oprava hydraulického pístu

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

oprava hydraulického pístu

#1 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,hneď tak nezakládám na každů cipovinu nové vlákno alě teď sem nic nenašél ke kom bych sa s tým moh přifařiť,tož co už.Tento pístík sem měl na čťípačku alě nakonec sem udělál změnu,tak ho tam stéjně nebudu dávať alě za ty prachy co sem za ňho dál bych ho asi těžko v takovém stavu prodál dáľ protože po roztáhnutí nešél celý zastrčiť a cenťák ho trčál.Proto sem ho rozebrál a je tam urvaný celý závit co drží ten bazmeg s manžetama.No manžetama,sů to takové dělěné krůžky z jakéhosi tvrdého matroša neco jak perdinax a v prostředku je ešče,jeden,zaséj trochu inší a dva jakési jak gdyby siľónové.Včéra sem býl zajetý za soustružníkem,ten ňa poslál za dalším a ten jak by zmet,tož sem létál jak ta slěpička pro vodu kohůtkovi a nezehnál sem žádný soustruh do kerého by to vľézlo.Původně sem to chťél nechať stočiť a udělať nový závit a tým pádem by sa musél udělať delší aj ten doraz aby ten svár hore pod tým okem netlůk do stíracího krůžka.To by alě bylo celkem pracné protože sů tam takové drážky do kerých sa tů ďůrů pustíja kuličky,keré to zajišťujů a také asi trochu tlumíja ten náraz do dna protože to má určitů vůľu.Ono bude stačiť,že by sa to stočilo,udělál nový závit,ty utrhlé plochy zarovnaly a do vnitřku udělal pořádný závit ze šrůbka uřezať hlavu a stáhnůť to dokupy.Možná by bylo dobré na tem spoji zhodiť hrany do véčka a přelětěť céóčkem alě až nájdu taký soustruh do kerého by sa dala vraziť ta pístnica o průměru 60mm.Celý válěc je od oka k oku nejakých 1200,průměr váľca 140 a vnitřku 120 milimetrů.Jo ta pístnica je po ten svár u oka dlůhá 970 a ten špunt je 110mm,zkusím to popsať na fotce alě ten by sa po případě zdělál.Ešče sa přez nekoho zkusím dostať do bývaléj zbrojovky a mezu.Neví negdo v okolí Vsetína o nečem nebo aspoň poraďte po jakéj mašině sa zháňať a také co by to mohlo stáť,memám totiž o nejakých soustružnických prácách ani šajny.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava hydraulického pístu

#2 Nový příspěvek od kenybz »

to těsnění správně tesnící a vodící sada....funguje takto: ty hnědé dělené krůžky spíš pásky sů jako kluzné vedení aby prostě nejezdilo železo po železu...gdyž sa ošůpů tak sa to može zadřít...
a tesní ti enom ta prostřední vetšinů taká zvlněná guma, kerá má na bokoch přítlačné silónové krůžky..no a ktej opravě...kup pístní tyč v metráži a nech upravit ty konce a nebo na tom ulomeném konci vysoustruž nový závit a vše tak jak to tam bylo s tím, že mosíš přidat na konec opěrný doraz aby ti ta tyč když bude kratší nazajela dovnitřku...budeš mět kratší zdvih ale za málo peněz
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: oprava hydraulického pístu

#3 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,také sem si mysľél,že ty široké tam nemajů nejaký herešný význam na těsnosť a ten prostřední sa ně zdál zas tvrdší jak guma,nechtěl sem do něho čímsi rýpať ať to nedojebu.Ta nová tyč ňa také napadla alě až gdyž na to nezeženu nejaků tu mašinu do keréj by to vľézlo,přeca už je teho kus hotového.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

bastler
Příspěvky: 187
Registrován: pon dub 05, 2010 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: oprava hydraulického pístu

#4 Nový příspěvek od bastler »

jak je to těžky a jak moc na to pospicháš?mě by se to do soustruhu v praci vlezlo jak malina do tlamy:)

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: oprava hydraulického pístu

#5 Nový příspěvek od vasek775 »

nevedel jsem ze se da koupit pistní tyč v metraži kde se da sehnat a kolik stojí
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava hydraulického pístu

#6 Nový příspěvek od kenybz »

stačílo napsat 2 slova do googlu a je to za 5 vteřin...
http://www.kovaz.cz/pistni-tyce.htm
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: oprava hydraulického pístu

#7 Nový příspěvek od kenybz »

tady máš celá seznam vyhledaných tyčí..ty od parkeru nejsů moc levné ale zato matroš kvalitní...
http://search.seznam.cz/?sourceid=szn-H ... istni+tyce
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: oprava hydraulického pístu

#8 Nový příspěvek od mufik »

Kámoš má soustruh kde mu projde vřetenem pr. 80.Je ze Vsetína,jestli chceš pošlu číslo a domluvíte se spolu.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

josef 105
Příspěvky: 170
Registrován: pát led 04, 2008 9:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: oprava hydraulického pístu

#9 Nový příspěvek od josef 105 »

Jestli mozu poradit,firma HYDRAULICS Sehradice ,tam by ti urcite pomohli,prodavaju aj jednotlive komponenty
ke stavbe pistnic a maju aj strojovy park na vyrobu pistnic .
jostr

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: oprava hydraulického pístu

#10 Nový příspěvek od ola »

bastler píše:jak je to těžky a jak moc na to pospicháš?mě by se to do soustruhu v praci vlezlo jak malina do tlamy:)

Ahoj,díky,no ono by to ani tak nebylo o spěchu alě do Ústí je to od nás přeca enom pořádná dáľka.

Mufíku,zeptaj sa ho lěsti by mu to tam vľézlo do teho těla aj s tým ohromným okem.Tady ve fabrice totiž také majů soustruhy gde by to na průměr vľézlo ale už prý sa to tam nevlěze déľkově,jak je to na téj první fotce,aby tam nevadilo to oko,keré je 100 mm dlůhé a 85 v průměru,popřípadě aby sa nemusela ztahovať ta zátka.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: oprava hydraulického pístu

#11 Nový příspěvek od mufik »

Průchod vřetenem má 85 mm,takže pokud má to oko délku 100 tak to nepůjde.Já bych to oko ale v klidu odřezal a potom přivařil zpátky.Mělo by to jít na pásovce bez problémů.Ono je tam stejně přivařené.Nebo to oko zúžit?
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
kůrovec
Příspěvky: 723
Registrován: stř pro 31, 2008 3:57 pm
Bydliště: Benešov u Semil

Re: oprava hydraulického pístu

#12 Nový příspěvek od kůrovec »

mufik píše:Průchod vřetenem má 85 mm,takže pokud má to oko délku 100 tak to nepůjde.Já bych to oko ale v klidu odřezal a potom přivařil zpátky.Mělo by to jít na pásovce bez problémů.Ono je tam stejně přivařené.Nebo to oko zúžit?
Tak,tak - uříznout oko , a znovu přivařit. Ale lepší by stejně bylo koupit chromovanou pístnicovinu v metráži a udělat nový závit pro píst a konec pro navaření oka. Potom ti to udělá kdekdo i na obyč. SV18/1500 . U nás děláme ve fabrice stovky pístnic- nic na tom není .

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: oprava hydraulického pístu

#13 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, pokud je pístní tyč nepoškrabaná, tak se vyplatí udělat nový závit a já bych osobně potom vybrousil svár který spojuje dno válce s válcem, který bych patřičně zkrátil a znovu dno k válci přivařil. Pozor při upínání pístnice do soustruhu, ať Ti to nějaký "soustružník" nepomrší a taky pečlivě vyosit, jinak při úplném vysunutí bude drhnout píst ve válci a poškrábe stěnu válce. Standa.

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: oprava hydraulického pístu

#14 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,jo ta tyč je jak nová,ono je to celé jak nové,jediná vada je ten urvaný závit.Standam,ta tvoja varijanta s tým dnem je parádní akorát bych tam musél zaséj udělať ty harakiri pro ten doraz a to ně už dvá soustružníci řekli,že je to celkem složité.Asi to udělám tak aby tam zostál ten původní doraz a přez ten pomocný závit,nebo aspoň čep to ojedu céóčkem alě uvidím podľa teho co na to řekne soustružník až nejakého zeženu.Nejvěčí zádrheľ sa fčiľ totiž jeví nájíť takový soustruh aby to tam vľézlo aj s tým okem a gdyž né,tak bych ho teprů uřezál.Gdyž to bude dávať do soustruhu,obaliť tu tyč nečím aby sa to neponičilo a nebo tak natvrdo a opatrně dotáhnůť?
Mufíku,píšeš,že ten kámoš má průchod vřetenem 85mm a ešče sa ho poptaj jak je to celé vřeteno dlůhé,gdyby to bylo třeba nejakého třištvrtě metra,tak už by to oko třeba trčalo ven,asi je to kravina alě za optání nic.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: oprava hydraulického pístu

#15 Nový příspěvek od mufik »

Teď jsem u něho byl,od konce vřetena po konec sklíčidla 1,2 m.Takže nic.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“