Prasklej Blok motoru

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prasklej Blok motoru

#16 Nový příspěvek od hajney »

S kamarádem jsme "šili" blok motoru mezi vložkami a k mému překvapení to drží. Má to za sebou celou sezonu.

hanz100
Příspěvky: 59
Registrován: stř led 05, 2011 1:03 am

Re: Prasklej Blok motoru

#17 Nový příspěvek od hanz100 »

litina se da varit ale musi se nejdrive predehrat elektroda E-S 716 3.2/35 pro opravy odlitku OK 92.18 elektrody esab


:ano:

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Prasklej Blok motoru

#18 Nový příspěvek od cont33 »

temto problem so tiež riešil na 30 motore trak isto za čerpadlom. Vyskušali sa na tom všetky možné elektrody aj z predhrevom a stále to praskalo a tieklo. Nakoniec som navrtal okolo tej praskliny diery a narezal závity M5. natrel som to silikonom a na to som prišroboval medenny plech ktorý som najskôr dobre vyžíhal aby sa dal formovať podla potreby. Tá diera co som mal v bloku bola väčšia ako pasť. Po tejto oprave to držalo bez presaku 10 rokov a možno že ešte drzí stále. Traktor som pred pár rokmi predal. Tie dierky okolom som vrtal asi tak po 2 cm od seba. Tak isto mám teraz už asi 4 roky opravený blok na bieloruse a bez problemu to drží. Skušal som aj všelijaké dvojzložkové lepidlá, ale každé sa časom uvolnilo a začalo to tiecť.

Našiel som aj fotky...
Přílohy
18032009065.jpg
18032009067.jpg
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklej Blok motoru

#19 Nový příspěvek od ondra »

Blok už jsem zavařil a zalepil a snad to bude dobry pokud ne a musel by motor ven tak koupim jinej blok a nebo hodim traktor na bok a ještě jednou to zkusim pořadně převařit a vidělo by se každopadně děkuju za rady
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Honza49
Příspěvky: 408
Registrován: sob úno 20, 2010 10:31 am
Bydliště: Kyjov

Re: Prasklej Blok motoru

#20 Nový příspěvek od Honza49 »

ondra píše:Blok už jsem zavařil a zalepil a snad to bude dobry pokud ne a musel by motor ven tak koupim jinej blok a nebo hodim traktor na bok a ještě jednou to zkusim pořadně převařit a vidělo by se každopadně děkuju za rady
doporučuji to vařit elektrodami Castoline a na svár nasypat popelu aby tak rychle nechladl a také nepraskl.

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prasklej Blok motoru

#21 Nový příspěvek od Auto-klassik »

Metalock
metalock.jpg

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Prasklej Blok motoru

#22 Nový příspěvek od Auto-klassik »

ondra píše:Blok už jsem zavařil a zalepil a snad to bude dobry pokud ne a musel by motor ven tak koupim jinej blok a nebo hodim traktor na bok a ještě jednou to zkusim pořadně převařit a vidělo by se každopadně děkuju za rady
Tak můžeš začít šetřit na jiný! Časem to poznáš.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Prasklej Blok motoru

#23 Nový příspěvek od Johny1490 »

A ten Metalock drží dobre? je to overené?

Uživatelský avatar
dolls
Příspěvky: 561
Registrován: pon říj 22, 2007 9:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklej Blok motoru

#24 Nový příspěvek od dolls »

Johny1490 píše:A ten Metalock drží dobre? je to overené?
Ověřené to je určitě ;-) http://www.youtube.com/watch?v=9VLJ_PHc71M

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Prasklej Blok motoru

#25 Nový příspěvek od staník »

Můžeš si porovnat to co ti ukazuje ve videu a tu fotku co jsem tady dal na předchozí stránce.Pán přijel až za pacientem do garáže a komplet to zašil.Jedinej rozdíl je že tady neukazovali jak určí přesně velikost praskliny a taky jsem neviděl že by pod ty hranolky kapal jakousi pryskyřici která prolezla prasklinou až na druhou stranu skříně.Jinak pokud to má dělat u pacienta tak je potřeba mít trochu morestnej kompresor.Ty mašinky,hlavně ta bruska má dost velkou spotřebu vzduchu.Za zádama mu spal ten kocour co je ve videu a vzbudil se pořádně až temoval ty hranolky do skříně. :smich:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
dolls
Příspěvky: 561
Registrován: pon říj 22, 2007 9:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklej Blok motoru

#26 Nový příspěvek od dolls »

staník píše:Můžeš si porovnat to co ti ukazuje ve videu a tu fotku co jsem tady dal na předchozí stránce.Pán přijel až za pacientem do garáže a komplet to zašil.Jedinej rozdíl je že tady neukazovali jak určí přesně velikost praskliny a taky jsem neviděl že by pod ty hranolky kapal jakousi pryskyřici která prolezla prasklinou až na druhou stranu skříně.Jinak pokud to má dělat u pacienta tak je potřeba mít trochu morestnej kompresor.Ty mašinky,hlavně ta bruska má dost velkou spotřebu vzduchu.Za zádama mu spal ten kocour co je ve videu a vzbudil se pořádně až temoval ty hranolky do skříně. :smich:
Můžu se zeptat jak dlouho trvalo zašití té převodovky, co to stálo? Zašívalo se to u tebe, takže máš nejspíš pořádný kompresor?

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Prasklej Blok motoru

#27 Nový příspěvek od Johny1490 »

Musim uznat že sa mi tato tetoda Metalock páči, ale asi to bude aj kapánek drahe že?

Inak starí fachmani vedia bloky varit v pohode len ich je málo, oni maju všeliake metody a niektore su v pohode to zas nemozme povedat :) ....

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Prasklej Blok motoru

#28 Nový příspěvek od staník »

Můžu se zeptat jak dlouho trvalo zašití té převodovky, co to stálo? Zašívalo se to u tebe, takže máš nejspíš pořádný kompresor?[/quote]
Trvalo to dvě hodiny a stálo to 2500,-Kč.Kompresor mám z bahňáka Varinskýho obsah asi 750ccm a vzduchojem z RT 80 litrů.Není to zas tak veliký ale šlo to.Jen jsem musel hlídat aby zavčas dofoukal,vždycky mu pomůžu klepnutím zvrchu na tlakovej spínač :smich:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Prasklej Blok motoru

#29 Nový příspěvek od ota »

Když jsem dělal ještě na fabrice, tak tam byla celá dílna a tam se dělali hlavy na motory na lokomotivy. Tuším na Čmeláky. Ty lokomotivy šly do Ruska po nejvíc. Ta hlava byla ze stejného materiálu, jako blok motoru. Stávalo se dost často, že po obrobení sem tam někde byla nějaká prsklina, nebo díra. Ta hlava se vyvářela a potom znovu obráběla. Když se obrobila komplet celá ještě před osazením ventylú a věcí kolem se dávala hlava na tlakovou zkoušku. Musela projít na přípravku předepsaným tlakem. když náhodou někde tekla, vracela se znovu do výroby a tam se označená díra, nebo prasklina zese vyvářela. Potom znovu obrábění a znovu tlaková zkouška.
Ale k tomu vaření. Vařil to chlapík v takoví kukani. Nejdřív to místo vybrousil a pořádně očistil. Možná i odmastil nějakým odmašťovadlem. Potom tam měl Triodynku a elektrody Castoline asi byly přímo na litinu. Tím to vyvařil. Potom zase přebrousil když bylo potřeba, tak to přejel ještě znovu, tak aby to bylo dobrý. Potom to dával zpět do výroby. Kolikrát jsem chtěl, aby mi těch elektrod pár dal. Ale vždycky říkal, jestli máš prasklej nějakej blok, nebo něco podobnýho, přivez to sem, já to zavařím. Protože to doma posmolíš a potečeto zase. Tak jsem si žádnou nevzal a říkal jsem si, až to budu potřebovat, tak mi to zavaří a bude. Nepotřeboval jsem to nikdy. Potom ta fabryka zkrachovala a je po. Vím, že se tam něco bloků zavařilo a opravilo a nepamatuju si, že by někdo přišel, žr mu to teče nebo nějak vzlíná.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Prasklej Blok motoru

#30 Nový příspěvek od staník »

Možná kecám s tím obsahem :zapomel: :red: kompresoru ale je dost velkej :ano: Stojí za dveřma a když někdo vejde a klepne dveřma na něj tak se občas stane že spustí.Kdo to nezná tak se často instinktivně skrčí :smich:
Dám sem fotku příruby kterou vařil invertorem Fronius kluk kterej vaří na Žďase.Vařil jen skříň kterou jsme v řetězech polohovali.Nic jsme nenahřívali.
Přílohy
trhlej traktor 041.jpg
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“