Problem naštartovať Zetor - surne

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Zetor 7245
Příspěvky: 47
Registrován: stř zář 29, 2010 12:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Problem naštartovať Zetor - surne

#1 Nový příspěvek od Zetor 7245 »

Chlapi, potrebujem surne a veľmi rchlo pomôcť. Mam tykýto problém:
Kámoš kupil motor, že vraj po ''GO'', zabehnutý. Tak sme ho naložili, ale vôbec nejde naštartovať, streky su nastavené, čerpadlo tiež, ale vôbec ani neodpáli. Zistili sme, že vstrekuje vtedy, keď piest nasáva. Myslime, že rozvody su naopak uložene. Čo by to podľa Vás mohlo byť?
Dik
Naposledy upravil(a) Zetor 7245 dne pát led 14, 2011 9:37 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: RYCHLA POMOC

#2 Nový příspěvek od CBS »

Takže pri skúšaní dymil na bielo? dosť by pomohlo, keby si napísal o aký motor ide, rozvody sa ti len tak z ničoho nič pomiešať nemôžu, aj keď by som najskôr išiel za predávajúcim, kto predáva motor po GO, dokonca aj po zábehu v takomto stave si zaslúťi :pistol:

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: RYCHLA POMOC

#3 Nový příspěvek od kucmar »

Já ti asi neporadím, ale tímto bych apeloval na Chaviho a adminy tohoto fóra!
Dej každému než začne vkládat příspěvek, aby mu vyskočila červená tabulka s pravidly fóra!!!!! Ikdyž tento uživatel má již 33 příspěvků, není schopen dodržet ani základní pravidlo a to pořádně napsat název témata!!!!!
Si připadám , jak v mateřské školce. Pořád se to tu řeší dokolečka dokola.
Otevřu toto téma, chvilku čekám, a pak mi vyskočí něco, na co nejsem odborně schopen reagovat. V případě jasného názvu tématu to ani neotevřu, protože stejně nevím a ušetřím tím nějakých 30- nekonečno sekund( to proto, že musím nad tím přemýšlet, proč nejsou dodržena základní pravidla).

Zetor 7245
Příspěvky: 47
Registrován: stř zář 29, 2010 12:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RYCHLA POMOC

#4 Nový příspěvek od Zetor 7245 »

Je to motor 7701 turbo, on aj spočiatku chytil, ale to asi len bola nafta na sedlach strekov, ale potom už vobec ani nezadymi, ani neodpali iba toči a toči. Ja viem, že len tak sa pretočit nemôže, ale nafta vstrekuje vtedy, keď piest vyfukoval. Ja neviem, či ten motor vôbec bol naštartovany, a aka je ta GO. Ja chcem iba vedieť, kde by ešte podľa vás mohla byť zrada.

Zetor 7245
Příspěvky: 47
Registrován: stř zář 29, 2010 12:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RYCHLA POMOC

#5 Nový příspěvek od Zetor 7245 »

kucmar píše:Já ti asi neporadím, ale tímto bych apeloval na Chaviho a adminy tohoto fóra!
Dej každému než začne vkládat příspěvek, aby mu vyskočila červená tabulka s pravidly fóra!!!!! Ikdyž tento uživatel má již 33 příspěvků, není schopen dodržet ani základní pravidlo a to pořádně napsat název témata!!!!!
Si připadám , jak v mateřské školce. Pořád se to tu řeší dokolečka dokola.
Otevřu toto téma, chvilku čekám, a pak mi vyskočí něco, na co nejsem odborně schopen reagovat. V případě jasného názvu tématu to ani neotevřu, protože stejně nevím a ušetřím tím nějakých 30- nekonečno sekund( to proto, že musím nad tím přemýšlet, proč nejsou dodržena základní pravidla).
KOLEGA, keď si poriadne prečítaš nazov tohot webu, tak by si mal vedieť, že asi o dievčatach sa tu pisať nebude. Viem, že sa tu rieši veľa veci mimo traktorov, ale presne to by som odtial vylučil ja. A prepač, že som Ťa obral o 30 sekund života.

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: RYCHLA POMOC

#6 Nový příspěvek od kucmar »

Není to jenom 30 sekund. Stále na to myslím :chytry: .
Byl by to pro tebe velký problém držet se pravidel fóra a řádně popsat dané téma? Nebo chci po tobě něco moc? :-/

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: RYCHLA POMOC

#7 Nový příspěvek od CBS »

Ak sa z neho pri točení ani nedymí, nedostáva naftu, biely dym musí byť bez ohladu na to, kedy vstrekuje. Medzi nasávaním a výfukom je je pár desiatok (stoviek) stupňov rozdiel, tak sa rozhodni.

Zetor 7245
Příspěvky: 47
Registrován: stř zář 29, 2010 12:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RYCHLA POMOC

#8 Nový příspěvek od Zetor 7245 »

Sorry, keď vufukuje tak strekne, ale nafta do strekov ide, pretože sme ich mali von a pozerali podľa vahatiek a naftu na vstrekoval, v doprave paliva problem nie je, ide o to, že kedy a tam je problem, len neviem, či iba tam.

Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 926
Registrován: stř črc 04, 2007 10:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: RYCHLA POMOC

#9 Nový příspěvek od Robert »

na kapiláře si zjisti kdy stříká naftu a uvidíš a ještě předtím bych zkusil horkovzdušku

Zetor 7245
Příspěvky: 47
Registrován: stř zář 29, 2010 12:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RYCHLA POMOC

#10 Nový příspěvek od Zetor 7245 »

Naftu vstrekne ked vyfukuje a traktor ma v stodole, takže možnosť ohna sa vylučuje.

Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 926
Registrován: stř črc 04, 2007 10:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: RYCHLA POMOC

#11 Nový příspěvek od Robert »

Zetor 7245 píše:Naftu vstrekne ked vyfukuje a traktor ma v stodole, takže možnosť ohna sa vylučuje.
horkovzduška není oheň :tyty: a pokud to víš přesně že vsřikuje brzo tak nevím nad čím dumáš :-/ sundej víko rozvodů a uvidíš :vztek:

Zetor 7245
Příspěvky: 47
Registrován: stř zář 29, 2010 12:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RYCHLA POMOC

#12 Nový příspěvek od Zetor 7245 »

chcel som len vedieť, či to nemože byt aj niečo ine, preto som sa pytal

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: RYCHLA POMOC

#13 Nový příspěvek od Daddy »

Je to asi hodně veliká "blbost", ale netočí opačně? Potom by místo "komprese" bylo "sání". Nesmějte se..... :'(

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: RYCHLA POMOC

#14 Nový příspěvek od CBS »

Bolo by zistiť, či ten motor bol vôbec naštartovaný, prvý štart býva niekedy dosť problematický. Podá rysiek sa zotrvačníku sa dá rýchlo skontrolovať, kedy to vstrekuje, ak by boli zle zložené rozvody, bola by veľká náhoda, že by vstrekovalo presne o 360° neskôr ako má. Pre tú kontrolu predvstreku ani nepotrebuješ kapíláru (aj keď nie je zlá) počiatok vstreku pekne vidno aj priamo na čerpadle. Ak je predvstrek dobrý, tak len naliať horúcu vodu, zohnať teplovzdušnú pištoľ a točiť.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: RYCHLA POMOC

#15 Nový příspěvek od CBS »

Daddy píše:Je to asi hodně veliká "blbost", ale netočí opačně? Potom by místo "komprese" bylo "sání". Nesmějte se..... :'(
Videl som, ako chceli štartovať V3S dolu kopcom na spiatočku, ale blbec tam namiešal 2 a ono to dymilo zo sania :smich:

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“