Desta s motorem Zetor 7211 - motor se nechce zahřát

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#16 Nový příspěvek od staník »

Pavel píše:podivej se na vodni pumpu jednou byla utrzena vrtule hridel se tocila ta stala vrtule nemelo to odpor termostat tesnil a pres pumpu to uteklo do chladice bylo to na honu
Tohle nějak nechápu.Mohl bys to napsat jinak. Ten motor je po GO.Vyhrnuju sníh a trvá mi to podle množství tak od sedmi do osmi nebo devíti hodin.Za hodinu nebo dvě hrnutí se ten motor celkem dokonale prohřeje bohužel jen na těch 55°C
Tím odpovídám i čmoudkovi-teplej je celej chladič.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
dolls
Příspěvky: 561
Registrován: pon říj 22, 2007 9:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#17 Nový příspěvek od dolls »

Je termostat nad vodní pumpou umístěný v takovémhle tělese?
termostat.JPG
Pokud ano, je to 2 okruhový chladící systém a pokud je dobrý termostat tak mě nenapadá v čem by mohla být chyba. Řekl bych že pokud by byla třeba špatná pumpa, že by to s ohřátím problémy nemělo, spíše naopak.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#18 Nový příspěvek od staník »

Je to přesně takto.Ještě zkontroluji znovu jak je nasazené to hnízdo ale tuším že taky takto.Já to všechno mám nakoupený že to takto udělám i na svým traktoru 6945.Jestli to bude taky takovejhle porod tak nevím jestli se na to nevykašlat :smich: :-/
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#19 Nový příspěvek od Pavel »

i kdyz to pude pumpou chladic se bude ohrivat nahore protoze tepla voda de nahoru

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#20 Nový příspěvek od duchodce »

,Zkusíme to jinak. Natočíme studený traktor na volnoběh a rukou kontrolujeme nejdříve jak stoupá teplota vody v potrubí na hlavách. Když začne potrubí být zřetelně vlahé postupujeme směrem na komoru termostatu a dále na potrubí dolů co spojuje komoru termostatu s čerpadlem . (Je to tzv. malý oktuh pouze prohání vodu z hlav do vložek . Po prohřátí motoru temostat"přepne" a voda jde, hlavy-potrubí -termostat- horní komora chladiče a spodem zpět do bloku motoru,) Při této první zkoušce může být mírně vlahá pouze vrchní část vrchní komory chladiče, Je to způsobeno netěsnostmi termostatu a někdy bývá v termostatu dírka asi 1 mm kvůli odvzdušnění , má být namontována směrem nahoru jinak se má potom motor někdy snahu vařit. Pokud se ohřívá chladič je vadný termostat, je potřeba se podívat zda je dobře namontový , zda se při dotažení do obalu nezkřiví ten díl -kruhová deska- za který se upíná. Pokud se zdá že je to v pořádku zvýšíme otáčky asi na 1500, není to nijak kritické a pokud to jde něčím motor zatížíme nebo alespoň pohybujeme hydraulikou a opět zkoušíme výše popsaným způsobem teplotu. Jestliže se začne prohřívat i chladič je opět na vině termostat, tentokrát je to ale jeho charakteristika . Vymontujeme jej a klasicky jej zkusíme v teplé vodě a kontrolou teploměrem . Zkusime mu třeba trochu pomoci šroubovákem ale pouze za otvírací ventil a opatrně, stalo se mě že voskový term."drhnul" a stačilo mu trochu pomoci a otevřel daleko dřív, nezapomeňte že na term. tlačí i čerpadlo.Musí být naprosto těsně uzavřený do teploty ad¨si 70 st. poměrně velkou silou.
Jinak se mě stalo až třetí brzdič na vleku nebyl vadný - přitom byly evidentně nové - asi 30 procent zmetků , takže je vše možné, nedá se ničemu věřit.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

tengi
Příspěvky: 548
Registrován: pát kvě 21, 2010 10:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#21 Nový příspěvek od tengi »

Dírka v termostatu je proto,aby trošku cirkulovala voda i při zavřeném termostatu.Jinak by se tam ani k němu ta teplá voda nedostala a neotevřel by.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#22 Nový příspěvek od padesátka »

tengi píše:Dírka v termostatu je proto,aby trošku cirkulovala voda i při zavřeném termostatu.Jinak by se tam ani k němu ta teplá voda nedostala a neotevřel by.
Ta dirka je spíš pro odvzdušnění aby měl kady jít vzduch,když naléváš chl.kapal. kdyby to těsnilo na fest tak bys vodu do motoru těžko dostal.

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#23 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Já koupil novej termostat a jěště před nasazením jsem ho dal do raychlovarné konvice a cejchovaným digitál teploměrem byl otevřený už při 65C na místo udávaných 82C,
Koupil jsem Wahlera, ale originál německého (320kč a vybral jsem ho z katalogu, není originální Zetor) a super, najednou se motor ohřeje :)
Kolega říkal, že kupoval do Formana na 3x termostat a pak taky vzal toho Wahlera 88C a říkal, že perfektní.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#24 Nový příspěvek od staník »

Wahlera mi tam dával to vím protože ho ještě přede mnou vydělával z krabičky.Mám ještě jeden dotaz-na tom termostatu je dolů talířek,už se to tady nedávno řešilo.Musí ten talířeksednout na spodní díru v tom hnízdě?? :-/ Mám tady totiž čtyři termostaty Wahler,tři jsou s otvírací teplotou 78°C a jeden je na 87°C.Ten bych chtěl použít na svůj traktor ale když se podívám do toho hnízda zboku tak je vidět že ten talířek nesedí až dole na tý díře.Mimochodem to není kulatá díra a talířek ji v žádným případě nemůže zakrýt úplně protože díra jde až ke kraji hnízda.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#25 Nový příspěvek od duchodce »

Princip je v tom , že když rozpojíme tu komoru na termostat můžem to provést bez demontáže z motoru (pokud je to provedeno jako na fotu nahoře ) tak při nasunutí termostatu do komory musí termostat plně zakrýt otvor komory , zabraňuje při studeném stavu průtoku vody do chladiče. Teprve po ohřátí se vysune střední část a umožní průtok horké vody do chladiče.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
čmoudek
Příspěvky: 135
Registrován: ned lis 29, 2009 8:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#26 Nový příspěvek od čmoudek »

Tak tady posílám fotky slíbené ze včerejška doufám že to takhle stačí.Jinak problém je stále beze změny nebo už je jasno kde soudruzi udělali chybu.
SDC10980.JPG
SDC10984.JPG
SDC10986.JPG
KOSA Z RUSKA BROUSEK Z VÍDNĚ OBOJÍ TO SEKA BÍDNĚ

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#27 Nový příspěvek od duchodce »

Nyní je potřeba rozdělat 4 šroubky M6 na 10 klíč a těleso termostatu rozpůlit. Uvnitř je samotný termostat, je potřeba jej opatrně vyndat a zkontrolovat jak jsem popsal výše.
Ještě je potřeba zkontrolovat zda "nekecá" teploměr na traktoru. Na vodní potrubí na hlavách přiložíme jakýkoli teploměr alespoň do 80 st. nebo čidlo digitálu. Pozor mají většinou rozsah do 60st ale pro naše potřeby to stačí . Zajistíme ho ovinutím alobalem a nějakou tepelnou isolací . Údaj nebude úplně přesný, rozdíl bude o 10-15 stupňů méně ale pro kontrolu tak velké chyby to stačí.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#28 Nový příspěvek od duchodce »

Všiml jsem si ještě jedné věci. Komora termostatu je kratší provedení , vejde se termostat celý úplně volně do komory? Po dotažení půlek komory se termostat může opřít o dno komory a pootevřít se.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
hoho
Příspěvky: 82
Registrován: čtv led 22, 2009 9:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#29 Nový příspěvek od hoho »

Na poslednom foto vidno kabeločko na ukostrovací kabel, ak tento chýba teplomer klame.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#30 Nový příspěvek od staník »

Ještěrku mám v práci.Zítra to zas skouknu ale nevím jestli se něco liší :-/ Ještě zkusím najít tady na fóru to vlákno kde se řešil termostat a podívám se kdo tam co píše o tom spodním talířku.Byl tam i nějakej odkaz.
Pro duchodce-toto píšu někde na první straně.Teplotu kontroloval mechanik dálkovým digitálním měřákem WÜrth.Na budíku mám ručičku mezi 50-60 °C.Digitál naměřil u čidla 55°C,na jímce termostatu naměřil 55°C a na chladiči 45°C.Pokud by fungovalo vše jak má tak je na chladiči nějakejch pár stupňů a ne 45°C.Já trochu princip termostatu a chlazení znám,jen toto mi nějak nesedí.Jinak opravy dělalo už několik profesionálních mechaniků od firmy která je možná jedna z největších opraven vozíků na Moravě a další z firmy která dělá GO motorů možná i pro vaše traktory.
To je další věc na kterou se ptám o pár příspěvků výše:je problém pokud ten talířek nedosedne na dno,myslím tím ten malý volně uložený jen drobným pérkem přitiskovaný.
hoho čidlo mám na konci sběracího potrubí.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“