Motor jikov - stahováky

vše k motorům, včetně spojky, chlazení, palivové soustavy atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Motor jikov - stahováky

#1 Nový příspěvek od kenybz »

Potřebuju stáhnůt setrvák magneta a unašeč odstředivé spojky /budu měnit gufera/a obyčejným stahovákem to přiměřenů silů nejde ani s použitím kvalitního uvolňovacího spreje
tak kdyby to někdo měl a dal fotku popřípadě načrtl výkres tož budu moc rád je to motor jikov z motorové jednotky MJ5
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: má někdo stahováky na motor jikov?obyčejným to nejde stáhnůt

#2 Nový příspěvek od štěpa »

Já mám stahovák na magneto originál z BG technik a stál necelou stovku, tak se skus podivat po e-shopech ať si ušetříš práci ;-)

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: má někdo stahováky na motor jikov?obyčejným to nejde stáhnůt

#3 Nový příspěvek od _luky_ »

Na stáhnutí magneta je takový přípravek - matice, kterou zašroubuješ do díry v rotoru magneta a prostředkem je šroub, kterým to vytlačíš z klikovky. Taky jsme si to kupovali. Už nevím kolik to stálo. Na soustruhu bys to taky vyrobil - váleček, závit zvenku, zevnitř, šroub a už točíš.

Unašeč spojky jde dvouramenným stahovákem. Jednou jsem ho měnil, protože se uvolnil a vybrousil... Je na kuželu, takže jak se to uvolní, tak to vypadne samo.
Bacha, jednou jsem takhle měnil gufera a na jednom starším motoru bylo před gurefem osazení, takže se dalo vytáhnout jen dovnitř. Gufero jsem dostal ven násilím, pilníkem obrousil osazení, vložil nové gufero a bylo hotovo :) Ale to byla starší TJ-5. Na MJ-5 to jde tuším normálně.

Uživatelský avatar
peter769
Příspěvky: 366
Registrován: úte zář 29, 2009 6:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: má někdo stahováky na motor jikov?obyčejným to nejde stáhnůt

#4 Nový příspěvek od peter769 »

S susedom zme riešili tento problém u motora jikov z Vari bolo opalené ramienko a kontakt na nom.Bola nutná výmena. Keďže magneto je kalené aj závit našli sme obyčajný kúsok myslím 3/4 trubky z narazeným závitom do stredu som navaril maticu a natočil M10 skrutku. Sice zavit do magneta nepasoval ale chytil na dva závity a keďže je magneto kalené tak o ten závit by som sa nebál. A potočili skrutku a puk a magneto bolo stiahnute.V núdzi sme si pomohli aj takto.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: má někdo stahováky na motor jikov?obyčejným to nejde stáhnůt

#5 Nový příspěvek od kenybz »

Díky za rady ten stahovák jsem našel na netu to jak je udělaný mě bylo jasné je to všecko stejnaké akorát různý závit podle použití dvou ramenným stahovákem mě to nejde dolu je tam málo místa a když to víc dotáhnu a párkrát klepnu do šroubu stahováku tak to sklouzne dolu a to už jsem aj dopilovával klepeta stahováku aby to líp sedělo...no budu zkůšat dál...já totiž nemám stahovák s aretací "klepet"
ono by to chtělo takýto stahovák ten by neuhnul...
http://www.uni-max.cz/stahovak-2-ramenny-120/d/
a tady je ten na magneto:
http://www.zahradales.cz/product/Montaz ... ovani/1183
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: má někdo stahováky na motor jikov?obyčejným to nejde stáhnůt

#6 Nový příspěvek od kenybz »

ví někdo jaký je závit na tom magnetu? bude to určitě metrický stoupání typuju na 1mm a průměr? Rád bych kdyby to někdo změřil díky
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: má někdo stahováky na motor jikov?obyčejným to nejde stáhnůt

#7 Nový příspěvek od kenybz »

tak jsem našel "návod na stahovák"

Pokud jde o stahovák, tak ten jde snadno vyrobit z mosazné redukce (vodácké tvarovky) 3/4" vnější a 1/2" vnitřní závit. Vnější se našroubuje na pár otáček do setrvačníku (závit redukce a setrvačníku pasují), dovnitř se vloží dostatečně dlouhý šroub, tyčka, váleček (cca 10 mm délka, 6-7 mm šířka), a ten se stlačí pomocí zátky zašroubované do vnitřního závitu redukce, a tím zatlačí na vrchol klikové hřídele. Setrvačník sjede bez použití větší síly.
je to ze zahrady.cz
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: má někdo stahováky na motor jikov?obyčejným to nejde stáhnůt

#8 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

ahoj vyfoť to co chceš zdělat ať vidím jak to vypadá nikdy jsem to neviděl a já se podívám co mám za stahováky třeba něco najdu
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: má někdo stahováky na motor jikov?obyčejným to nejde stáhnůt

#9 Nový příspěvek od kenybz »

tak to bude chvílu trvat ale v tom odkazu fotka je a mozna je to stejne jak na cezetu..na netu budu az v pondeli
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: má někdo stahováky na motor jikov?obyčejným to nejde stá

#10 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

tak na tento způsob stahovák mám ale je trochu jiný ale systém je to stejný http://www.uni-max.cz/stahovak-2-ramenny-120/d/

a ten druhý mám na magneta taky ale záleží co je tam za závit.

Ty na magnata mám dva jeden M27 a druhý M22 ale stoupání přesně nevím tak 1mm nebo 1.25mm nemám měrky tak se to blbě měří ale 1.5mm to nebude asi určitě
Naposledy upravil(a) zdeněk 1 dne pát srp 06, 2010 9:11 pm, celkem upraveno 2 x.
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
peter769
Příspěvky: 366
Registrován: úte zář 29, 2009 6:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: má někdo stahováky na motor jikov?obyčejným to nejde stá

#11 Nový příspěvek od peter769 »

kenybz píše:tak jsem našel "návod na stahovák".........................................
Presne tak aj my sme to tiež spravili zo závitom 3/4 narezaným na trubke a šlo to v pohode "vychodisko z nudze"

Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: má někdo stahováky na motor jikov?obyčejným to nejde stáhnůt

#12 Nový příspěvek od Lesa »

Keny, žádný vodařský palcák. Závit je M20 nebo M22, stoupání 1,5 mm a ten průměr si pro jistotu změř šuplerou. Unašeč spojky pokud je kouslý nahřej horkovzdušnou pistolí a stahovák pokud natočíš po nasazení co nejvíc doprava, tak se ti ty packy sami zapřou o stěnu skříně a nebudou ti vyskakovat. Kladivu se ale stejně nevyhneš, chce to ranu aby se utrhl z kuželu. Pokud máš strach o gufero, tak si při nahřívání nacpi pod unašeč mokrou hadru, lepší je ale zrovna ho vyměnit, stojí pár korun.
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: má někdo stahováky na motor jikov?obyčejným to nejde stáhnůt

#13 Nový příspěvek od kenybz »

hotovo:-)
zúžil jsem klepeta stahováku, tak abych mohl ten unašeč chytit v tom nejširším místě a boky klepet sa přitom opřely o karter a na po2-hé utažení a klepnutí to šuplo dolu. Magneto mám bosch myslím že jeto celkem rarita nevím...a to jsem stáhl stahovákem kerý jsem si udělal ze šroubení z práce šlo to parádně...
horní gufero jsem vyloupl jak nic používám tento způsob: asi do středu gufera zašroubuju vrut a za ten vrut ho vytrhnu ven...spodní gufero šlo hůř protože je tam to osazení tuším že tu někdo psal že se to dá odstranit a pak tam narazit nové gufero...nevyplivne ten přetlak ve skříni to gufero? když tam pak nebude to osazení? /Ložisko zakryju hadrem a odfrézuju to osazení ruční frézkou/
zatím díky za rady :friends:
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: má někdo stahováky na motor jikov?obyčejným to nejde stáhnůt

#14 Nový příspěvek od kenybz »

Jo rozebírám to právě kvůli výměně gufer a kotroly magneta....kolem spojky je vše zamaštěné takže to spodní gufero bylo určo kaput...můžou se tam použit obyčejné gufera a nebo sů nejaké spešl? tady ty nemaji dvojbřit a zdajů sa byt obyčejné
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: má někdo stahováky na motor jikov?obyčejným to nejde stáhnůt

#15 Nový příspěvek od _luky_ »

kenybz píše:...
horní gufero jsem vyloupl jak nic používám tento způsob: asi do středu gufera zašroubuju vrut a za ten vrut ho vytrhnu ven...spodní gufero šlo hůř protože je tam to osazení tuším že tu někdo psal že se to dá odstranit a pak tam narazit nové gufero...nevyplivne ten přetlak ve skříni to gufero? když tam pak nebude to osazení? /Ložisko zakryju hadrem a odfrézuju to osazení ruční frézkou/
zatím díky za rady :friends:
Na Vari už to osazení neni. Ten motor, co jsem na něm odbrušoval tu hranu jsem krátce potom prodal, tak nevím. Ale když to nevadí na Vari..?
Gufera tušim jednobřitá.

Odpovědět

Zpět na „Motory“