Výměna bubnů za kotouče

mechanické, kapalinové, vzduchové, netěsnosti, zapojení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Výměna bubnů za kotouče

#1 Nový příspěvek od Mikro »

Na svém traktůrku mám mechanicky ovládané dělené brzdy ze škodovky, jenže po každém průjezdu bahnem to přestane brzdit :-/ pomůže výměna těch bubnů za hydraulicky bržděné kotouče ? má to vůbec smysl ? Když tak rád uvítám nápad, jak to tam napasovat :)

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Výměna bubnů za kotouče

#2 Nový příspěvek od Jiřin »

Urcite to pomuze ......... jestli tam jsou bubny ze skodovky, pak by to chtelo kotouce ze skodovky, roztec sroubu zustane stejna. Jen se musi dodelat drzak brzdoveho trmene.

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna bubnů za kotouče

#3 Nový příspěvek od chavier »

tady mas navod, podle ktereho bych to delal ja, je tam i rucni brzda:
http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=116

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna bubnů za kotouče

#4 Nový příspěvek od Pepino »

Jiřin píše:Urcite to pomuze ......... jestli tam jsou bubny ze skodovky, pak by to chtelo kotouce ze skodovky, roztec sroubu zustane stejna. Jen se musi dodelat drzak brzdoveho trmene.
videl jsi nekdy bubny a kotouce ze skodovky ? po tom co pises asi ne.. :smich:
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna bubnů za kotouče

#5 Nový příspěvek od Pepino »

chavier píše:tady mas navod, podle ktereho bych to delal ja, je tam i rucni brzda:
http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=116
jenze na tohle reseni musis mit kotouce ze 130 LR, coz neni zrovna levna zalezitost.. 8)
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna bubnů za kotouče

#6 Nový příspěvek od Pepino »

Mikro píše:Na svém traktůrku mám mechanicky ovládané dělené brzdy ze škodovky, jenže po každém průjezdu bahnem to přestane brzdit :-/ pomůže výměna těch bubnů za hydraulicky bržděné kotouče ? má to vůbec smysl ? Když tak rád uvítám nápad, jak to tam napasovat :)
mas brzdy ze 120 nebo ze 130 ? dalo by se s tim neco udelat u pokud mas ze 120 bude to moc pracny.. 8)
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Uživatelský avatar
pilčikbs
Příspěvky: 332
Registrován: pát říj 12, 2007 6:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna bubnů za kotouče

#7 Nový příspěvek od pilčikbs »

nechapem co tu riesite :vztek: :smich: ak sa nemylim skoda aj 120 ka ma v predu kotuce ma to aj skoda 105 aj dokonca 100 ka :vysmech: :vysmech: :vysmech: :vysmech: :vysmech: su v predu a iste rozztec srovbov bude pasovat aj na zadne kola :vysmech: :vysmech: :vysmech: :vysmech: :vysmech:
co nejde klucom to ide autogenom !!

moj svet je les, lesna vyroba

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna bubnů za kotouče

#8 Nový příspěvek od Mikro »

Mám to ze škody 105 nebo 120 to je jedno, prostě tenhle " čurament " kde jen nahodím přední kotouč místo bubnu, jako je to tady na tom odkazu od chaviho prostě nemám :)

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Výměna bubnů za kotouče

#9 Nový příspěvek od Jiřin »

Pepino píše:
Jiřin píše:Urcite to pomuze ......... jestli tam jsou bubny ze skodovky, pak by to chtelo kotouce ze skodovky, roztec sroubu zustane stejna. Jen se musi dodelat drzak brzdoveho trmene.
videl jsi nekdy bubny a kotouce ze skodovky ? po tom co pises asi ne.. :smich:
Jo videl :) :) ........ ale jeste ze te tady mame ........ mas pravdu, ze je v tom problem :) :) :)
Naposledy jsem mel rozdelane zadni kolo u Oktavky, tam se buben sundaval a zustal tam jen stred. U novejsich skodovek se sunda buben a zustane tam poloosa s kuzelem. Safra, na to jsem uplne zapomel :) :) :) jsem trdlo ........... Chce to ten buben vzit na soustruh a stocit ho tak, aby tam zustalo tolik materialu, co bude drzet srouby na kola. Pravdepodobne by to jeste chtelo srovnat trosku celo a pak by tam ten kotouc mel jit nasadit. Nevidel bych v tom zase takovy problem.

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna bubnů za kotouče

#10 Nový příspěvek od Mikro »

Bingo, už jste vymysleli to samé co mě taky napadlo, ten střed pro kotouč prostě vysoustružím ze starého bubnu :) džák pro třmen nebude problém. A ještě jeden problém čím do toho tlačit kapalinu ? Navrhoval bych dva spojkové válce ze škodovky co Vy na to ?

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Výměna bubnů za kotouče

#11 Nový příspěvek od Jiřin »

Podle me je jedno, cim se to tam bude tlacit, rozhodujici je prumer pistku. Aby to dobre brzdilo, nemel by byt vetsi nez prumer z brzdoveho valce Skodovky. Jaky prumer ma spojkovy valec ze Skody ale nevim :-/

carlos
Příspěvky: 1427
Registrován: ned lis 25, 2007 4:44 pm
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna bubnů za kotouče

#12 Nový příspěvek od carlos »

prumer je 19 nebo 22mm lisiló jse to typama aut
Přeprava do 1,3t a rozměru vozíku 2,5x1,3m 11Kč/km Písek,kámen nebo co potřebute převezt Jičín,Boleslav,Turnov dál po dohodě
http://www.teamfofr.estranky.cz

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna bubnů za kotouče

#13 Nový příspěvek od Pepino »

no spis bych resil jestli ti to ten zbytek bubnu unese, videl jsem nekolik takhle upravenejch a potom roztrzenejch bubnu.. je fakt ze tvuj stroj neni tak tezkej a ni nejezdi tak rychle ale i tak, hodne stesti..
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Uživatelský avatar
adam125
Příspěvky: 788
Registrován: úte říj 21, 2008 5:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna bubnů za kotouče

#14 Nový příspěvek od adam125 »

Ono by bylo uplně idealni vytočit nove naboje, bubny jsou litinove a to občas praska, zaleži jestli to hodně zatěžuješ, ale ven si že škodovka ma rozteč děr na kotouči nějaky 4x98 nebo 100 a na disku 4x130. Lepši by bylo mit stejne rozteče, aby kotouč držel na stejnych šroubech jako kolo.

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna bubnů za kotouče

#15 Nový příspěvek od Mikro »

:D Podívéj se, jak to vypadá a potom piš příspěvek :D

Odpovědět

Zpět na „Brzdy“