hydraulika a vodovodny ventil

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
roman-ke
Příspěvky: 51
Registrován: stř lis 14, 2007 10:25 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

hydraulika a vodovodny ventil

#1 Nový příspěvek od roman-ke »

Neviem nikde zohnat sikovny (jednocinny) rozvadzac, tak som myslel, ci si ho nemozem vyrobit. Pouzil by som na to gulove ventily, ktore sa bezne pouzivaju pri vodo/plynoinstalaciach. Myslite ze by to vydrzali? Na zadnom ramene hodlam zdvyhat max 100 - 150kg.
Dakujem

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: hydraulika a vodovodny ventil

#2 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Kulové ventily jsou i na hydrauliku.

roman-ke
Příspěvky: 51
Registrován: stř lis 14, 2007 10:25 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydraulika a vodovodny ventil

#3 Nový příspěvek od roman-ke »

Cize gulovy ventil, ktory sa pouziva v kurenarskych/vodarenskych instalciach vydrzi tlak v hydraulike?

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: hydraulika a vodovodny ventil

#4 Nový příspěvek od radas »

no ventil na vodu je na tlak asi 10x menší než je tlak oleje v hydraulice traktoru

trman
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 08, 2007 12:30 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydraulika a vodovodny ventil

#5 Nový příspěvek od trman »

Přesně tak. Vodo-plyn je stavěný na 8x měnší zátěž. Pochopitelně, pokud si zařízení nevyžádá větší tlak, vydrží, ale je těžko předpokládat podle hmotnosti. Záleží na typu zvedacího zařízení, jeho konstrukci. 100kg na třetím bodě, by to zvednout mělo. Ale není ventil jako ventil. Za druhé bych se obával těsnění, které je u koule.
Každý traktor je dobrý, když jede!

roman-ke
Příspěvky: 51
Registrován: stř lis 14, 2007 10:25 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydraulika a vodovodny ventil

#6 Nový příspěvek od roman-ke »

Ventili a nejake T-čka doma mam, tak to vyskusam. Este jedna vec: Stupania na zavitoch su identicke , alebo maju hydraukicke okruhy nejake specialne?

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: hydraulika a vodovodny ventil

#7 Nový příspěvek od duchodce »

Vodovodní armatury vydrží asi 40-60atm- staré provedení litinové. Nové kulové ventily nevím ale myslím si že to bude méně . Navíc si myslím že při větších tlacích nepůjdou ovládat, skušenost z hasičských stříkaček. Závity mají jiný profil a jiné stoupání-počet běhů na 1 palec.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydraulika a vodovodny ventil

#8 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Ten vodácký venzil je ze dvou částí sečroubovaný velmi jemným závitem a obávám se, že to vydrží ještě méně, jak staré instalaterské litinové fitinky.

Viděl jsem rozvod hydrauliky z vodovodních fitinků na nějakém zemědělském stroji - brány či něco takového. Když se seštěluje přepoušťák na takový tlak , aby to co chceš pracovalo a stačí Ti třeba 60Atm, tak to asi jde.
A taky jsem viděl fitinky sešroubované a svařené - je to divný, ale vařit se daj - není to klasická litina.

Závit vnitřní ve vodovodních a plyno fitincích je válcový, ale vnjší se dělá konický - a pakuje se.
To u hydra není - tam je VŽDY doseddací kuželové či kulové a podobné těsnění. Těsnení jen s gumičkama stojej za hovno . ty tam bývají kdyřtak navíc.

Je více systémů - třeba evropský a US

Některé instalaterské fitinky - třeba z Radiátorů ty kuželový či kulový dosedací plochy maj taky.

Hydrorozvody v trubkách doplněné jej kde je nutno hadicemi se mi líbí a jsou laciné. Dá se půjčit takový přípravek na lisování koncovek / srdíček/ a ohýbačka .


Kulové ventily jednoduché i trojcestné se na hydro dělají bežně tak do 200Atm, ale takový ventil stojí i 500. Dělají se z toho i složitější systémy- zpárované trojcesťáky atd.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bear
Příspěvky: 30
Registrován: stř srp 08, 2007 10:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydraulika a vodovodny ventil

#9 Nový příspěvek od bear »

Pre: roman-ke
Pozri na tuto stranku a isto si nieco vyberies co vydrzi poriadny tlak
http://www.hydraflex.sk/

roman-ke
Příspěvky: 51
Registrován: stř lis 14, 2007 10:25 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydraulika a vodovodny ventil

#10 Nový příspěvek od roman-ke »

bear: Dakujem. Dnes som tam bol osobne. Super vyber.
Este raz dakujem. Mal som to pod nosom, ale nevsimol som si to :)
:friends:

Uživatelský avatar
bear
Příspěvky: 30
Registrován: stř srp 08, 2007 10:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydraulika a vodovodny ventil

#11 Nový příspěvek od bear »

Som rad, ze som dobre poradil. :friends:
Ale mohol by si napisat na SZ co si kupoval a za aku cenu, aby som mal trochu prehlad, lebo aj ja ich budem musiet navstivit. Aku si mam zobrat hotovost :-/

LukasK
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 02, 2015 2:44 pm
Bydliště: Košice

Re: hydraulika a vodovodny ventil

#12 Nový příspěvek od LukasK »

Ahoj, čo sa týka hydrauliky a ventilov, páni, ktorý vlastnia tento obchod http://eshop.jtg-hydrasteel.sk/ ti radi pomôžu. Stačí ak im napíšeš e-mail na adresu, ktorú uvádzajú na webe.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“