Otoč na sedačku

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Otoč na sedačku

#1 Nový příspěvek od myky »

Máte někdo zkušenost s tímto, popřípadně jak to funguje- hlavně aretace:http://www.vltava2000.cz/zemedelske-pot ... 240ACC017B

Uživatelský avatar
cartmanxv
Příspěvky: 535
Registrován: úte lis 06, 2007 7:59 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Otoč na sedačku

#2 Nový příspěvek od cartmanxv »

Nevím, neznám, ale za tohle chtěj skoro 5 tis. Kč? :smich:
Vyrobil jsem si něco podobného pro občasné použití traktoru s podkopem, 2 plechové desky na sobě, uprostřed čep, pouze zajišťování je dvěma ručními šrouby, cca 40 sekund trvá odjištění, otočení sedačky a znovu zajištění 8)
Tak dlouho jsem si stavěl malotraktory, až jsem si koupil Zetor.....
Zetor 5718

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Otoč na sedačku

#3 Nový příspěvek od myky »

Já přemejšlel podobně, ale dát mezi lošisko, proto mě zajímá ta aretace. Ten čep je určitě v pohodě, ale já potřebju něco (rychlejšího) abych tam nemusel lovit ty díry.

Uživatelský avatar
cartmanxv
Příspěvky: 535
Registrován: úte lis 06, 2007 7:59 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Otoč na sedačku

#4 Nový příspěvek od cartmanxv »

Já to tak rychle nepotřebuju, tak jsem nad tím tak nepřemýšlel, ale když se nad tím dneska zamýšlím, tak bych asi skrz obě desky vyvrtal díru, zespoda bych na nějaké páce přes pružinu nebo planžetu /aby byl čep stále tlačený nahoru do zajišťovací polohy/ přidělal čep, který by šel přes oba otvory a držel obě desky v dané poloze. A samozřejmě po otočení o 180 stupňů označit a vyvrtat druhý otvor.
Tak dlouho jsem si stavěl malotraktory, až jsem si koupil Zetor.....
Zetor 5718

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Otoč na sedačku

#5 Nový příspěvek od myky »

Takhle prakticky a jednoduše jsem zas nepřemýšlel já, jsem to chtěl udělat moc složitě, něco jako kotouč z bubnový brzdy ovládanej vzduchem, proto mě zaujalo to co je na tom odkazu. Výrobní cena bude tak 500Kč a na technickej nebudou mít kecy.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“