva v labirintovom tesnení, kroré je v čelných deklíkoch, inak bachory sú identické.
Typ čerpadla, ktoré popisujem je také, ako na kucmarových fotkách o tri príspevky vyššie. Motor Slavia 2S90A.
Ujo, odveziete ma na traktore?

Uživatelský avatar
peťo TK
Příspěvky: 628
Registrován: stř říj 17, 2007 2:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohon hyd.cerpadla priamo od kluky

#15 Nový příspěvek od peťo TK »

Tak som to bol v dielni blysknúť pre ilustráciu rozdielu medzi pravotočivím a ľavotočivím smerom otáčania.
Vlastne rozdielne sú predne príruby, zadné deklíky sa dajú otočiť.
Přílohy
repadlá 004.jpg
tu je vlastne vidieť otvor pre výstupnú hriadeľ čerpadla a rozdiely v predných prírubách
tu je vlastne vidieť otvor pre výstupnú hriadeľ čerpadla a rozdiely v predných prírubách
Ujo, odveziete ma na traktore?

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“