Dá sa prerobiť hydraul.čerpadlo?????

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Dá sa prerobiť hydraul.čerpadlo?????

#1 Nový příspěvek od mihi »

Nazdar chlapi. Chystám sa v zime na hydrauliku a tak rozmýšľam nad ňou. Napadlo ma či by bolo možné prerobiť hyd. čerpadlo tak aby som nemusel robiť nejaký komplikovaný držiak. Ide o to že hyd. čerpadlá by nemali byť axiálne zaťažované. Dalo by sa podľa Vás prevŕtať objímky čo držia hlavnú osku a následne do otvorov v objímkach nalisovať bronzové puzdrá aby čerpadlo bolo chránené pred axiálnou záťažou??? ktorá vznikne keď čerpadlo poháňame cez remenicu. Možno je to hlúposť. Čo Vy na to?

Mihi
Mihi

Uživatelský avatar
bibos
Příspěvky: 985
Registrován: stř črc 04, 2007 1:14 pm
Bydliště: 25801
Kontaktovat uživatele:

Re: Dá sa prerobiť hydraul.čerpadlo?????

#2 Nový příspěvek od bibos »

Rozhodně je to složitější něž tam dát ložisko před přírubu.
Vyrábím stěpkovače,štípačky,navijáky a štípací kužele
Vyrobím na soustruhu,fézce cokoliv -dodám materiál

Vyrábím drážkové hřídele zemědělské -výrábím je tvarovou frézou.
https://www.kovovyroba-bibos.cz/

PETER+
Příspěvky: 96
Registrován: úte říj 28, 2008 1:02 pm

Re: Dá sa prerobiť hydraul.čerpadlo?????

#3 Nový příspěvek od PETER+ »

Na svojom traktore mám takýto držiak čerpadla na ňom je dvojitá remenica samostatne sa to španuje čerpadlo môžem vybrať kedykoľvek bez nutnosti povolenia držiaku.
Přílohy
drzak 2.JPG
drzak 1.JPG

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Dá sa prerobiť hydraul.čerpadlo?????

#4 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,já tom sice prd rozumím alě do teho dekľa bych teda také nevrtal,domek před bude lěpší voľba.Také sem už viďél páru šťípaček de byly řemenice aj bez nejakých přídavných ložisek alě zas už nevím jak to takto dlůho fachčilo.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Dá sa prerobiť hydraul.čerpadlo?????

#5 Nový příspěvek od Terablick »

Oni tam nějaké ložiska jsou i tak. Někdy jen pouzdra, jindy valivá. Ale kvůli potřebě poměrně velké přesnosti a minimálních vůlí by se neměla ta osička jako taková namáhat axiálně ani radiálně ;-). Samozřejmě i při pohonu ozubeným soukolím (což je nejběžnější) dochází k nějakému namáhání. Nejlepší opravdu je pomocný (předlohový) hřídel uložený samostatně na obou koncích a spojený s čerpadlem nějakou pružnou spojkou.
Pokud by stačily otáčky motoru bez převodu, může být čerpadlo přímo naproti klikovce ;-)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Dá sa prerobiť hydraul.čerpadlo?????

#6 Nový příspěvek od ola »

Ahoj, 8) já sem tu teda nikde nečet,že by si negdo mysľél,že čerpadla sů bez ložisek.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Dá sa prerobiť hydraul.čerpadlo?????

#7 Nový příspěvek od mihi »

Super, nečakal som toľko ohlasov. Ďakujem všetkým za rady, aj foto. Asi najjednoduchšie to bude dať priamo na kľuk.hriadeľ.
Cez vikend som bol na traktoriade v Trenčíne a videl som tam vicej traktorov ktoré mali iba remenicu na čerpadle a nemali tam žiadne ložisko navyše, tak som rozmýšľal či náhodou nejako neprerábali to čerpadlo. Myslím že by sa to aj dalo,mal som rozobraté nejaké čerpadlá a tá oska je uložená iba v hlinníkových objímkach - alebo aspoň tak nejako ten materiál vypadal.
Nemáte niekto nejaké foto spojenia čerpadla s drážkovaním s remenicou, alebo mi poraďťe ako to čo najjednoduchšie vymyslieť. Na čerpadle mám drážkovanie s modulom 0,8 dá sa niekde zohnať protikus? ako ste to riešili Vy?

Ďakujem

Mihi
Mihi

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Dá sa prerobiť hydraul.čerpadlo?????

#8 Nový příspěvek od fastrac8250 »

ake je to cerpadlo? z coho? lebo ja mam protikus z krystala odfot to ak mozes :friends:

Uživatelský avatar
xbedla
Příspěvky: 517
Registrován: stř kvě 12, 2010 1:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Dá sa prerobiť hydraul.čerpadlo?????

#9 Nový příspěvek od xbedla »

Já to řešil zrovna nedávno - na ten "tisíchran" jsem si na vrakovišti našel protikus přímo z motoru co to honil. Pak jsem ale zjistil že v čerpadle je jenom domeček z mosazi a to neni ideál na boční tah řemenů. Nakonec při další návšteně jsem si vzal jinačí čerpadlo i s ložiskama a uložením jako je nahoře na fotkách. Mimochodem, PETER+ z čeho to vlastne jě?

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Dá sa prerobiť hydraul.čerpadlo?????

#10 Nový příspěvek od mihi »

fastrac8250 píše:ake je to cerpadlo? z coho? lebo ja mam protikus z krystala odfot to ak mozes :friends:
Ahoj, odfotím ale až cez víkend.


Mihi
Mihi

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Dá sa prerobiť hydraul.čerpadlo?????

#11 Nový příspěvek od mihi »

mihi píše:
fastrac8250 píše:ake je to cerpadlo? z coho? lebo ja mam protikus z krystala odfot to ak mozes :friends:
Ahoj, odfotím ale až cez víkend.


Mihi
Ahoj. To čerpadlo je Jihostroj U20AL. Priemer drážkovanej hriadele je 21 mm, počet zubov 20.

Mihi
Mihi

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: Dá sa prerobiť hydraul.čerpadlo?????

#12 Nový příspěvek od sferos »

Ahoj to čerpadlo nie je žiadny prcek ako na pohľad vyzerá a berie pomerne dosť výkonu motora pri stálom pohone http://www.oblibene.com/userdata/shopim ... 010-25.pdf . Podľa označenia je to ľavotočivé čerpadlo, ktoré môžeš namontovať iba oproti kľukovej hriadeli, či už na priamo, alebo cez prevod. Najmúdrejšie je to, čo Ti radí PETER+. Bude to bezproblémové a čerpadlo vydrží. Bez ložiskového domčeka počítaj tak rok a môžeš ho zahodiť. Mam to isté čerpadlo na traktore. Jeho max. otáčky sú 2500 v týchto otáčkach je povolený tlak 12 MPa. Menovité otáčky – 1500, tlak 16 MPa.
Protikus zoženieš napr. vo firme http://www.hydreko.sk/. Ja som ho tam zohnal. Cena 200 Kč, alebo 10 €. Je to navárací protikus, niečo podobne ako kľúč s GOLA. Nalisuješ do otvoru v hriadeli a zaistíš zvarom.
Rozmýšľaj nad vypínaním čerpadla, bude Ti dosť zahrievať olej v priamom zábere, alebo aspoň prevod 1:2.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Dá sa prerobiť hydraul.čerpadlo?????

#13 Nový příspěvek od mihi »

Ďakujem sferos, toto som potreboval: nejakú firmu kde sa dajú kúpiť tie dráž
kované protikusy na čerpadlá.... 8)

Mihi
Mihi

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“