Hydromotor -kdo pomùže???

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Hydromotor -kdo pomùže???

#1 Nový příspěvek od fric »

získal jsem Axiální pístový hydromotor oznaèení MARK6-40-1 jde o motor z vybíraèe siláže ,pohánìl tam ten gumovej dopravník.Jde mi o to co ten motor potøebuje to jest èim ho nakrmit(litry,tlak) aby bìžel tak jak má!! myslel sem èerpadlem z UNHZ 500 tam má oklo 40litrù a tlak zatim nevim tak kdyby nìkdo vìdìl co a jak budu moc rád za rady :obchod:

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 624
Registrován: stř črc 04, 2007 6:28 pm
Bydliště: Kostelec
Kontaktovat uživatele:

#2 Nový příspěvek od kysmen »

zkusil bych ten problem obejít tím, že se zeptám dodavatele na jakém to jezdilo stroji , a pak zjistim jake mìl èerpadlo
JEDE TRAKTOR JE TO ZETOR JEDE DO HOR ORAT BRAMBOR
http://kysmen.wordpress.com/

Vlado
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 18, 2008 8:29 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#3 Nový příspěvek od Vlado »

Našiel som vmojom PC katalogový list tak som opísal udaje
Mrak 6-40
Geometrický objem:39,36 cm3/ot
Menovitý tlak: 10Mpa
Menovitý krutiaci moment: 56 Nm
Menovité otáèky: 1500 ot/min
Minimálne otáèky: 6 ot/min
Maximálne otáèky: 2200 ot/min

Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#4 Nový příspěvek od fric »

však na to sem taky myslel ,ale to získání byla tak trochu loupež :typek: ten výbírací pazmek stál v kopøivách tak sem voèesal, všechno moje hydro-hospodáøství (pístnice,rozvadìèe,orsty,hadice,trubky,èerpadla,a hydromotrory) je takhle poschánìný,pøeci jim to tam nenechám ,aby to èerný magneti odtahali do šrotu a nebo tam do toho pršelo,tak to radši schovám u sebe 8)

Vlado
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 18, 2008 8:29 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#5 Nový příspěvek od Vlado »

Ak maš cerpadlo ktore dava 40l/min tak potom sa ti motor bude toèi zhruba 1000 ot/min

Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#6 Nový příspěvek od fric »

Vlado dík 8) zejtra se de voèesat nakladaè kvuli tomu èerpadlu,tak pak uvidíme jak to bude chodit

Vlado
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 18, 2008 8:29 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#7 Nový příspěvek od Vlado »

Držim palce 8)

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#8 Nový příspěvek od stano 4011 »

ja mam hydromotor z rezacky toron, bol na vezi kolko tam bol prietok a aky mam na 4011 prietok?

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

#9 Nový příspěvek od amatér »

Nezapomeòte na jednu malièkost. Tyto motory nemají píst uložen do šikmé desky v kulovém sedle ale mimo osu a tak nesnesou tlakové pøetížení. Vìtšina zem. strojù dnes pracuje s tlaky až 20 MPa a to je v pøípadì zablokování motoru pro nìho koneèná.

Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#10 Nový příspěvek od fric »

amatér píše:Nezapomeòte na jednu malièkost. Tyto motory nemají píst uložen do šikmé desky v kulovém sedle ale mimo osu a tak nesnesou tlakové pøetížení. Vìtšina zem. strojù dnes pracuje s tlaky až 20 MPa a to je v pøípadì zablokování motoru pro nìho koneèná.
takže na hydro-náhon k traktorku nedoporuèuješ??? a na naviják?? :-/

Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

#11 Nový příspěvek od Karel »

ale axialni hydromotory se davaly na ŠT 180 jako nahrada vyvodoveho høidele., A èerpadlo z UNHZ 500 ma 32 litru mam ho doma. Taky z družstva :smich:

Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#12 Nový příspěvek od fric »

Karel píše:ale axialni hydromotory se davaly na ŠT 180 jako nahrada vyvodoveho høidele., A èerpadlo z UNHZ 500 ma 32 litru mam ho doma. Taky z družstva :smich:
to máš Karle pravdu stim hydromotorem na škodovku 8) já to vidìl taky ,ale mìli tam z torona z pojezdu a prej to roztoèilo i rozmetadlo (RMA-8) takže v hydraulice je síla :)

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

#13 Nový příspěvek od amatér »

Nejsou si všechny pístové axiální hydromotory rovny. Ten na horním obrázku je starý typ MA, nebo MRAK. Jeho písty se opírají o šikmou desku èoèkovitým sedlem, mimo osu pístu. Motory na dolním obrázku se opírají do kulové plochy v ose pístu. Ty dolní klidnì snesou tlak 35MPa. Pro extrémní toèivé momenty, napøíklad pro navijáky, nebo pojezdy, se používají orbitální hydromotory, které mají toèivý moment bìžnì 1000 Nm pøi váze 15 kg. Jsou mazlíci, kteøí utahnou naviják bez pøevodovky, napøímo.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“