Desta s motorem Zetor 7211 - motor se nechce zahřát

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#46 Nový příspěvek od duchodce »

Nehtěl jsem vás nijak podcenit jste zřejmě podle toho trhlého traktoru šikovný .Zbývá jediné ,samotný termostat demontovat a klasicky odzkoušet.Jinak pokud z motoru již začali unikat provozní kapaliny, tvrdě reklamujte . Jde o to jestli ten motor je opravdu zfušovaný tak v případě větší havarie máte větší šanci na úspěch. Ten motor se dá udržet úplně suchý bez nějaké větší údržby.To že se na servis nedá spolehnout , je zjevné i podle ostatních reakcí v tomto vlákně. V tomto směru při nějakém "špeku" nevěřte ničemu a nikomu.Pouze se přesvědčíte jestli ten člověk měl pravdu a je pravděpodobně "použitelný" i pro příště, nebo pryč od něho.
Rád bych kdyby jste se po vyřešení problému ozval co vlastně bylo příčinou i já se rád na moje stará revmatická kolena poučím.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#47 Nový příspěvek od staník »

Začínám se klonit k nějaké chybě v uložení termostatu.Nemusí to být dokonale odlito a tou štěrbinou by mohla proudit kapalina.Bohužel ale já do toho motoru nemůžu zasahovat kvůli záručním podmínkám.Můžu jen sledovat a komentovat
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#48 Nový příspěvek od Johny1490 »

Začínám se klonit k nějaké chybě v uložení termostatu.Nemusí to být dokonale odlito a tou štěrbinou by mohla proudit kapalina.Bohužel ale já do toho motoru nemůžu zasahovat kvůli záručním podmínkám.Můžu jen sledovat a komentovat
Tak tim servisakom povedz že aby vymenili cele teleso termostatu za iné a pokial možno čo najkvalitnejšie. A dobre by bolo keby bolo od vyroby osadene termostatom, aby ho len napojili na hadice a musi to ist. Ono aj ked je to teleso nove tak može byt zle vylisovane a termostat v nom dobre nedosada a tam je cely problem, to sa proste občas stane že je vadny kus, stači vymenit a bude to určite OK. Treba to servisakom povedat a bude po probleme. :friends:

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#49 Nový příspěvek od staník »

Právě-já nadával na to plastový hnízdo a on že pošle hliníkový.Mechanik z něj po příjezdu vydělal termostat a je to jak je,zas naprd.Nechci pořád stát někomu za zadkem a koukat mu pod ruce ale už mně to se..e.Pokud by to takhle teklo dál tak v létě až to bude u písku tak to bude jak špekáček ,samej šmír. :vztek:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#50 Nový příspěvek od Johny1490 »

Ja by som tam skusil dat ešte to plastové ale nove a čo najdrahsie nie lacne polske a stim termostatom Wahler to musi termostatovat aj keby čo bolo.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#51 Nový příspěvek od duchodce »

Přečti si tyto stránky hlavně konec , co vše termostat dovede.viewtopic.php?f=44&t=24423&start=45
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#52 Nový příspěvek od bulanek88 »

A nemůže bejt vadnej budík na teplotu?, nebo čidlo?, jak je u toho plastovýho obalu řešená kostra čidla?

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#53 Nový příspěvek od staník »

Budík bude asi dobrej-měřil všechno tím digitálním teploměrem a na budíku byla rafika mezi 50-60°C a on naměřil 55°C.Uvidíme zítra nebo pozítří mají zas dojet :jazyk:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#54 Nový příspěvek od Johny1490 »

No čo jak to dopadlo?

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#55 Nový příspěvek od staník »

Tak že zavolali že přijedou až v pondělí :vztek: Aby se to nepletlo tak startér je v pořádku a odešlo dobíjení.Když motor jde tak někde něco píská a po zhasnutí motoru se nerožne kontrolka dobíjení.Stalo se mi to v pátek před koncem šichty tak jsem to už neřešil.Uvidím v pondělí,budu muset asi udělat bengál :vztek: :cert:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#56 Nový příspěvek od Johny1490 »

Tak že zavolali že přijedou až v pondělí Aby se to nepletlo tak startér je v pořádku a odešlo dobíjení.Když motor jde tak někde něco píská a po zhasnutí motoru se nerožne kontrolka dobíjení.Stalo se mi to v pátek před koncem šichty tak jsem to už neřešil.Uvidím v pondělí,budu muset asi udělat bengál
Takto zgeneralkovani motor by som im asi par krat hodil o hlavu! To snad neni normalne, začo teda beru tie prachy? :zly: Takato vec ma važne dokaže nasrat.
Ešte to stim termostatom chapem, mna nedavno na aute tiež termostat dost potrapil, hold teraz su niektore ND dost uboho vyrobene to pochopím (ale aj tak ked všetko komplet dva razi vymenia tak to musi fungovat) Ale ked odchadza dobyjanie, štarter, teče stoho olej nafta tak jako to už nepochopím :-/

Honza49
Příspěvky: 408
Registrován: sob úno 20, 2010 10:31 am
Bydliště: Kyjov

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#57 Nový příspěvek od Honza49 »

staník píše:Já se rozepsal a zapomněl to napsat Jde o teréní Destu s motorem ze Zetora 7211 ;-)
Tak pozor,u každé desty je jiná vrtule než u traktoru.Vrtule musí lopatkama vyhánět vzduch od motoru přes chladič ven.U traktoru to je opačně.Podívej se jak ji tam máš.

Honza49
Příspěvky: 408
Registrován: sob úno 20, 2010 10:31 am
Bydliště: Kyjov

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#58 Nový příspěvek od Honza49 »

staník píše:Tak že zavolali že přijedou až v pondělí :vztek: Aby se to nepletlo tak startér je v pořádku a odešlo dobíjení.Když motor jde tak někde něco píská a po zhasnutí motoru se nerožne kontrolka dobíjení.Stalo se mi to v pátek před koncem šichty tak jsem to už neřešil.Uvidím v pondělí,budu muset asi udělat bengál :vztek: :cert:
To pískání si myslím,že dělá ložisko na alternátoru,že Ti nesvítí kontrolka může být spálená žárovka a nebo vádné relé.Nejlépe dobíjení odzkoušíš voltmetrem tam to ukáže jak to přesně dobíjí.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#59 Nový příspěvek od staník »

Tak přátelé je opraveno 8) Přijel mechanik s hnízdem čerstvě vytaženým z nějakýho traktoru ;-) Špinavý to bylo jak prase,vyndal hnízdo z Desty a dal tam toto a navíc vyměnil i čidlo.Díky tomu teď nemůžu tvrdit na sto procent že to nedělalo čidlo ale termostat ale neva :smich: Hlavně že to funguje.Já bych sice tvrdil že když tím digitálním teploměrem naměřil 55°C a na budíku byla rafička mezi 50-60°C,že je čidlo v pořádku ale :nos:
To dobíjení dělal zkrat,jak se pořád někdo válel po motoru a měnil termostat a hlavně startér tak se asi někde načal drát a zkratlo se to.Dráty tam vedou kolem motoru takovým účkem z plechu a tak se to snadno prosekne.
Ještě se staví přetěsnit vanu někde to rosí a kape po ní olej.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#60 Nový příspěvek od Johny1490 »

Tak přátelé je opraveno Přijel mechanik s hnízdem čerstvě vytaženým z nějakýho traktoru Špinavý to bylo jak prase,vyndal hnízdo z Desty a dal tam toto a navíc vyměnil i čidlo.Díky tomu teď nemůžu tvrdit na sto procent že to nedělalo čidlo ale termostat ale neva Hlavně že to funguje.Já bych sice tvrdil že když tím digitálním teploměrem naměřil 55°C a na budíku byla rafička mezi 50-60°C,že je čidlo v pořádku ale
To dobíjení dělal zkrat,jak se pořád někdo válel po motoru a měnil termostat a hlavně startér tak se asi někde načal drát a zkratlo se to.Dráty tam vedou kolem motoru takovým účkem z plechu a tak se to snadno prosekne.
Ještě se staví přetěsnit vanu někde to rosí a kape po ní olej.
No vidíš tak predsa bola v tom chyba..... hlavne že to konečne ide jak má :friends:

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“