prevodovka zetor

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: prevodovka zetor

#16 Nový příspěvek od Mako4991 »

halagacka1 píše:
Mako4991 píše:Prevodový pomer je 8,346:1. S tým hydropohonom neviem,či to bude najrozumnejšie,nedal by sa z toho vývodu vytiahnuť kardan na predok? Väčšina čerpadiel je stavaná na 1500ot,niektoré znesú väčšie rozpätie,niektoré menšie.
Zhruba ako rýchlo ide 56-ka na jednotlivé kvalty a pri ktorom by bolo najlepšie mať k dispozícii 4x4?
uvital by som to na druhej prevodovej rychlosti našiel som zaujimavu tabulku http://www.e-skoly.info/prevody/data.php ten pomer čo pišeš je bez reduktorov že s reduktormi by to malo byt niečo cez 17ku 1 :friends:
Ten prevod je aj s reduktormi. Dif sám o sebe má prevod 3,9:1 a reduktory 2,14.

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovka zetor

#17 Nový příspěvek od bulanek88 »

Tu převodovku jsem našel v ještě lepším rozlišení
Obrázek

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: prevodovka zetor

#18 Nový příspěvek od halagacka1 »

8) super
len mam obavy že to pojde na všetkych rychlostiach teda cestnych podla mna sa to da urobit len na jednu rychlost pri inich by to predsa nemohlo fungovat nie
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovka zetor

#19 Nový příspěvek od bulanek88 »

ještě mi neni uplně jasný kde ta tvoje skříňka bude, tak jsem to hodil do obrázku jak si myslím že to asi je
Obrázek
když bude blíž k motoru, tak to asi nebude moc dobrý, protože to je kolo od náhonu, a to se může zapnout náhonovou spojkou

Ale já si myslím že spíš přijde dozadějc, tam by pak měl vývod rychlost závislou na zařazeným kvaltu bez ohledu na redkci/rychlou.
Takže vývod skříňky by měl vůči zadnímu difu pořád stejnej převod a vycházelo by to na všechny kvalty (kromě redukce).

Toť můj názor, doufám že správnej. :)

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: prevodovka zetor

#20 Nový příspěvek od halagacka1 »

no ja mam tu origoš na pohon od nahonu ta prva ,bohvie či by ta prevodovka šla napasovat do tej druhej tie zuby maju rovnaky modul zajtra ju snad budem mat skusim ale asi nie takže to musim urobit na tu jednu rychlost čiže na dvojku aspon to :ano:
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: prevodovka zetor

#21 Nový příspěvek od halagacka1 »

a co takto dam prevodovku kam patri na nahon kosy bude to pohanat kolo nahonu a co sa stane ked prepnem na packach hriadel cez rychlosti to by malo fachat na kazdej rychlosti rovnakymi otackami ako zadne kola ak sa mylim opravte ma
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovka zetor

#22 Nový příspěvek od bulanek88 »

to by mohlo jít, to bys měl dobrý, ale nejsem si jistej

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: prevodovka zetor

#23 Nový příspěvek od halagacka1 »

takže prevodovka je už doma dal som ju trocha do pucu a je ako nova velke kolečko ma 48zubov a male 26 tak prevodovy pomer na male je 1,846 neviem kolko ma koleso vnutri ale to je jedno zajtra to nasadim a ak bude lepši čas prebehne prve meranie a vypočty aby sa začala zhanat nejaka vhodna naprava skušat tu skrinku na miesto skrinky predneho nahonu asi nebudem mam to paradne zatesnene a asi to aniku kolu nahonu redukcie nedostane nevie niekto :-/
Přílohy
Pridavna prevodovka3.jpg
Pridavna prevodovka2.jpg
Pridavna prevodovka1.jpg
Pridavna prevodovka.jpg
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Uživatelský avatar
halagacka1
Příspěvky: 1327
Registrován: ned pro 27, 2009 4:51 pm
Bydliště: Čadca

Re: prevodovka zetor

#24 Nový příspěvek od halagacka1 »

tak som zasa mudrejsi, prevodovka na pohon kosy v ziadnom pripade nepasuje namiesto skrinky predneho nahonu uz ju mam tam kde patri v predu ale bohu zial aj moja domienka ze prevod kosy ma nieco spolocne s vyvodovym hriadelom cez kvalty je tiez omyl je tam staly prevod tak jedina moznost je urobit to na jednu rychlost alebo na hydropohon dam potom fotky
Kto nic nerobi,nic nepokazi

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: prevodovka zetor

#25 Nový příspěvek od Lukashil »

Pratele jen tak ze zvedavosti, nekdo tu kdysi psal, ze se necha udelat skrinka, aby u prevodovky bez vlozenho kola na predni napravu makala naprava na pomale redukce. Dokazal by se o tom nekdo rozhovorit? Moc dekuji
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“