Škoda - záměna topení z Felicie do Favorita

pouze technický problém, pro který zde není kategorie.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
petr bušek
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 25, 2007 9:30 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Škoda - záměna topení z Felicie do Favorita

#1 Nový příspěvek od petr bušek »

Zdravím pánové,mám dotaz nemáte někdo zkušenost jestli pasuje topení z felicie do fáčka?Dík Petr.

Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: Topení škoda favorit

#2 Nový příspěvek od bawor »

Jako celek pasuje

romek84
Příspěvky: 16
Registrován: úte říj 12, 2010 8:46 pm

Re: Topení škoda favorit

#3 Nový příspěvek od romek84 »

Zdarec,
nedávno jsem do svojeho "fáva" dával topení z felicie. Pasuje to přesně až na pár věcí, musíš odříznout z horního ofuku (na favoritu) kousek plastu. Na topení z feldy je na horním ofuku navíc klapka, která ti to směruje buď na okno, nebo na přední ofuky. To na topení z fáčka není. Když to neořízneš, tak ta klapka se o to bude opírat a nikdy ji neotevřeš... A potom musíš ještě přepojit el. instalaci. A ještě si přepoj hadice od vody, hned z termostatu do vložky topení a z vložky teprve do sání (opačně než to máš teď).

A teď to topí úžasně... Venku -20, ranní start, komplet zamrzlé okna - cigárko a za 10 min čelní sklo čisté. :pohar:

jawa
Příspěvky: 157
Registrován: sob úno 20, 2010 5:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Topení škoda favorit

#4 Nový příspěvek od jawa »

Pokud je možno, múžeš to ofotit a nakreslit kde se provádí ty úpravy ?

romek84
Příspěvky: 16
Registrován: úte říj 12, 2010 8:46 pm

Re: Topení škoda favorit

#5 Nový příspěvek od romek84 »

Sežeň si hlavně kompletní topení vč. ovládacího panelu. Když to topení z fáčka vymontuješ a porovnáš je mezi sebou tak uvidíš co je třeba upravit (ne na topení ale na ofuku v autě). Ty topení jsou úplně totožné, jak spodní výdech pro nohy, tak horní na sklo. Jediný rozdíl je na tom horním výdechu - u topení z felicie je klapka, na fačku ne. Když se podíváš v autě (tam kde se připojuje ten horní ofuk) tak uvidíš, že vstup toho ofuku (v autě) má obdélníkový tvar. Na favoritu je ten obdélník ještě prostředkem předělený (je to odlitý plast). Musíš jen vyříznout to předělení, protože ta klapka se jinak nebude otevírat, bude ji vadit ten "předělovací" plast - to je celé, nic víc...

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení škoda favorit

#6 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

jeste mam pocit ze to topeni je malicko vic vepredu nebo vzadu a ze to pak presne nesedi na tu diru do kapoty....nekdo to nejak resill..nekdo ne...ja to daval jendou a slo to tam pekne...nebylo to presne ale v ramci moznosti ok....a s tema hadicema idealne vymenit za hadice z feldy ty favoritacke tam jdou trosku natahnout ale z feldy by tam sedely asi presne a s tou kalpkou na tom nasem topeni jsme tu klapku mely z pulky oriznutou...to topeni nekdo mel uz ve facku.....ale asi lepsi uriznout to v aute aby klapka plnila svuj ucel naplno

Uživatelský avatar
Jarek83
Příspěvky: 606
Registrován: ned kvě 23, 2010 5:04 pm
Bydliště: břeclavsko

Re: Topení škoda favorit

#7 Nový příspěvek od Jarek83 »

Taky jsem to dělal. Tak jak píšou ostatní... Nutno vystřihnout v přístrojovce předěl aby se otáčela klapka. Pak zapojení elektriky je trochu jinak, už si to přesně nepamatuju, ale jestli bys chtěl, tak se na to mrknu a popsal bych ti to přesněj. Jde o to že vodiš, kterým teče proud pohánějící elektromotor pude jinudy, ale neni to žádná maturita 8) No otvor v kapotě sice přesně na to topení nepasuje, ale myslim že to na funkci nemá vliv. Já mám navíc rozpěrnou tyč, která to topení tlačí do pozice, ve které ke kapotě doléhá správně.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“