Orsta

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 485
Registrován: pon srp 20, 2007 8:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Orsta

#1 Nový příspěvek od Dan »

posílam ty fotky té orsty co mám nejede.mela by to být orsta z kombajnu E-512.nevím zda ji mám zapojenou správně.nastartuji traktor a vše je v klidu,jakmile pohnu volantem o kousek na jakoukoli starnu tak to přepustí olej do pístnice a pořád tlakuje.přestane jen tehdy když volant vrátím do polohy kdy jsem startoval traktor.a docela se zahřála za tu chvíli.tak nevím zda je špatná nebo jen špatně zapojená.

jaké čerpadlo na tu orstu je tak ideál.

jo a ještě když tou orsto točím při vypnutém motoru tak to nic nedelá.jen v jedném místě se tak seká .pořád na stejném místě.to je normální?

ted ji máme zapojenou vrchní zpátečka,spodní přívod.
vývody vedle sebe pístnice
Přílohy
P1050514.JPG
P1050513.JPG
P1050512.JPG
P1050511.JPG
P1050510.JPG

Uživatelský avatar
bibos
Příspěvky: 985
Registrován: stř črc 04, 2007 1:14 pm
Bydliště: 25801
Kontaktovat uživatele:

Re: Orsta

#2 Nový příspěvek od bibos »

Jak sem psal to vypadá na popraskané vratné planžety a nebo aretační kolíček který pohání orbitu(tu hvezdici).Ale spíš ten kolíček. Nechá se tam dát obroušenej z pera co jsou na obracákách.

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 485
Registrován: pon srp 20, 2007 8:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Orsta

#3 Nový příspěvek od Dan »

díky, dnes bymělajít na výměnu za nějakou repasovanou.tak uvidíme.

máme na to čerpadlo 16l při 1450ot/min.je dané na klice.je to optimální nebo je na nic.

Uživatelský avatar
Paják
Příspěvky: 36
Registrován: pát srp 03, 2007 8:54 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Orsta

#4 Nový příspěvek od Paják »

Měl jsem podobný problém. Nastartoval jsem a kola se hned vytočila a orsta tlačila dál i po dosažení krajních poloh pístnice. Pootočil jsem volantem na druhou stranu a to samé v opačném směru. A problém byl v příliš těsné hřídeli volantu vůči té drážce co je v orstě a vůči silonovým pouzdrům, v kterých je hřídel volantu uložená. Zvětšil jsem vůle a začalo to fungovat. Ale pokud ti to dělá i když na orstě nemáš namontovaný žádný volant, tak bude problém v orstě.
Co nejde silou, jde ještě větší silou

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Orsta

#5 Nový příspěvek od PA »

taky se priklanim jako bimbo k ruplymu kolicku spojujicim soupe s hydromotorem . chovalo by se to tak jako tobe.
ve skutecnosti ale kolicek nepohani hvezdici ,ale hvezdice pres kolicek pohani soupatko. pohanena je pouze v pripade provozu bez tlaku ,coz je taky asi jedinej rezim ,kdy muze kolicek rupnout.
jestli si myslel funkci orbitrolu znacky orsta vnitrni a jeji projevy navenek ,tak to uz sem se tu pokousel objasnovat asi 4x.
jestli chces ,muzu to pro tebe zkusit ve zkratce popaty.
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Orsta

#6 Nový příspěvek od PA »

to cerpadlo vypada dostatecne urcite ,mozna predimenzovane ,ale to je v tomto pripade vec jenom zvysene zateze motoru. jesli chces radoby vedecky vypocet ,dodej volnobezne otacky motoru a objem nebo rozmery[prumer pistu-vnitrni prumer valce , prumer pistnice a zdvih] zataceciho valce. orbita by mohla bejt 160ka.
mel bys tam mit i prepoustak ,jestli neni soucasti cerpadla.
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 485
Registrován: pon srp 20, 2007 8:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Orsta

#7 Nový příspěvek od Dan »

tak problém je vyřešen.byli jsme v hydraulickém servise tam si orstu zapojili.a zjistili že je špatná. (tak jak jste předpokládali)vzali jsme hned druhou a už to jede.tatím jsem jel točili čerpadlem ručně.zapojení bylo správné tak jak jste mi poradili.tak snad brzy vyjedem.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“