Rozvod hydrauliky

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
V9tek
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2007 12:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Rozvod hydrauliky

#1 Nový příspěvek od V9tek »

Ahoj, potřeboval bych poradit. Chystám se na traktoru dělat hydrauliku ale absolutně netuším z čeho to poskládat. Teoretickou část mám zmáknutou ale nevím jaký mám použít komponenty, hlavně mi jde o to jaký použít šroubení jak ho potom upevním na trubku a tak podobně. Našel jsem tenhle obchod http://www.kovaz.cz/ maj tam spoustu věcí dokonce i hydraulické trubky a spoustu typů šroubení. Taky by mě zajímalo kde se dají sehnat hydraulické hadice za rozumnou cenu.

Jen pro lepší přehled pár fotek toho co mám

hydraulické čerpadlo (závit je 18mm):
fotografie0034.jpg
Rozvaděč ( závity 22mm):
fotografie0026.jpg
A pístnice (závity 18mm)
fotografie0028.jpg
Moje představa je taková že od čerpadla který bude umístěný vepředu povedu dvě trubky
jedna sací do nádrže s olejem a výtlak do rovaděče který bude pod sedačkou, další trubka bude od rozvaděče vratka do nádrže. K pístnici co bude vzadu bych dal rovnou hadice do rozvaděče.

Za každou radu nebo připomínku na co si dát pozor předem moc děkuju :)

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Rozvod hydrauliky

#2 Nový příspěvek od kucmar »

Jo píšeš to dobře, jenom neprohoď na rozvaděči přívod od čerpadla z vratkou. Mohl by nastat problém v přepouštěcím ventilu, ale to bys určitě poznal. Maximálně by jsi vymaloval znovu dílnu ;-) .
Můžeš mi prosím nafotit štítek toho čerpadla a napsat rozměr rozteče na střed mezi těmi šrouby k upevnění na motor? Potřeboval bych krapet něco silnějšího a vypadá to, že něco takového jak máš ty, by mohlo být ono. Dík.

Uživatelský avatar
V9tek
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2007 12:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozvod hydrauliky

#3 Nový příspěvek od V9tek »

Štitek určitě vyfotím a čerpadlo změřím až se k němu dostahu mam to na chlupě.

Ještě bych potřeboval poradit ohledně těch trubek a šroubení jaký je nejlepší použít a hlavně aby se to dobře dělalo abych nemusel mít nějakej spešl přípravek.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvod hydrauliky

#4 Nový příspěvek od kenybz »

hadice si necháš udělat na míru takové jaké potřebuješ a je to... samozřejmě na nepohyblivé spoje je spolehlivější trubka, ale to by znamenalo to přesně vyrobit na místě...ta pístnice je pravděpodobně na stlačený vzduch...zkus na ní pohledat nějaký štítek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Rozvod hydrauliky

#5 Nový příspěvek od kucmar »

Také bych to asi řešil těma hadicema. Koupíš je na míru a nemusíš nic vymýšlet. Ty hadice jsou dost dobré na to, aby vydržely bez problému několik let.

Uživatelský avatar
V9tek
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2007 12:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozvod hydrauliky

#6 Nový příspěvek od V9tek »

To jsem si taky říkal ale když koukám na cenu hydraulických hadic tak bych nejradši co nejvíc udělalal trubkama. Hledal jsem tu na foru nějaký fotky jak to maj řešený ostatní ale nic moc jsem nenašel.

Ta pístnice se mi zdá taky nějaká divná, prodejce mi tvrdil že je z nějakého lisu.

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Rozvod hydrauliky

#7 Nový příspěvek od sferos »

Pokiaľ nemám žiadne skúsenosti a potrebné náradie na ohýbanie trubiek, tak radšej hadice. Koncovky na trubky sa vyrábajú na montáž aj bez zvárania, ale hadica je jednoduchšia, bezproblémová. Niekedy to čo sa javí ako lacnejšie, v konečnom efekte môže byť drahšie.

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Rozvod hydrauliky

#8 Nový příspěvek od FandaP »

Taky jsem spíš pro hadice.

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvod hydrauliky

#9 Nový příspěvek od Tata »

cenově bych řekl že to vyjde na stejno jestli trubka nebo hadice ale pravda kupoval jsem ty tlustostěné co jsou na vyší tlak
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rozvod hydrauliky

#10 Nový příspěvek od Daddy »

Také jsem už včera zapochyboval o té pístnici, že asi nebude hydraulická, ale pneumatická......

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvod hydrauliky

#11 Nový příspěvek od Terablick »

Na trubky se vykašli, protože by sis je musel nechat dělat přesně na míru a cenově to neni o nic lepší než hadice. Hadice si koupíš na dýlku akorát (udělaj ti je na míru - cena za koncovky je pořád jedna a hadici ti uříznou v metráži a zaplatíš tolik kolik si vezmeš). Šroubení se vybírá až podle konkrétních komponent. Ten píst vypadá fakt "divně". Asi radši sežeň "normální" v rozměru kterej ti vyhovuje (sílu zdvihu si snadno spočítáš a závisí jen na průměru. Dýlku si pořiď takovou jakou potřebuješ). Zapojení rozvaděče je jednoduché - P tlak, T - vracečka, zbytek je jasnej ;-). Ale na fotkách popis nevidím, tak zkus najít nějaký označení nebo tak ;-). Na pohled to vypadá (a bylo by to logické) že vstup je ta menší díra - na fotce vlevo, a vracečka ta větší na opačné straně. Podobnej rozvaděč tu taky mám, tak se na něj kouknu a dám vědět ;-). Spolu s čerpadlem to bude asi z nějakého vysokozdvihu nebo podobného stroje. To čerpadlo bude mít asi poměrně velkej průtok. Navíc pokud k němu nemáš ten drážkovanej protikus, může bejt trochu problém ho sehnat. Asi bych, stejně jako u pístu, pouvažoval o jiném. Jinak koukni tady na foru po strojích, je tu plno inspirace ;-). Do okruhu doporučuju ještě filtr (na vracečku) a přezkoušet pojistnej ventil na rozvaděči (pokud tam je, ale vypadá že jo), jestli otevírá, nebo dát ještě zvlášť pojistnej ventil nastavenej na tlak kterej "snese" nejslabší článek v okruhu. A samozřejmě dodržet směr otáčení čerpadla a nedávat ho na řemen (ne na přímo - kdyžtak přes předlohovej hřídel). Většina čerpadel nesnese namáhání hřídele.
Jinak se na mě kdykoliv obrať (třeba klidně SZ) když bys potřeboval poradit. Ale to můžeš asi skoro na kohokoliv tady z fora ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: Rozvod hydrauliky

#12 Nový příspěvek od gastly »

Pokud je ten rozvaděč bulhar, tak tam může být zrada ve značení. Může tam být P + Q a tam je zpátečka to P ajnšto to čtou R jako revers. A tlak je na tom Q (Je to takový divný Q) Podobný pístnice byly na ruskéch mašinách,takže může být hydraulická. Pepa.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvod hydrauliky

#13 Nový příspěvek od Terablick »

Taky si myslím že je to ten bulharskej. Mám velice podobnej doma, jen 3-sekční. I podobné (taky bulharské) čerpadlo. Oboje ze zdvižky. Tak se na něj zejtra mrku a dám vědět co na něm je za značení ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
asteroid
Příspěvky: 80
Registrován: ned bře 08, 2009 7:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozvod hydrauliky

#14 Nový příspěvek od asteroid »

Daddy: Je to stoprocentně pneumatický siloválec :ano:

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozvod hydrauliky

#15 Nový příspěvek od jirik610 »

jj je to vzduchová - problém bude hlavně v tlaku kterej by měly vydžet podle mě ji 150amosfer roztrhne jak škotáka

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“