Zapalování z Jawy 20, 21 Pionýr do motoru Jawa 250

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
pardál
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 26, 2011 9:04 pm

Zapalování z Jawy 20, 21 Pionýr do motoru Jawa 250

#1 Nový příspěvek od pardál »

Prosím, nemáte někdo zkušenosti, nějaké foto, jak dostat do motoru Jawa 250 zapalování z Jawy 20,21(Pionýra)Někde na netu jsem viděl předělávku, nevím kde a nyní to nemohu najít. Zkouším to tady, Dík

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Nemohu nikde najít

#2 Nový příspěvek od mihi »

Mihi

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Nemohu nikde najít

#3 Nový příspěvek od CBS »

máme to prerpbené, no kým by som sa k tomu prehrabal, prešli by aj dva dni. Na 250 máme zapalovanie z 555, asi aj 20 mala také isté iba s dvomi cievkami, použili sme stator pôvodného dynama, vlastne iba cca 2cm obalu z dynama, sa mi zdá, že ani nebolo treba sústružiť a dosť presne do tochto obalu vliezlo osadenie magneta z 555. na tento obal sa zozadu navarili dva plocháčiky s dierami tento obal je chitený ako pôvodné dynamo, ale sú tieto plocháše zo zadnej strany a krátke skrutky. Do tochto obalu sa po oblode narezali 2 alebo 3 závity M4, skrutky v týchto závitoch fuxujú stator magneta. Ten stator je najlepšie opracovávať v sústruhu, aby to bolo kolmé.

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Nemohu nikde najít

#4 Nový příspěvek od filip »

Ty magneta se dávaly hodně třeba na domácí krosky,jde to dobře.Tady je kulatá destička s dírou na kliku, asi 4 mm tlustá, venkovni průměr jako ten zeslabený konec původního dynama a v té destičce je z boku drážka - zápich na průměr konce magneta, na jedno upnutí v soustruhu aby to bylo souosé. Magneto i destičku přidržují plíšky se šrouby podobně jak u pincka, závity na ně jsou udělané na bloku na těch nožkách kolem dynama. Rotor se musí upravit na větší díru a jiný kužel, kolíček proti pootočení stačí o milimetr zkrátit. Dělal jsem to poprvé a docela to chodí, ani na nízký volnoběh to nezhasíná a to je celé oblepené barvou. Na světelné cívce je 2x5W vzadu a 2x10W vepředu. Sufitky.Bez vypínače na furt..
Přílohy
P1030921 [800x600].JPG
P1030891 [800x600].JPG
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nemohu nikde najít

#5 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, pokud to pasuješ do motoru traktoru, který se bude startovat pouze ručně (nelůjde našlápnout nohou), tak počítej s problémy, protože startovací převod je u motorky pomalejší než u pincka a tím je pomalejší překmit magneta přes statorovou cívku a tak se v ní generuje menší energie. Pokud na to půjde dupnout nohou, tak není problém. Standa.

Uživatelský avatar
brtenak
Příspěvky: 57
Registrován: čtv zář 17, 2009 7:47 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nemohu nikde najít

#6 Nový příspěvek od brtenak »

Bezbateriové a bezkontaktní zapalování místo dynama ? na

http://www.motoservis-jakuba.cz/bezbate ... to-dynama/

Možná lepší,že nemusíš ladit pořád předstih a opálené kontakty a jezdíš jak :rally: :smich:

pardál
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 26, 2011 9:04 pm

Re: Nemohu nikde najít

#7 Nový příspěvek od pardál »

Moc všem děkuju!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nemohu nikde najít

#8 Nový příspěvek od ota »

Mám v Jawě 250 zapalování z pionýra už snad 20 let. Velice jednoduše namontováno. Ze železa udělaný takový talířek. Venkovní průměr jde strčit do díry po původním zapalování na motorce. Vnitřní díra v talířku je tak, že se tam strčí to zapalování z pionýra. Stěna toho talířku je tak něco kolem 2 mm asi nevím přesně, muselo by se to změřit. A ten bok toho talířku slouží jako upínání jak celého talířku do motoru a tak i stažení celého pionýrového zapalování k talířku. Velice jednoduché a hlavně funkční. Po začátku jsem nasadil zapalko a nastartoval a jel. Někdy si traktůrek postavil hlavu a třeba hodinu nešl natočit. Potom chytnul a jel normálně. Co se se s tím nazlobil! Ale potom jsem jednou nějak neopatrností otočil celím zapalováním tak o jednu třetinu jinam a od té doby to chytá uplně nádherně. Vačka tam je z pionýra. Ale chytá dobře. To našlapování mám tak, že mám našlapovací páku volně, nemám ji staženou šroubem. Když startuju, vezmu páku vyndám nasadím a nastartuju nohou. Potom ji vyndám a dám do polohy řezení a řadím rukou kvalty. To kvuli místu musím mít.
Přílohy
PA180491.JPG

Leon
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 22, 2015 7:12 pm
Bydliště: Slavičín

Re: Zapalování z Jawy 20, 21 Pionýr do motoru Jawa 250

#9 Nový příspěvek od Leon »

Dobrý den, mohl by mě někdo vyfotit ten talířek pod zapalování???
Jak máte vyřešený kolík k zajištění zapalování na kuželu klikovky??
Díky za rady.

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“