prevodovka zetor

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

prevodovka zetor

#1 Nový příspěvek od halagacka1 »

kamarati potreboval by som zistit prevodovy pomer prednej pv3s napravy myslim komplet od kardanu na kola, a ak by sa tu nafore našiel niekto kto sa rozumie prevodovym pomerom myslim tzm takyto priklad mam traktor 5611 Klasicku prevodovku bez kolies na prednu napravu,a teraz mam pridavnu prevodovku na pohon žacieho stroja tam je jeden vyvod 540 pravotočivy a 1000lavotočivy a hladam niekoho kto my pomože s dopasovanim hydromotora a čerpadla aby to šlapalo aspon na jeden stupen prevodovy bol by som velmi vdačny za pomoc a neostaneme u vdaky :friends:
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: prevodovka zetor

#2 Nový příspěvek od Mako4991 »

Prevodový pomer je 8,346:1. S tým hydropohonom neviem,či to bude najrozumnejšie,nedal by sa z toho vývodu vytiahnuť kardan na predok? Väčšina čerpadiel je stavaná na 1500ot,niektoré znesú väčšie rozpätie,niektoré menšie.
Zhruba ako rýchlo ide 56-ka na jednotlivé kvalty a pri ktorom by bolo najlepšie mať k dispozícii 4x4?

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovka zetor

#3 Nový příspěvek od bulanek88 »

Vyjde to na šechny kvalty, akorát si musíš vybrat jestli to chceš na redukce nebo velký a podle toho dodělat vyrovnávací převod.
S tim hydromotorem mi to taky nepřijde moc šťastný řešení, myslim že bude mít zbytečně velkej odpor a tudíž stoupne spotřeba.
AlexTC to chtěl takhle udělat na eresovi a nakonec od toho upustil.
Nad tim řešením vytáhnout pohon z tý přední skříňky taky uvažuju, ale zatim žádnou nemám, a navíc tatík mi nechce dovolit PHN prej aby se nezmenšil rejd :smich: .
Jinak při přemejšlení mi hodně pomohl tenhle dokument, už tu někde je ale nevím kde.

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: prevodovka zetor

#4 Nový příspěvek od halagacka1 »

no na tej skrinke čo tam dam budu dva vyvody jeden 500 otačkovi pravy a druhy 1000lavy mne by stačilo keby to bolo totožne z 2prevodovym stupnom tak by sa to dalo hnat priamo kardanom cez virovnavaciu dorobenu prevodovku bola by to najlepšia volba len keby som mal detailni nakres prevodovky zetor ,obvodove rychlosti kolies zadnych by zvladol a podla toho aj prdok len by som s tym potreboval helfnut stači mi jedna rychlost fungujuca do predu teda 2 :friends:
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovka zetor

#5 Nový příspěvek od bulanek88 »

tak až nandáš tu převodku, tak vyřaď na rychlostce, dej si tam redukci nebo velký kvalty, podle toho na jaký chceš jezdit s předkem, zvedni jedno zadní kolo a zatoč s nim o otáčku, počítej kolikrát se ti zatočí ten vývod vynásob dvěma a máš převodovej poměr ze zadních kol na ten vývod.
pak podle poměru předních a zadních kol a převodovýho poměru V3s nápravy dopočítáš vyrovnávací převod

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: prevodovka zetor

#6 Nový příspěvek od halagacka1 »

super dik za pomoc ešte raz po hlupu dvihnem zadok označim zadne kolo a počitam na jednu otačku kola kolko sa potoči vyvod na prevodovke ale tomu dalšiemu nechapem prečo dvomi :)
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovka zetor

#7 Nový příspěvek od bulanek88 »

když budeš točit jednim kolem, tak se ti diferák bude točit poloviční rychlostí a proto krát dva, kdybys to nechtěl násobit dvouma, tak zvedneš obě kola, dáš uzávěrku a na jednu otáčku kola by mělo vyjít stejně otáček hřídele, jako když to zkusíš s jednim kolem a vynásobíš dvěma

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovka zetor

#8 Nový příspěvek od bulanek88 »

Jo a kolik tě stál ten vývod?, a dá se to snadno sehnat?, protože taky asi nemám v řevodovce kolečka na předek a tohle je nejlevnější řešení

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: prevodovka zetor

#9 Nový příspěvek od halagacka1 »

bulanek88 píše:když budeš točit jednim kolem, tak se ti diferák bude točit poloviční rychlostí a proto krát dva, kdybys to nechtěl násobit dvouma, tak zvedneš obě kola, dáš uzávěrku a na jednu otáčku kola by mělo vyjít stejně otáček hřídele, jako když to zkusíš s jednim kolem a vynásobíš dvěma
aha jasne ja idiot a ako si to mal prešpekulovane ty tiež na pv3s napravo alebo inu
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: prevodovka zetor

#10 Nový příspěvek od halagacka1 »

bulanek88 píše:Jo a kolik tě stál ten vývod?, a dá se to snadno sehnat?, protože taky asi nemám v řevodovce kolečka na předek a tohle je nejlevnější řešení
no prišiel som k nemu ako slepy k husliam to asi ani nejde kupit bol by som rad keby že my s tym pomožeš s tymi vypočtami planujem tam dat pv3snapravu
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovka zetor

#11 Nový příspěvek od bulanek88 »

máme doma už mraky let rozebranou nápravu z rumuna, tak jsem si říkal že by se mi na naší 5211 docela líbila, ale má malej převodovej poměr, takže jsem to zatim nechal bejt, navíc mě to nechcou doma dovolit kvůli tomu rejdu

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovka zetor

#12 Nový příspěvek od bulanek88 »

Jo a toto jsem našel, třeba to pomůže
Přílohy
opravy-traktoru-zetor-ukazka-stranky-66-ka0119_002.jpg
Naposledy upravil(a) bulanek88 dne stř úno 16, 2011 11:36 pm, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovka zetor

#13 Nový příspěvek od bulanek88 »

Ještě jsem šmejdil a tady jsem našel pěkně rozkreslenou převodovku na 3045.
A zarazil jsem se, ta tvoje skříňka je podle obrázku vpředu?, nebo vzadu?
Přílohy
převodovka-800.jpg

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: prevodovka zetor

#14 Nový příspěvek od halagacka1 »

je vpredu :ano: konstrukčne su tie prevodovky rozdielne a aj tie pridavne prevodovky su dva typy jedna na 30XX a druha na vyššiu radu na tu 30 ide pridavna s takym širokym ozubenym kolesom a na tu moju z uzkym dakujem za pomoc :friends:
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: prevodovka zetor

#15 Nový příspěvek od halagacka1 »

Mako4991 píše:Prevodový pomer je 8,346:1. S tým hydropohonom neviem,či to bude najrozumnejšie,nedal by sa z toho vývodu vytiahnuť kardan na predok? Väčšina čerpadiel je stavaná na 1500ot,niektoré znesú väčšie rozpätie,niektoré menšie.
Zhruba ako rýchlo ide 56-ka na jednotlivé kvalty a pri ktorom by bolo najlepšie mať k dispozícii 4x4?
uvital by som to na druhej prevodovej rychlosti našiel som zaujimavu tabulku http://www.e-skoly.info/prevody/data.php ten pomer čo pišeš je bez reduktorov že s reduktormi by to malo byt niečo cez 17ku 1 :friends:
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“