čelný nakladač problém

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stefanokol
Příspěvky: 67
Registrován: ned srp 15, 2010 9:38 pm

Re: čelný nakladač problém

#31 Nový příspěvek od stefanokol »

Asi sa budem nauzaj musieť poobzerať po nejakom rozvádzači. Včera som bol v jednom šrotovisku a akurát tam rozoberali vysokozdvižný vozík rozvádzač tam ešte bol skúsim sa spýtať za čo by to predali ak je vôbec napredaj. Len aby to nebolo z blata do kaluže. Tento Jihlavan tam už totiš mám druhý rozvádzač prvý bol z kombajna ten nešiel vôbec.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: čelný nakladač problém

#32 Nový příspěvek od Terablick »

Spíš než ze šrotu bych se poptal tady na foru nebo prošel inzerci. Je tu i pár lidí co prodávaj nový rozvaděče za slušný ceny ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: čelný nakladač problém

#33 Nový příspěvek od bulanek88 »

pepan píše:No tak tu tlumivku dej před rozvaděč ;-) .
To by tlakovalo pořád, i když nic neděláš
Terablick píše:Spíš než ze šrotu bych se poptal tady na foru nebo prošel inzerci. Je tu i pár lidí co prodávaj nový rozvaděče za slušný ceny ;-).
Toho šrotu bych se nebál, dáš za to pár peněz a nemá se na tom kloudně co rozbít, akorát se mnou to vydrbalo tak, že byl na palcovejch závitech a za redukci si řekli víc než jsem dal za rozvaděč, naštěstí při demontáži jsem to uřezával pilkou, takže jsem měl všechny závity s kouskem trubičky a na ně pak vařil metrický šroubení

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: čelný nakladač problém

#34 Nový příspěvek od Terablick »

No zrovna v rozvaděči se má dost co "rozbít" nebo spíš opotřebovat. Většinou stačí celej ho přetěsnit, (ani to neni zadarmo), ale pokud je už vydřenej, má zaseklej přepouštěcí ventil, je zarezlej nebo tak něco, oprava je skoro dražší než novej rozvaděč. A tuším, že někdo tady na foru prodával úplně nový rozvaděče se zárukou, tří sekční asi za 3000,- Kč ;-). Při více sekcích to pak vycházelo ještě levněji (logicky, stále je jeden první a jeden poslední díl, a jen se přidávají další sekce mezi) ;-). Za tu cenu často na internetu lidi prodávají rozvaděče právě ze šrotu s poznámkou "bez záruky - nálezový stav" ;-). Sám jsem kdysi koupil použitý 3 sekční za 4000,-. Pravda, nebyl ze šrotu a vypadal opravdu dobře (bohužel jsem zatím neměl možnost vyzkoušet ho), měl i všechny zátky v závitech, byl čistý, neomlácený, táhla nepodřená a neorezlá, ale dneska když znám toto forum a vím, že můžu mít za tu cenu novej rozvaděč bych tamten asi nekoupil ;-). Pochopitelně pokud si ho sám najdeš a vymontuješ ve šrotě a daj ti ho za rozumnou cenu je to úplně jiná situace, ale i tak je třeba počítat s pravděpodobnou repasí (přetěsněním) ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

sekalsemmalo
Příspěvky: 4265
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: čelný nakladač problém

#35 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tripolohovej rozvadec ma jeste dalsi mezipolohy(z ruznejch duvodu,treba odlehcit tlakovy vetve kvuli zamknuti zamku a pod..) http://www.ulbrich.sk/data/hc/hc4010.pdf ,tak jestli se to chova tak,ze nez dojedes pakou do pracovni polohy tak to poklesne pri zatizeni samo vahou a pak to v ty krajni poloze pracovni normalne pracuje(ta jedna vterina),tak by to mohlo bejt i timhle,me tak napada......
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: čelný nakladač problém

#36 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, nemyslím, že je clonkování je dobré pro snížení rychlosti pohybu pístnic, ano lze to, ale nejprve energii vyrobíme a následně jí velkou část maříme a měníme v teplo a zvýšené opotřebení všech součástek obvodu. Než něco začnu, tak si navrhnu jednotlivé prvky, tak aby to makalo jak má. Nezlob se, ale takhle malé písty na čelák? Malý objem a krátký zdvih, tudíž velká páka a z toho plyne ta velká rychlost zdvihu. Standa.

Uživatelský avatar
stefanokol
Příspěvky: 67
Registrován: ned srp 15, 2010 9:38 pm

Re: čelný nakladač problém

#37 Nový příspěvek od stefanokol »

Áno som si vedomí toho, že tie piestnice sú malé a tenké ale boli zadarmo aj čerpadlo. A hlavne ten čelný nakladač je na traktorčeku širokom 95cm ( tá zadná náprava sa bude prerábať tiež asi na 1m ) a dlhom 2m o hmotnosti cca 500kíl. Obsah tej lyžice sú asi dva fúriky tak neviem či na tak malý stroj treba dávať silnejšie piesty. Tú rýchlosť asi budem riešiť výmenou čerpadla len musím zistiť koľko litrov dáva a potom zohnať menšie. Neviete niekto podľa tohto obrázku parametre toho čerpadla. Ako som už písal je to zo zetora traktora z riadenia. A to padanie nepomohli by zámky.
http://shop.markomt.sk/scripts/podrobnosti.php?IDZ=2346
Přílohy
Snímka0100 [800x600].jpg
Naposledy upravil(a) stefanokol dne čtv srp 19, 2010 12:26 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: čelný nakladač problém

#38 Nový příspěvek od Terablick »

Štítek to čerpadlo nemá? Nebo nějaké označení. Zámky těžko říct, ale pokud je nemáš doma, je to podle mě zbytečná investice do nejistého výsledku. Na druhou stranu na nakladač zámky patří kvůli bezpečnosti (i pohodlí - nepadá sám pokud okuh netěsní nebo pomalu uniká tlak do vracečky), takže by "nevadily" tak jako tak ;-). Samozřejmě ideálně přímo na pístu.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
stefanokol
Příspěvky: 67
Registrován: ned srp 15, 2010 9:38 pm

Re: čelný nakladač problém

#39 Nový příspěvek od stefanokol »

Tak dnes som sa znovu pozrel po tom padaní nakladača rozobral som piesty a tesniace manžety boli úplne roztrhané a hlavne som si všimol keď som vytláčal olej z piestnic že je tam kopa vzduchu čím to môže byť.

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: čelný nakladač problém

#40 Nový příspěvek od Jiřin »

S tim zuzovanim zadni napravy bych si to rozmyslel. Celni nakladace potrebuji stabilitu. Kdyz zvednes plnou lzici do vysky, meni se ti teziste. Pak staci za jizdy najet na maly hrbol, nebo nakladani ve svahu a v tom lepsim pripade pak nasleduje jizda po trech kolech.

Jestli byly v pistnicich bubliny, zkontroluj tesnost v cele saci vetvi a hladinu oleje v nadrzi.

Uživatelský avatar
stefanokol
Příspěvky: 67
Registrován: ned srp 15, 2010 9:38 pm

Re: čelný nakladač problém

#41 Nový příspěvek od stefanokol »

Dnes som pretesnil piestnice ale žiaľ nakladač padá stále už naozaj neviem pozeral som aj sanie čerpadla odkiaľ by sa tam mohol dostať vzduch ale žiadne netesnosti som nenašiel. Na rozvádzači mi to síce trochu slzí ale to je už na výtlaku čerpadla. Ten vzduch z tých piestov neviem dostať.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: čelný nakladač problém

#42 Nový příspěvek od Terablick »

Naplň je před připojením hadic olejem ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
stefanokol
Příspěvky: 67
Registrován: ned srp 15, 2010 9:38 pm

Re: čelný nakladač problém

#43 Nový příspěvek od stefanokol »

Skúsim dík za radu. Chcem najskôr skúsiť naozaj všetko až potom budem meniť rozdelovač, alebo čerpadlo. Inak dnes som našiel v jednom agro obchode šikovné čerpadielko A4 TGL 10859 len cenu mi nevedel povedať že aby som sa ozval zajtra. Tak som zvedavý čo to bude stáť.

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: čelný nakladač problém

#44 Nový příspěvek od Mako4991 »

To je tak max na riadenie. Dáva 6l/1500ot. Myslím,že ani na to riadenie to poriadne nie je,ale záleží čo konkrétne tam máš. A cena bude fest vysoko.

Uživatelský avatar
stefanokol
Příspěvky: 67
Registrován: ned srp 15, 2010 9:38 pm

Re: čelný nakladač problém

#45 Nový příspěvek od stefanokol »

No predavač vravel že je to z riadenia z kombajna ja veľa oleja nepotrebujem mám tam piesty s celkovým objemom spolu asi 1.5 litra a to myslím aj s riadením. Tak možno by to stačilo a určite by som dosť odľahčil motor.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“