Škoda Felicie nechce startovat

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pumpa dyza
Příspěvky: 297
Registrován: čtv led 13, 2011 12:48 pm
Bydliště: Bardejov Prešov

Re: Škoda Felicie nechce startovat

#16 Nový příspěvek od pumpa dyza »

tak toto si zabyl :D :D
SOU,D...PO Multicar M22,Zetor 7011 z horneho Šariša, http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=61514
https://www.youtube.com/watch?v=xOLutNOE5LY (Srdcom východniar)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Felicie nechce startovat

#17 Nový příspěvek od kenybz »

haha
tož co už ti to jede anebo šels kůpit to nové auto ? :-)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Škoda Felicie nechce startovat

#18 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

na favoritu me jednou pekne potrapila spatna kostra,uz sem malem nakupoval novy skrinky,startery a pak nak nahodou sme z baterky soupli kostru rovnou na starter a jel jak vrtulnik
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
v2000m
Příspěvky: 507
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:27 am
Bydliště: Pelhřimovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Felicie nechce startovat

#19 Nový příspěvek od v2000m »

Auto stále stejné ( nové aní jiné jsem nekoupil) a startuje, zatim jsem s tím nic nedělal. Vypadá to asi na tu spinačku...

Přema
Příspěvky: 230
Registrován: úte lis 25, 2008 11:12 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Škoda Felicie nechce startovat

#20 Nový příspěvek od Přema »

Nevím jestli to není pozdní rada, ale zkus se podívat na uhlíky, můžou být ubroušené a se špatným ložiskem občas startuje nebo taky ne.

Uživatelský avatar
charlie
Příspěvky: 221
Registrován: úte říj 21, 2008 2:37 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Škoda Felicie nechce startovat

#21 Nový příspěvek od charlie »

Taky možná pozdní rada, ale :
předpokládám, že se jedná o klasický startér - ne převodový.
Otevři kapotu, sežeň pomocníka a zkus startovat. Pokud jenom cvaknou relátka a nic, tak pomocník praští s citem něčím tvrdým do starteru ( preferuji kolmý šťouch železnou tyčí shora někam ke konci starteru, před kryt uhlíků.Pokud nic, tak je třeba hledat podle předchozích rad.
Pokud to startuje ( vetšinou ano ), pak je příčinou krátký uhlík.
Tvrzení, že když startér nevysune, je špatná cívka, je chybné.Vysouvací cívka má dvě vinutí.
Obě se napájejí plusem přes spínačku, nebo relé.Ale jedno vinutí ( přidržovací ) má konec přímo na kostře.Je určeno k udržení pastorku ve věnci, když už se startér točí, ale samo ho nevysune.
K tomu se používá druhé vinutí, tzv. vysouvací, které získává kostru přes obvod starteru, tedy i přes uhlíky.A to když tu kostru nemá, tak se nestartuje. Tou ranou se startér otřese a to stačí, aby se uhlíky trochu pohnuly a dostanou kontakt - tedy pokud je dobře ukostřený motor.
( Ověřit lze propojením mínus pólu aku. a motoru na vhodném místě startovacím kabelem ).

Jeto složitější, ale dobře vymyšlené. V momentě,kdy se sepne silový spínač a kotva se začne točit, objeví se plus i na druhém konci vysouvací cívky. Tím se cívka vyřadí automaticky z obvodu a neodebírá žádný proud, takže nezvyšuje odběr s čím dál, tím menších akumulátorů.

Jestli to bylo moc teorie, tak se omlovám, ale snažil jsem se to maximálně zkrátit.No, asi se tak úplně nepovedlo.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“