RS 09 nahrazení motoru jiným

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: motor rs

#31 Nový příspěvek od skolnik »

to tedy nevím ale co vím určitě že má uplne jinej přítlačák a lamelu i setrvák toto by jsi musel přeházet z puvodního motoru

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: motor rs

#32 Nový příspěvek od kubik.brumik »

já te motor chci dat na t805 takže sem tím mislel přírubu

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: motor rs

#33 Nový příspěvek od skolnik »

tak to ti neporadím motor z multiny se do eresa daval ale musela se přehodit spojka a přítlačák a pasoval tam ale na tatru to opravdu nevím

arnost
Příspěvky: 234
Registrován: ned úno 14, 2010 7:21 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

MOTOR z M22 NA ERESA???

#34 Nový příspěvek od arnost »

máte někdo zkušenost ? mám možnost koupit rs bez motoru ,a mulču22 šlo by to dát dohromady bez nějakých větších problémů?

Chodak
Příspěvky: 109
Registrován: úte led 04, 2011 9:38 pm
Bydliště: okr.Domažlice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR z M22 NA ERESA???

#35 Nový příspěvek od Chodak »

Motor RS je na pohled stejný jako multicar M22 takže by to melo pásnout. :dostdobry:
Zavařit,uřiznou,nebo umrtvit kladivem :D
Stroje:
1 Traktůrek http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 20&t=52618
2 vlatním pouze polovinu. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 51&t=61275

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MOTOR z M22 NA ERESA???

#36 Nový příspěvek od Tom »

Už jsem se tady ptal já, když jsem nad touto možností uvažoval. Už je to ale dávno, možná to tu už ani není. Došli jsme ale k názoru, že by to bylo strašně slabé. Motor z Multikáry je 1/2 eReSáckého čtyřválce. Originál dvouvál na eReSa je trošičku silnější. Spíš bych sháněl originál motor, nebo bych se tam snažil narvát nějakou Slavii.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MOTOR z M22 NA ERESA???

#37 Nový příspěvek od hotday »

tak, tak...tom ma pravdu....m22 ma asi len 12, alebo 15 koni, zato rs ma az 18, alebo 20 koni...nie som si isty...ale skratka, kluka je tensia na oboch priemeroch o 0,5cm...a je tam aj mensie vrtanie...urcite neodporucam...ten motor by bol slaby...tu na fore marthi ponukal slavia 4S90A, paradny motor do rs...chcel zan len 8000kc. co je podla mna nic za taky motor...ja som o nom tiez uvazoval, len ja potrebujem vyvod z kluky na remenicu, a nie ako ma 2S90A, ze vyvod ide z rozvodu a nie priamo z kluky...
inac, co sa tyka rs, ze vymena motora origo 4val za origo 2valec, tak to uplne pasuje, doma som mal taku rs...odisla za 25tis, s tym, ze pojazdna, jednu rychlost vyhadzovalo, motor vladal, len uz bolo treba asi robit kluku. mal slabsi tlak...

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: RS 09 nahrazení motoru jiným

#38 Nový příspěvek od mastnacek »

Jak by to bylo treba u seceni kosou pokud by mel eres motor zetor 3001? kosa potrebuje nejaky tocky a rychlost pojezdu. Hodi se tam vyssi kvalt nez s original motorem, ale nebudou pak vetsi tocky pro kosu kvuli motorovy zavislosti? nejsem v tomhle kovanej tak se ptam. Navic ten zetor ma vic koniku, takze asi nepofrci na 2000 otacek ale treba na 1500 a to uz je pulka co toci eres. Nebo i s eresackym motorem se pri seceni nefrci na 3000 ale treba 2000? Porad posilhavam po ctyrech kolech a vhdycky skoncim u eresaka.

Kosa zrovna neni narocna na vykon, ale treba dvoububen rotacka nebo ton by uz mohl byt problem?

Jinak nizsi pojezdova rychlost by me asi nettapila, po silnici jezdit nebudu, nemam papiry na traktor a jestli svezu furu sena za 5 nebo 10 min to uz by me tak nebolelo. Spis hloubam nad tim secenim, obracenim sena atd. Nerad bych dva hektary obracel treba 4 hodiny jako ted s tjckem a konskym obracakem.
predem dik chlapi ha kazdy vysvetleni a usmerneni.
jen me nedoporucujte klasiku zetor 4011 nebo vyssi, nemam na to penize ani vyhlidku ze vy na sebe traktor v dohledny dobe vydelal. Rs by byl na delani sena, par aru brambor a zeleniny, usetrit mame kopani s motykou a casem i praci na cibuli cesneku atd. prilezitostne dotahnout par metru z lesa a pak normalni crcacky okolo baraku, tohle odtahnout tam apod.

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: RS 09 nahrazení motoru jiným

#39 Nový příspěvek od kutil tim »

Budeš muset dlouho hledat s dobrým motorem a v dobrém stavu, většinou mají odslouženo a ty dobré nejsou levné, hledej a uvidíš .

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: RS 09 nahrazení motoru jiným

#40 Nový příspěvek od mastnacek »

Dobra, tak pomineme stav motoru nebo eresa, ale co se tyce tech otacek? jestli principu to je s min otackama dobre pouzitelny nebo ne?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: RS 09 nahrazení motoru jiným

#41 Nový příspěvek od Atlan »

Aky krutak ma ten origo rs motor? Nejde pouzit jednovalcovu cinu? Ale ma len 25nm krutak a 13 az 15 koni.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: RS 09 nahrazení motoru jiným

#42 Nový příspěvek od mastnacek »

Cinu ne e, to uz radsi schade 120 nebo nejakej benzin treba casem s lpg, priznam se ze po zkusenostech s motorem 1D90TA ( jednovalec nafta dvoutakt ) nejsem nafte moc naklonenej. Co jsem tady procital tak origo motor 2 val na eresu je taky cadil treba oproti 4 valu.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: RS 09 nahrazení motoru jiným

#43 Nový příspěvek od Pavel »

dejtam z desty 20 nebo 30 zetora

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: RS 09 nahrazení motoru jiným

#44 Nový příspěvek od mastnacek »

Nojo zetory, dneska jsem koukal na rychlosti pri ruznejch otackach a s motorem kterej toci 2000 ale spis by bezel kolem 1500 by to byla velka bida.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: RS 09 nahrazení motoru jiným

#45 Nový příspěvek od Pavel »

do zadu das vetsi kola

Odpovědět

Zpět na „Motory“