Desta s motorem Zetor 7211 - motor se nechce zahřát

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
čmoudek
Příspěvky: 135
Registrován: ned lis 29, 2009 8:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#31 Nový příspěvek od čmoudek »

A před tou opravou to makalo bez problému.
KOSA Z RUSKA BROUSEK Z VÍDNĚ OBOJÍ TO SEKA BÍDNĚ

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#32 Nový příspěvek od staník »

Právě že ano.Ještě se podívám jak je tažená voda do topení ale ta je taky asi původní.Nejhorší je že z motoru začíná pomalu kapat jak voda tak olej i nafta :vztek: To ten starej motor pouštěl akorát olej a po zahřátí nechtěl už mazat.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#33 Nový příspěvek od fastrac8250 »

Tak tady posílám fotky slíbené ze včerejška doufám že to takhle stačí.Jinak problém je stále beze změny nebo už je jasno kde soudruzi udělali chybu.
Příloha:

SDC10980.JPG [ 92.97 KiB | Zobrazeno 27 krát ]

Příloha:

SDC10984.JPG [ 102.85 KiB | Zobrazeno 27 krát ]

Příloha:

SDC10986.JPG [ 103.08 KiB | Zobrazeno 27 krát ]

to ten termostat ja takto bude fungovat ako je na obrazku otoceny? :-/

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#34 Nový příspěvek od staník »

Našel jsem to vlákno nevím ale jestl se mi podařídát odkaz.Jmenuje se Termostat 8) viewtopic.php?f=6&t=24485&hilit=termostat
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#35 Nový příspěvek od staník »

fastrac8250 píše:
Tak tady posílám fotky slíbené ze včerejška doufám že to takhle stačí.Jinak problém je stále beze změny nebo už je jasno kde soudruzi udělali chybu.
Příloha:

SDC10980.JPG [ 92.97 KiB | Zobrazeno 27 krát ]

Příloha:

SDC10984.JPG [ 102.85 KiB | Zobrazeno 27 krát ]

Příloha:

SDC10986.JPG [ 103.08 KiB | Zobrazeno 27 krát ]

to ten termostat ja takto bude fungovat ako je na obrazku otoceny? :-/
Řekl bych že takto fungovat bude-je nádobkou s činnou látkou k teplé vodě.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#36 Nový příspěvek od padesátka »

Topení musí bejt připojený před termostatem jinak by jsme se neohřáli ani v autě-tak-že někady se dostává voda skrz termostat nebo okolo něj do chladiče--jiné vysvětlení neznám.Jinak chladič musí zůstat studený min. do 80st. podle termostatu jak je nastavený.Mám supra dal jsem do něj termostat a hadice je opravdu studená dokud term. neotevře to znamená asi 85st.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#37 Nový příspěvek od duchodce »

Nevím jaký typ termostatu máte ale všeobecně platí že termostat musí být namontovám vlnovcem - u eterového - nebo takovým tím válečkem u voskového směrem k hlavám válců.Jiný typ neznám ale je možné že existují. A tam je potřeba zkontrolovat zda dno toho vnovce nebo jiná část termostatu nedosedne dříve než ta "upínací" kruhová deska , musí tam být zřetelná vůle několik mm. Špatně se to odhaduje , je potřeba to odměřit.Termostat musí utěsnit výtok směrem "ven" z té zadní půlky rozebrané komory termostatu.A připomínám odzkoušet venku jak jsem psal dříve.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#38 Nový příspěvek od padesátka »

duchodce píše:Nevím jaký typ termostatu máte ale všeobecně platí že termostat musí být namontovám vlnovcem - u eterového - nebo takovým tím válečkem u voskového směrem k hlavám válců.Jiný typ neznám ale je možné že existují. A tam je potřeba zkontrolovat zda dno toho vnovce nebo jiná část termostatu nedosedne dříve než ta "upínací" kruhová deska , musí tam být zřetelná vůle několik mm. Špatně se to odhaduje , je potřeba to odměřit.Termostat musí utěsnit výtok směrem "ven" z té zadní půlky rozebrané komory termostatu.A připomínám odzkoušet venku jak jsem psal dříve.
Určitě jak jinak 8) 8)

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#39 Nový příspěvek od staník »

duchodce píše:Nevím jaký typ termostatu máte ale všeobecně platí že termostat musí být namontovám vlnovcem - u eterového - nebo takovým tím válečkem u voskového směrem k hlavám válců.Jiný typ neznám ale je možné že existují. A tam je potřeba zkontrolovat zda dno toho vnovce nebo jiná část termostatu nedosedne dříve než ta "upínací" kruhová deska , musí tam být zřetelná vůle několik mm. Špatně se to odhaduje , je potřeba to odměřit.Termostat musí utěsnit výtok směrem "ven" z té zadní půlky rozebrané komory termostatu.A připomínám odzkoušet venku jak jsem psal dříve.
citace:
Řekl bych že takto fungovat bude-je nádobkou s činnou látkou k teplé vodě.
Já fakt nechci působit nějak jako nevděčnej chlap ale čteme si navzájem ty příspěvky :-/
Možná se teď naštvete kolego to by mně ale opravdu mrzelo ale psal jsem že ten termostat dostal a byl vyzkoušenej.Věřím tomu protože to je reklamace a tu si platí za svý,tudíž nebudou jezdit jen tak z plezíru.

citace:
Kluci ani vám sem nebudu psat kdo mi ten motor kontroloval a ten termostat prý zkoušel vařit s teploměrem. Taky tomu nechce věřit a netuší co se děje.Termostaty tam byly: 1.-původní z motoru
2.novej Vahler
3.novej Vahler
4.novej ????
Tak mi řekni jestli tolik termostatů a navíc ze dvou firem může být špatných a notabene nastavených na 55 °C
Jímka tam byla nová plastová a teď když jsem nad ní ofrňoval tak mi tam dal starší hliníkovou.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#40 Nový příspěvek od duchodce »

Já se vůbec nezlobím a ani nebudu protože vím že když mě někdo něco vysvětluje po internetu tak někdy mě to taky někdy neleze do palice a to na to mám nárok,jsem již starší ročník. Od toho tu jsme abychom to někomu kdo zná řešení jiných problémů to vysvětlili "po lopaticky" -to neberte jako urážku ale prostě to tak je a platí to pro káždého z nás.
Teď k chlazení , já pokud něco nevidím na vlastní oči ,tak nevěřím.Být vámi tak si termostat odzkouším sám . Částečně sice může ovlivnit teplotu topení, ale jen na volnoběh, při zatížení je v motoru tepla dost.Je škoda že je to k vám tak daleko mě tyhle špeky docela zajímají.
Nevím jak staří byli ti mechanici kteří u vás byli ale všeobecně úroveň řemesla poklesla, v servise pokud závada není v počítači nebo v buletinu od firmy tak neexistuje. Málokde s vyjímkou některých soukromých servisů( ale ti mají zase problém s přístupem k údajům )jsou schopni odhalit nestandartní poruchu.
Vím o čem mluvím, měl jsem kdysi na starosti učně.Takže nevěřím a prověřuji sám.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#41 Nový příspěvek od duchodce »

Až nyní jsem si všiml že se jedná o motor do ještěrky , některé měli výměník voda olej v chladiči, a některé, snad nějaké tropic. provedení - já jsem se s nimi nesetkal- výměník zvlášt , tam se nic nezměnilo?
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#42 Nový příspěvek od staník »

Dík za klid a ochotu já teda nejsem vyučenej v oboru ale dost mně to baví.Od tak patnácti let si dělám motorky a občas i kamarádům a někdy když něco seženu tak si spravím i něco jinýho :smich: Třeba ten trhlej traktor co mám v Sériovejch traktorech 6911-6945.Můžete to skouknout i ve videu našich strojů.To jsem ale odbočil.Ještě bych opravdu chtěl zkontrolovat ten termostat a hlavně tu jímku,to chlazení je přece daný a tahat hadice nebo otočit vodní pumpu nemůžu :vztek: Zbývá ještě to hnízdo a to topení.Přece z toho motoru těch dír s vodou tolik nevede-kdyby to byl nějakej Pežot tak snad ti se v tom vyžívají :smich:

To je tak že tam sice bývá ve spodní vaničce smyčka pro chlazení oleje ale jelikož si vzali špatnej (ale novej) chladič bez ní tak je to bez smyčky vůbec mi to nevadí protože to je zdroj poruch a problémů.Při vybracích se klepe rozdílně motor s trubkami a chladič a občas to začne na těch holendrech týct.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
hoho
Příspěvky: 82
Registrován: čtv led 22, 2009 9:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#43 Nový příspěvek od hoho »

Po prečítaní všetkých príspevkov sa nemôžem ubránit dojmu (môžem sa však mýliť) že to hniedo termostatu je namontované
tak že tie skrutky M6 smerujú nadol. Pri troche snahy sa to takto namontovat dá. Nechcem nikoho podcenovat ani urážat ale zažil som servisákov ktorý pri výmene tesnenia pod hlavou na ZtS183 vytiahli 2. skrutky z bloku a neboli schopní nastavit ventyly. A to bolo v záruke.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#44 Nový příspěvek od Johny1490 »

A skušali menit aj ten plastovy obal termostatu alebo iba samotny termostat? Mne nedavno na aute robil šarapatu ten plastovy obal a nepomohol ani novy termostat (tiez wahler). Nakonec ked som vymenil cely ten plast sice na dva razi (prvi bol vadny) tak potom to začalo ohrievat tak jak ma, inak dotedy 70stupnov a viac ani prd. Ja viem je to asi blbost ale skusit to možete.

dratek
Příspěvky: 329
Registrován: čtv bře 05, 2009 9:39 am

Re: Problém s motorem co se nechce zahřát

#45 Nový příspěvek od dratek »

Jediná možná závada je v termostatu-v jeho funkčnosti,v jeho správném namontování,v jeho správné velikosti,pokud tomu majitel nevěří tak stačí zaslepit přívod vody od komory do chladiče a nechat ohřát motor,musí se 100% ohřát a pak můžete laborovat s termostatem-za 1.před namontováním zjistit velikost přůměru aby dokonale sedl do komory a nebyla tam žádná mezera,za 2.vyzkoušet termostat ve vroucí vodě zdali otvírá při správné teplotě a za 3.správně ho tam vložit a zajistit proti pohybu,nic víc nic mín´

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“