Desta s motorem Zetor 7211 - motor se nechce zahřát

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Desta s motorem Zetor 7211 - motor se nechce zahřát

#1 Nový příspěvek od staník »

Mám problém :rohy: V ještěrce nám jedna firma vyměnila motor za zgenerálkovanej.To by bylo dobrý,problém nastal při startování,startéry ne a ne fungovat jak mají pořád se protáčely na prázdno a sem tam startovali :vztek: Další problém a to podivnější je že se motor prostě nezahřeje víc jak na 55°C a začne ohřívat chladič.Až dnes po nasazení PÁTÉHO :smich: startéru to se startováním vypadá dobře.Bohužel ani druhá jímka a čtvrtý termostat nedonutili ten motor dodržet pokyny a zahřát se na těch 80°C a potom teprve otevřít do chladiče. :vztek: Setkal se někdo z vás s tak tvrdohlavým termostatem? Čím by to mohlo být?
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Ráďa Škoda
Příspěvky: 120
Registrován: pon pro 22, 2008 7:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#2 Nový příspěvek od Ráďa Škoda »

Ahoj možná bude dobrééé napsat o jakou značku jěštěřice jde !! 8) a popřípadě jakej je v tom Motor, potom možná bude snadnější odpověď na tvou otázku !!! Ráďa :zapomel:

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#3 Nový příspěvek od staník »

Já se rozepsal a zapomněl to napsat Jde o teréní Destu s motorem ze Zetora 7211 ;-)
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#4 Nový příspěvek od CBS »

V tejto zime sme aj na Š 180 museli presvedčiť štartér šrobovákom lebo sa mu po dlhšom šase akosi nechcelo vysunúť :chytry:
Ak sa to nechce ohriať, buď netesní termostat, alebo je nejako prepojený malý okruh s veľkým (prmostený termostat). Inak kartón na celý chladič nahradí aj vadný termostat, treba však potom viac sledovať teplotu a potom pomaly odkrývať chladič a sledovať teplotu. 8)

Uživatelský avatar
Ráďa Škoda
Příspěvky: 120
Registrován: pon pro 22, 2008 7:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#5 Nový příspěvek od Ráďa Škoda »

staník píše:Já se rozepsal a zapomněl to napsat Jde o teréní Destu s motorem ze Zetora 7211 ;-)
Tak to nemohu Pomoct, :zapomel: Zetorácké Motory znám jen Okrajově !! Servizoval jsem Vozejky, ale značku Jungheinrich ! :)

Pavel
Příspěvky: 8269
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#6 Nový příspěvek od Pavel »

nepodchazi voda okolo termostatu staci trosku a uz to je

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#7 Nový příspěvek od staník »

Už tady s tím laborovali kluci ze servisu i pán co má firmu na GO motorů Zetor :-/ :smich: Je to pořád stejnýVymění termostat za novej,zalepí ho do hnízda(prvně používali to nový plastový) a já to nastartuju a začnu zahřívat.Při dosažení teploty 55°C má chladič 45°C tak řeknu že to byl neplatnej pokus a oni přijedou zase a situace se opakuje :-/ :vztek: Tentokrát protože jsem vyjádřil pochybnosti nad tím plastovým hnízdem pro termostat tak vyzkoušeli termostat ,nasadili ho do hnízda a namontovali.Hádejte na kolik se zahřál motor , ano na 55°C :potlesk: Startéry měnili a až pátej se chytl -podotýkám že věnec je otočenej novou stranou ke startéru.
Kudy může ještě ta voda chodit že se ten chladič zahřeje?? Podle mně pokud by to fungovalo tak jak dřív tak se chladič začne zahřívat až tak před dosažením těch 80°C
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

panter-josef
Příspěvky: 747
Registrován: ned srp 23, 2009 11:54 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#8 Nový příspěvek od panter-josef »

ahoj nedavno jsem řešil škodovku a také se to nechtělo ohřívat. byl tam už 4tý nový termostat!! tak jsme nakonec obědnali GATES který byl 3X dražší ale už to funguje. vyndej ho dej ho na vařič, hod k tomu teploměr a tím ho můžeš vyloučit pokud bude otevírat v 80desáti jak má nebo ho vyhodíš 8)

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#9 Nový příspěvek od CBS »

to bude jedine tremostat, alebo obal termostatu, chladič musí byť studený, kým neotvorí termostat - perto je nebezpečné mať cez zimu v systéme vodu, lebo ti zamrzne chladič.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#10 Nový příspěvek od staník »

Kluci ani vám sem nebudu psat kdo mi ten motor kontroloval a ten termostat prý zkoušel vařit s teploměrem. ;-) Taky tomu nechce věřit a netuší co se děje.Termostaty tam byly: 1.-původní z motoru
2.novej Vahler
3.novej Vahler
4.novej ????
Tak mi řekni jestli tolik termostatů a navíc ze dvou firem může být špatných a notabene nastavených na 55 °C :-/
Jímka tam byla nová plastová a teď když jsem nad ní ofrňoval tak mi tam dal starší hliníkovou. 8)
Nemáte někdo dobře nafocený jak to na tý 7211 máte s vodní pumpou a to hnízdo :-/ :friends:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
čmoudek
Příspěvky: 135
Registrován: ned lis 29, 2009 8:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#11 Nový příspěvek od čmoudek »

Ahoj Stáno.Neskoušely jste jestli tam nedávate náhodou obráceně termostat.Když ho tam dáš obráceně tak by to mohlo klidně bejt vono,ale když píšeš že Ti to dělá odbornej servis tak snad né.Jenže dneska nikdy nevíš a nebo jěstě skus sundat hadici která vede od termostatu do chladiče a skus to natočit neměla by tam tect žadná voda jestli jo tak by to mohlo bejt vono.
Jestli ti to stačí zítra tak ti
vyfotím jak to je na motoru mám tady vyndanou šedesát dvojku.
KOSA Z RUSKA BROUSEK Z VÍDNĚ OBOJÍ TO SEKA BÍDNĚ

Uživatelský avatar
dolls
Příspěvky: 561
Registrován: pon říj 22, 2007 9:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#12 Nový příspěvek od dolls »

Chápu to dobře že systém je nový 2 okruhový (3cestný obal termostatu) a ani tak se motor nezahřeje? Wahler vyrábí kvalitní termostaty a pokud je vyzkoušený tak je to opravdu zvláštní :-/

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#13 Nový příspěvek od staník »

Dík to bude fajn.O tom termostatu mi to říkal kamarád taky.Problém je že u nich nemůžu stát a koukat jim pod ruce a navíc jsou to přece profíci a tak by tu chybu už nezopakovali tolikrát.Vystřídalo se na tom už sedm :smich: :pistol: mechaniků (celkem) krom těch kteří motor dávali dohromady.Řekl bych že je to nový systém Dollsy O tom že Wahlery jsou dobrý jsem taky přesvěčenej.Před revolucí to bylo ještě Made in West Germany a platily za kvalitní.Oproti měchovejm z Polska.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Pavel
Příspěvky: 8269
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#14 Nový příspěvek od Pavel »

podivej se na vodni pumpu jednou byla utrzena vrtule hridel se tocila ta stala vrtule nemelo to odpor termostat tesnil a pres pumpu to uteklo do chladice bylo to na honu

Uživatelský avatar
čmoudek
Příspěvky: 135
Registrován: ned lis 29, 2009 8:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#15 Nový příspěvek od čmoudek »

A když ša šáhneš na chladič kde je teplej nahoře nebo dole.
KOSA Z RUSKA BROUSEK Z VÍDNĚ OBOJÍ TO SEKA BÍDNĚ

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“