Rozvod hydrauliky

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mr.prazdroj12
Příspěvky: 518
Registrován: pon kvě 18, 2009 10:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozvod hydrauliky

#16 Nový příspěvek od mr.prazdroj12 »

zdravíčko,

Taky bych radši dal hadice. V práci jsem dělal vůz na balíky (fotky jsou v dopravní technice) kde jsme hydrauliku dali do trubek. Protože stála ranec, tak nám zadara pučili ohybačku ale stejně práce pro vraha.
Navíc ty prstýnky který těsní spoje se vymačkaj a tečou. To se nám dělo hlavně u pístu a zámku. Proto jsme to tam postupně zavařovali a nakonec jsme ty trubky mezi pístem a zámkem vyměnili za hadice. Od té doby ani kapka.
Pokud máš strach, že plandající hadice by se ti mohla prodřít, tak ji protáhni do zahradní hadice
velké problémy neřeš, řešení se časem nabídne samo

Uživatelský avatar
V9tek
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2007 12:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozvod hydrauliky

#17 Nový příspěvek od V9tek »

Díky za rady, tu hydrauliku asi nakonec udělám hadicema, to s tou zahradní hadicí nejni špatnej nápad i když trubka je trubka. Ještě dkyž se k tomu vrátím koukal sem že se prodávaj šroubení přímo pro zavaření, myslíte že by to šlo zavařit cočkem. Ohybačku na trubky bych si mohl půjčit v pučovně, nebo na hydraulický trubky je nějaká speciální ?

K tý pístnici, poznám nějak jak se liší vzduchová od hydraulický, třeba podle tlouštky stěny nebo těsnících kroužků.

To čerpadlo bude spojený přes spojku aby šlo vypnout, ten tisícihran by z něj měl jít sundat takže ten si potom upravím jak budu potřebovat, spojku bych udělal bud z převodů z nějaký převodovky co tam mám, nebo jsem přemejšlel použít elektromagnetickou z nějakýho klimakompresoru. Otáčky má psaný max 1500 takže by to asi bylo dobrý zpřevodovat do pomala a ne to hnát přímo od kliky.

Tady je detail na štítek čerpadla
Přílohy
1282463715.jpeg

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvod hydrauliky

#18 Nový příspěvek od kenybz »

Něco napíšu k trubkám...kdysi dávno jsem dělal na montáži plošin a tam jsem si hydrauliky užil až až...no a teď k věci trubky se připojují buď to přez šroubení tzn do rozvaděče vsuvka která má z jedné strany osazení na měděný těsnící kroužek a z druhé strany "zahloubení" na kuželku která je navařená autogenem na trubce a přitažená převlečnou maticí...svařené je to "železným" drátem ne mosazí! a dělá se to takto nejdří vi upevníš a rozmístníš všechny komponenty hydrauliky ...našrubuješ potřebné koncovky a pak naohýbáš trubky tak jak potřebuješ a nastehuješ si to autogenem a pak odmontuješ a zavaříš někde mimo abys s tím mohl pěkně otáčet a taky proto abys nepřehřál a tím nezničil těsnění v hydraulických komponentech.
No a pak jsou ještě takové "prstýnky" přez které prochází provrtaný šroub a z každé strany se dává měděný vyžíhaný kroužek jako těsnění... toto spojení se nejčastějc používá přímo na válce správně přímočaré hydromotory...spolehlivost teda těsnost takových spojů byla různá...v těch dobách nám třeba občas dodali nevyžíhané měděné těsnění a rvals to jak vůl a zdeformovals ten "prstýnek" a pak to scalo...taky bývala šílená drsnost povrchu na kuželkách, které se vařili na trubky takže utahovací síly byly značné / na klíč metrová trubka/ ale dnes je doba jiná a vše je mnohem líp opracované...každopádně trubka je vždy splehlivější jak hadice ale určena jen na nepohyblivý spoj...dál hadice je nutné použít na sání a na odvod od čerpadla kvůli tlumení vibrací a taky proto, že čerpadlo je na motoru, který bývá na silentblokách a to už není pevný spoj... na hadice můžeš dat místo přímích koncovek i úhlové a pak se dá udělat úhledná hydraulika....taky by sis mohl od firmy kde dělají hadice koupit hadici a koncovky v metráži a doma si to přesně pozkracovat a nasadit a pak už bys tam dojel aby ti to nalisovali a měl bys to přesně jinak si musíš dat rezervu do plusu a pak tam máš vlny jak cyp :-)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozvod hydrauliky

#19 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, jsem taky pro trubky, nesrovnatelně lépe to vypadá a když si je necháš někde v galvanovně pokovit, tak je to profi. Trubky a koncovky koupíš, ohýbačku si půjčíš, no a na jednu starší delší hadici si naměříš potřebné délky hadic od jednoho konce který si vždycky našroubuješ na koncovku, mnohem lépe se to takhle naměří a permanentní bílou fixou si ty rozměry označíš na tu hadici a s ní zajdeš do krámu, kde ti podle toho mustru nadělají všechny hadice najednou. Standa.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvod hydrauliky

#20 Nový příspěvek od kenybz »

takto vypadá ta ohýbačka:
http://www.hydroma.cz/ohybacka-rucni-7582.html#
trubky prodávajů aj zinkované a pro nadšence sů aj nerezové :-)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvod hydrauliky

#21 Nový příspěvek od Terablick »

kenybz píše:...dál hadice je nutné použít na sání a na odvod od čerpadla kvůli tlumení vibrací a taky proto, že čerpadlo je na motoru, který bývá na silentblokách a to už není pevný spoj... na hadice můžeš dat místo přímích koncovek i úhlové a pak se dá udělat úhledná hydraulika....taky by sis mohl od firmy kde dělají hadice koupit hadici a koncovky v metráži a doma si to přesně pozkracovat a nasadit a pak už bys tam dojel aby ti to nalisovali a měl bys to přesně jinak si musíš dat rezervu do plusu a pak tam máš vlny jak cyp :-)
Přesně tak. Tohle je to co já preferuju. Trubky jsou super, ale je s nima "sraní" a musí být přesně naohýbané a jsou i problémy s těsností. Ty hadice s úhlovýma koncovkama (dělaj se nejen 90° ale i různý menší a větší úhly) jsou super a dá se snima postavit velice pohledná a "skladná" hydraulika bez jediný trubky. Trubka se v podstatě vyplatí tam, kde táhneš olej daleko a pokud možno rovně. Třeba na různých ramenech se používají trubky na rovných dlouhých částech a hadice v ohybech. Na traktoru bys asi trubku použil (se zakončením hadicí) od nádrže k čerpadlu, pak k rozvaděči a vracečku. Možná i k rychlospojkám (pokud je budeš mít). Od rozvaděče k "ramenům" to bude celkem blízko, takže bys měl kousíček trubky a pak stejně musíš mít hadii, protože píst (přímočarý hydromotor - jak tu bylo správně uvedeno ;-) ) se hejbe, takže tam hadice být musí. Stejně tak většina dalších rozvodů bude spíš hadicema. Takže ve finále budeš mít 2-3 trubky a jinak stejně samý hadice. A přesně jak psal kolega - nakup si koncovky podle potřeby (úhlový atd) a hadici v metráži (s nějakou rezervou, ale ne zase moc - většinou budeš mít 2 hadice stejný nebo dost podobný, takže jako mustr poslouží jedna a na druhej jen naměříš o kolik kratší neo delší bude), a pěkně si to naměř a vyzkoušej (hadice musí mít vždycky trochu vůli) a pak si to nech zalisovat.
Ještě k těm trubkám. Já mám jako "dárce orgánů" doma strj, co má hydrauliky až nad hlavu. Býval to tak zvaný "komunální nosič", kde je hydraulický úplně všechno. Od pohonu kol přes pohony různých nářadí, sklápění vleku, přední a zadní "ramena", řízení obou náprav (složité - i "krabí chod" atd), chlazení motoru i hydraulického oleje hydroventilátorem atd. prostě mraky hydrauliky v 5ti různých okruzích. A na celém tomhle továrním stroji byli slovy 2 trubky. Obě jako sběrné otrubí (vracečky) kam se sbíhaly přepady a vracečky ze všech okruhů (krom pojezdu). Všechno ostatní bylo hadicema, maximálně s kousíčkem trubky (třeba 20cm) tam, kde to jinak nešlo. Hadic tam bude odhadem k 50ti kusům.
Ale jinak nic proti trubkám. Je to pevné, bezúdržbové a skoro na věky ;-). Jen trochu složité, drahé a musí to být přesně na míru...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
V9tek
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2007 12:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozvod hydrauliky

#22 Nový příspěvek od V9tek »

Takže jsem se rozhodl že to udělám komplet celý hadicema, bude to celkově jednoduší a když se to pořádně vyváže k rámu tak by to mohlo vypadat docela i dobře.

Další věc co mi není moc jasná je takovej ten sloupek co je našroubovanej na tý předposlední sekci na rozvaděči. Na co to tam vlastně je ? Předpokládám že to je určený pro jednočinou pístnici, akorád mi nejni moc jasný jak to funguje.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvod hydrauliky

#23 Nový příspěvek od Terablick »

Mohl by to být zámek. Jen moc nechápu proč je na rozvaděči. Možná má ten rozvaděč otevřenej neutrál, takže by vidle po puštění páky spadly dolu. Většinou se zámek dává přímo na píst nebo co nejblíž k němu. Podle předpisů dokonce třeba u nakladače nebo hydraulický ruky nesmí bejt mezi pístem a zámkem žádný pružný spojení (hadice).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

LukasK
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 02, 2015 2:44 pm
Bydliště: Košice

Re: Rozvod hydrauliky

#24 Nový příspěvek od LukasK »

Čauko, pre hydraulické hadice do priemeru 28 mm skús tento web http://eshop.jtg-hydrasteel.sk/kategori ... ke-trubky/. Dokonca ti ich aj ohnú podľa potreby.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvod hydrauliky

#25 Nový příspěvek od Terablick »

No já tedy nevím, ale neni hadice náhodou ohebná sama o sobě? :) Myslel jsi asi trubky, že :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“