Prasklej Blok motoru

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Prasklej Blok motoru

#1 Nový příspěvek od ondra »

Dneska jsem zjistil že mě začal týct blok motoru už byl nějakej lepenej a potřebval bych radu mam ho zavařit elektrodama na litinu nebo radči zalepit nějakym lepidlem? za rady moc děkuji
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Prasklej Blok motoru

#2 Nový příspěvek od Tom »

ondra píše:Dneska jsem zjistil že mě začal týct blok motoru už byl nějakej lepenej a potřebval bych radu mam ho zavařit elektrodama na litinu nebo radči zalepit nějakym lepidlem? za rady moc děkuji
Záleží, kde je prasklý. Před nedávnem to řešil Lukashill.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Prasklej Blok motoru

#3 Nový příspěvek od pepa.traktor »

ondra píše:Dneska jsem zjistil že mě začal týct blok motoru už byl nějakej lepenej a potřebval bych radu mam ho zavařit elektrodama na litinu nebo radči zalepit nějakym lepidlem? za rady moc děkuji
na 6945? :shock: no to je radost sakryš
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Honza49
Příspěvky: 408
Registrován: sob úno 20, 2010 10:31 am
Bydliště: Kyjov

Re: Prasklej Blok motoru

#4 Nový příspěvek od Honza49 »

pepa.traktor píše:
ondra píše:Dneska jsem zjistil že mě začal týct blok motoru už byl nějakej lepenej a potřebval bych radu mam ho zavařit elektrodama na litinu nebo radči zalepit nějakym lepidlem? za rady moc děkuji
na 6945? :shock: no to je radost sakryš
Jestli je jen z venku tak bych to zavařil speciálkama na litinu,ale pozor ať se svár hned neochladí mohlo by to prasknout.Po zavaření na svár vhánet chvili teplo aby nevzniklo pnutí.

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklej Blok motoru

#5 Nový příspěvek od ondra »

JJ je to na 6945 on už tam byl nějak lepený a ted to začlo sáknut pač když jsem ten motor koupil tak jsem to trošku zkoumal a doubal ted jsem koupil nějaky lepidlo na kov tak uvidim jestli to pomuže a místo je to za vstřikovacím čerpadlem
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklej Blok motoru

#6 Nový příspěvek od kenybz »

no záleží kde a jak je to prasklé...v každém případě musíš na konci trhliny vyvrtat dírku abys zamezil dalšímu praskání...pokud to budeš muset vařit a chceš aby to vydrželo tak to budeš muset rozebrat vypustit olej vyprat to aby se ti z trhliny neuvolňoval olej do sváru....nebudu to zbytečně popisovat dál protože asi nemáš možnost to sám zavařit tak to přenech zkušeným
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklej Blok motoru

#7 Nový příspěvek od ondra »

Zkusim to přelepit ...je to za vstřikovacím čerpadlem asi ten motor prasknul někde mrazem a když by měl jit ven z traktoru tak bych dal asi novej blok
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
dolls
Příspěvky: 561
Registrován: pon říj 22, 2007 9:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklej Blok motoru

#8 Nový příspěvek od dolls »

Přesně za vstřik. čerpadlem, mám taky blok prasklej, a ne málo. Zadělali jsme to takovým tím dvousložkovým válečkem a dlouho to drželo nato jaká je to škuba, teď to trochu rosí. Když sme to dělali měli jsme ten tmel trošku starší, tak nic moc. Novej stojí asi 150,- lepí se tím chladiče atd...

mirek 9540
Příspěvky: 108
Registrován: pát pro 25, 2009 10:14 pm

Re: Prasklej Blok motoru

#9 Nový příspěvek od mirek 9540 »

u nas jsme dva traktory presne prasknute za cerpadlem jeden svarovali asi vsichni svareci z kraje a vzdycky to prasklo tak to zalepili nejakou srackou, druhy traktor prijel zasit borec za 1000 kc a ani bys nepoznal ze to bylo praskle

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prasklej Blok motoru

#10 Nový příspěvek od Viťa1 »

Taky jsme to lepili takových traktorů ještě jezdí dříve to lepili eprozinem my jsme koupili dvousložkový tmel na kov vybrousili karbinou odmastili a drží je to takový tmel v modré plechovce a dává se do něj červené tužidlo ten drží fakt dobře tím válečkem to asi nepůjde neutěsní to natolik lepil jsem s tím boiler a vubec :nene:
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prasklej Blok motoru

#11 Nový příspěvek od stano 4011 »

kamos to lepil niecim co mu doniesli z opravovne lokomotiv ,najskor to zavaril a potom takto ,,,zajebal ''
Přílohy
Obrázok 190.jpg

Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prasklej Blok motoru

#12 Nový příspěvek od FENDT F24 »

Mrkni sem viewtopic.php?f=31&t=19478 , takhle jsem to vyřešil na svym supru. A od tý doby neukápne ani kapka vody 8) .

Dava
Příspěvky: 14
Registrován: ned led 02, 2011 1:02 am

Re: Prasklej Blok motoru

#13 Nový příspěvek od Dava »

Mezapomeň tam píchnout tak 1mm dírky na konce trhlinek,aby se to nešířilo.Svařuje se to tak že se ta trhlinka podle potřeby vyfrézuje stopkovou frézou cca 30 stuňů(do V) a potom svařovat speciálkou(bronz),opatrně předehřát a pak krátký cca 1 cm housenky střídavě z obou konců,až se potkáš.Každou housenku ihned lehce zaklepávat dokud se neochladí

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prasklej Blok motoru

#14 Nový příspěvek od Auto-klassik »

Způsoby oprav trhlin v šedé litině:
- přeplátování
- pájená na tvrdo
- kolíčkování
- Metalock
- svářování
- lepení
Trhlinu jsem neviděl,ale pravděpodobně se jedná o malou trhlinu v místě,kde blok není příliš namáhán. Vzhledem k náročnosti opravy bych volil kolíčkování nebo přeplátování
Za ideální způsob pokládám Metalock.
Ať se dílo daří !

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Prasklej Blok motoru

#15 Nový příspěvek od staník »

Já měl prasklou skříň převodovky a zašil mi to pán je to vidět na fotkách 8)
Přílohy
Fotky 14 003.jpg
Fotky 14 001.jpg
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“