Svahové vyrovnávání stroje

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Svahové vyrovnávání stroje

#61 Nový příspěvek od Killer Koly »

Terablick píše:
Killer Koly píše:kdysi jsem videl obrazek nejakeho mimozemskeho mermolezu, melo to fungovat na Marsu a melo to automaticky zachovavat vodorovnou polohu. bylo to udelane tak, ze napravy byly na takove trojuhelnikove konstrukci, na vrcholu to bylo spojene takovou tyci a vlastni kabina se houpala pod tim spojem jako kabina lanovky. melo to treci tlumice a bylo to desne jednoduche, obeslo se to bez jakekoli elektroniky a hydrauliky. zkus se inspirovat tady. je to jen tak od oka nakreslene, jak si to pamatuju, ale princip je jasny
Tohle má smysl jen pokud uděláš základnu extrémně širokou a to "kyvadlo" (kabina) bude na páce o takové dýlce, aby se vůbec nedostala mimo obrys základny. Ale ani tak to neni moc dobré řešení, zvlášť bez nějakého tlumení atd. Na druhou stranu nízkej a širokej stroj dokáže totéž bez nějakých vychytávek ;-).
mam to jen blbe nakreslene, ono to ve skutecnosti bylo nizke a siroke, pokud si pamatuju, tak do vysky nejake 2,5ft (pocitano myslim i s antenami a slunecnimi bateriemi) a do sirky neco kolem 1yd (byla to americka konstrukce) a tlumice to melo treci, psal jsem to uz v tom predchozim prispevku. takze se to mimo obrys nedostalo ani nahodou. taky to pisu jen jako inspiraci, je to hodne jednoduche reseni.
jeste jsem si vzpomnel, ze to melo dorazy vyresene tak, ze po stranach te kabiny byly kolecka (jako u BRD nebo FuG), ktera se proste oprela o zem, kdyz to melo velky vykyv. a kazde kolo bylo nataceci a melo vlastni pohon. mozna by se to dalo najit pod pojmem mars rover, tusim ze to bylo na strankach NASA nebo JPL.
vsechno je to o tom, to presne spocitat a vyvazit, pak by to mohlo celkem slusne fungovat. a nizky a siroky stroj ti sice bude fungovat, ale nesplni zakladni zadani: automaticke svahové vyrovnávání stroje
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: Svahové vyrovnávání stroje

#62 Nový příspěvek od romie »

Killer Koly píše:
Terablick píše:
Killer Koly píše:kdysi jsem videl obrazek nejakeho mimozemskeho mermolezu, melo to fungovat na Marsu a melo to automaticky zachovavat vodorovnou polohu. bylo to udelane tak, ze napravy byly na takove trojuhelnikove konstrukci, na vrcholu to bylo spojene takovou tyci a vlastni kabina se houpala pod tim spojem jako kabina lanovky. melo to treci tlumice a bylo to desne jednoduche, obeslo se to bez jakekoli elektroniky a hydrauliky. zkus se inspirovat tady. je to jen tak od oka nakreslene, jak si to pamatuju, ale princip je jasny
Tohle má smysl jen pokud uděláš základnu extrémně širokou a to "kyvadlo" (kabina) bude na páce o takové dýlce, aby se vůbec nedostala mimo obrys základny. Ale ani tak to neni moc dobré řešení, zvlášť bez nějakého tlumení atd. Na druhou stranu nízkej a širokej stroj dokáže totéž bez nějakých vychytávek ;-).
mam to jen blbe nakreslene, ono to ve skutecnosti bylo nizke a siroke, pokud si pamatuju, tak do vysky nejake 2,5ft (pocitano myslim i s antenami a slunecnimi bateriemi) a do sirky neco kolem 1yd (byla to americka konstrukce) a tlumice to melo treci, psal jsem to uz v tom predchozim prispevku. takze se to mimo obrys nedostalo ani nahodou. taky to pisu jen jako inspiraci, je to hodne jednoduche reseni.
jeste jsem si vzpomnel, ze to melo dorazy vyresene tak, ze po stranach te kabiny byly kolecka (jako u BRD nebo FuG), ktera se proste oprela o zem, kdyz to melo velky vykyv. a kazde kolo bylo nataceci a melo vlastni pohon. mozna by se to dalo najit pod pojmem mars rover, tusim ze to bylo na strankach NASA nebo JPL.
vsechno je to o tom, to presne spocitat a vyvazit, pak by to mohlo celkem slusne fungovat. a nizky a siroky stroj ti sice bude fungovat, ale nesplni zakladni zadani: automaticke svahové vyrovnávání stroje
Já myslim, že tohle to těžiště posouvá spíš víc ke kraji, ale nevim...

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Svahové vyrovnávání stroje

#63 Nový příspěvek od Terablick »

Killer Koly píše:
Terablick píše:
Killer Koly píše:kdysi jsem videl obrazek nejakeho mimozemskeho mermolezu, melo to fungovat na Marsu a melo to automaticky zachovavat vodorovnou polohu. bylo to udelane tak, ze napravy byly na takove trojuhelnikove konstrukci, na vrcholu to bylo spojene takovou tyci a vlastni kabina se houpala pod tim spojem jako kabina lanovky. melo to treci tlumice a bylo to desne jednoduche, obeslo se to bez jakekoli elektroniky a hydrauliky. zkus se inspirovat tady. je to jen tak od oka nakreslene, jak si to pamatuju, ale princip je jasny
Tohle má smysl jen pokud uděláš základnu extrémně širokou a to "kyvadlo" (kabina) bude na páce o takové dýlce, aby se vůbec nedostala mimo obrys základny. Ale ani tak to neni moc dobré řešení, zvlášť bez nějakého tlumení atd. Na druhou stranu nízkej a širokej stroj dokáže totéž bez nějakých vychytávek ;-).
mam to jen blbe nakreslene, ono to ve skutecnosti bylo nizke a siroke, pokud si pamatuju, tak do vysky nejake 2,5ft (pocitano myslim i s antenami a slunecnimi bateriemi) a do sirky neco kolem 1yd (byla to americka konstrukce) a tlumice to melo treci, psal jsem to uz v tom predchozim prispevku. takze se to mimo obrys nedostalo ani nahodou. taky to pisu jen jako inspiraci, je to hodne jednoduche reseni.
jeste jsem si vzpomnel, ze to melo dorazy vyresene tak, ze po stranach te kabiny byly kolecka (jako u BRD nebo FuG), ktera se proste oprela o zem, kdyz to melo velky vykyv. a kazde kolo bylo nataceci a melo vlastni pohon. mozna by se to dalo najit pod pojmem mars rover, tusim ze to bylo na strankach NASA nebo JPL.
vsechno je to o tom, to presne spocitat a vyvazit, pak by to mohlo celkem slusne fungovat. a nizky a siroky stroj ti sice bude fungovat, ale nesplni zakladni zadani: automaticke svahové vyrovnávání stroje
Mars Rover znám, ale to je obluda a naprosto nepraktická :). V mém problému vyrovnávání stroje podobného MT8 mi to moc nepomůže. A postranní kolečka určitě nehrozí :).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Svahové vyrovnávání stroje

#64 Nový příspěvek od Killer Koly »

mars rover (ten co je skutecne na marsu) s touhle konstrukci nema nic spolecneho, je to jen pod stejnym heslem. tato konstrukce mela letet na mars, ale vybrali neco jineho. bylo to tam jako jedna z variant, melo to mit nejaky skener, ale uz si presne nepamatuju, co to melo delat. tohle bylo jen jako inspirace, ja bych sel touhle cestou. mam na podobnem principu postavenou snehovou radlici. je zavesena nad tezistem a pri zvednuti stale drzi vodorovnou polohu. jestli chces, pokecame o tom nekdy osobne
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Svahové vyrovnávání stroje

#65 Nový příspěvek od Terablick »

Tu radlici bych rád viděl, jestli to funguje jak by mělo, je to asi dobrá inspirace, ale to vyrovnávání stroje touto cestou určitě nehrozí... Vůbec si nedovedu představit jak bych to na tom udělal atd. Vem si nějakej obrázek MT8 a zkus mi to tam nějak domalovat ;-). A ber v potaz, že ten traktor musí vypadat jako traktor, mít vlastnosti jako traktor a musí mít čelní nakladač :). Já si to opravdu představit neumím. U jednoúčelového stroje nevzhledného tvaru se speciálním určením ano, ale u traktoru ne :(. Ten pokec můžem někdy naplánovat, ale úplně za rohem teda taky nejsi ;-). Sice je to stejnej okres, ale dva skoro nejvzdálenější body v něm. Já jsem úplně dole ve výběžku, a ty jsi u Katovic :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Svahové vyrovnávání stroje

#66 Nový příspěvek od ITS »

Opravdu bych udělal jen naklápěcí sedačku. Dát se na svahu všanc látanině z odpadu bych se neodvážil. Co nejnižší těžiště a od prvopočátku výjezdu na svah vím na čem jsem. Kombajny nebyl problém dělat nízké, ale síta v náklonu pracovat neumí.
No ale kdyby jsi přece něco šíleného vyráběl, pak Italové běžně vyrábějí ventil + elektrický snímač používaný na koších montážních plošin bez mechanické vazby pro vyrovnání. Je to opravdu malá krabička a pracuje jen v jednom směru. Bohužel katalog, kde jsem to viděl již nenajdu. Nestojí to moc, ale skoro polovinu tvého rozpočtu by to spotřebovalo.
( Promiň tu látaninu. Písty bych se neodvážil mít bez jištění aktivním hydraulickým zámkem a tak podobně ...)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Svahové vyrovnávání stroje

#67 Nový příspěvek od Terablick »

Tvůj názor chápu a více méně se vším souhlasím ;-). Ale když projdeš posledních pár příspěvků, zjistíš, že se nebude jednat o jednoúčelovej speciální stroj, kterej by možná mohl ty parametry (nebo některé z nich) mít, ale o stroj více méně klasické koncepce, kterej bych býval jen doplnil o tuto funkci. Jak už bylo napsáno, nízké a široké to být nemůže, nízké těžiště taky moc nelze, tupláky a další věci co pomáhají taky nemůžu použít... A jak už jsem také napsal, toto téma už je více méně jen o teorii, protože v praxi se nenašlo použitelné řešení pro tento případ, takže jsem od toho ustoupil a stroj tuto funkci mít nebude :). Ale diskusi jsem nechal běžet, kdyby se objevilo něco nového a schůdného :).
Ke konkrétním bodům bych dodal jen tolik, že:
Naklápění sedačky opravdu nepotřebuju - nejde o mě, ale o stroj ;-).
Ten ventil by mě zajímal - nejen pro toto použití, tak kdybys na něj přecijen narazil, nebo si alespoň vzpoměl na něco co by mě k němu mohlo dovést... Mechanická zpětná vazba by nevadila :). Finanční stránka je důležitá, ale třeba bych se jen inspiroval nebo tak ;-).
Písty bych samozřejmě zámkama vybavil ;-) Konstrukční detaily jsem až tak do hloubky nezkoumal, dokud (protože) jsem jsem neměl vhodný způsob regulace a stabilizace :).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Svahové vyrovnávání stroje

#68 Nový příspěvek od Atlan »

Teoreticky nije problem zmontovat snimac magnetickeho pola k nemu zaveseny magnet a cele to ponorit do oleja. Na to pripojit elektricky hydroventil a ten bude riadit hydropiesty, ale je pptreba vyriesit aj priame mechanicke ovladanie hydro ventilu keby nieco sa stalo aby slo manualne hned vyrovnat.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Svahové vyrovnávání stroje

#69 Nový příspěvek od Terablick »

No to je pěkná teorie, ale v praxi by to bylo asi složitější. Je třeba řešit regulaci a tlumení, protože jinak z toho bude houpačka, ten ventil by spíš musel bejt servoventil atd... Mechanické ovládání elektroventily maj z výroby ;-). Mimochodem stejnou práci zastane obyčejné kyvadlo (závaží) v oleji :). Tak to maj ty starší kombajny :). Ve finále je to vlastně jen hydraulickej zesilovač (posilovač) pákového převodu ;-). Ale právě tak jednoduché to neni. Bez tlumení a regulace by to moc dobré nebylo :).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Svahové vyrovnávání stroje

#70 Nový příspěvek od ITS »

Našel jsem ten italský regulátor pro vyrovnávání polohy. Samozřejmě to chce trochu elektroniky. Málokterý z nás milovníků traverz, velkých šroubů, výkonných pístnic a podobných věcí se vyzná v elektronice. Ale existuje velká komunita domácích výrobců simulátorů jízdy, která by jistě pomohla. ( Myslím tím rám na dvou osách, který se naklápí dle dráhy na obrazovce počítače a ve kterém sedí závodník točící volantem z herní PC konsoly). To čistě mechanické řešení náklonu by dle mého dopadlo jako jít na STK s parovozem Josefa Božka. Tady je ten katalogový list : http://webdocs.brevinifluidpower.com/schede/LAB3_E.pdf Je to v katalogu www.aron.it . Aron je italský super výrobce ventilů. Italové mají ventily pro každou příležitost. Nevyvíjejí sestavy z universálů. Klasikou je též ventil pro pokles pásové pily na kov. Není to jen nějaký škrťák. Je to klasická - učebnicová - regulace rychlosti poklesu pístu nezávisle na zatížení. S oblibou říkám, že Němec vše propočítá, Čech na cokoli přijde při něčem jiném, ale Ital, ten udělá okamžitě hotové umělecké dílo. Konec kecání. Ahoj.

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Svahové vyrovnávání stroje

#71 Nový příspěvek od jano »

[stream][/stream]
Kombajn Gloria CP 12, je to licencia Laverda má svahové vyrovnávanie +- 22stupnov teda 45percent. Je to čisto mechanické kyvadlom a funguje to bezpečne . Kto vie čo je 22 stupnov asi by radšej veril mechanike, ako nejakej elektronickej hračke, kde pri výpade napätia nastane strata informácie a úplný kolaps. Je to len 2D, teraz je normálne 3D ale v žiadnom prípade už nie 22 stupnov... Samozrejme vyrovnávanie sa deje aj včítane naklápania kolies...

Uživatelský avatar
DIFER
Příspěvky: 419
Registrován: ned říj 02, 2011 10:44 pm
Bydliště: SIN CITY

Re: Svahové vyrovnávání stroje

#72 Nový příspěvek od DIFER »

Ja janovi věřim,proč oběvovat ameriku,proč se škrabat pravou rukou na levem uchu, jak už to mermomoci někdo chce at se inspiruje tim kombajnem, jenom sem nikde na internetu nesechnal třeba dilenskou přiručku toho kombajnu, schema nakresy, jesli to někdo ma bylo by dobre to tu dat, at vidime jak je to ,,strašně složity bazmek,, jinak to tu ovladne NASA.
KDE KOLA KONČÍ KOLOPÁSY ZAČINAJÍ

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Svahové vyrovnávání stroje

#73 Nový příspěvek od jano »

Systém užívam a mám kompletnú dokumentáciu, ked bude čas, tak to sem dám...

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 624
Registrován: stř črc 04, 2007 6:28 pm
Bydliště: Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Re: Svahové vyrovnávání stroje

#74 Nový příspěvek od kysmen »

ITS píše:Našel jsem ten italský regulátor pro vyrovnávání polohy. Samozřejmě to chce trochu elektroniky. Málokterý z nás milovníků traverz, velkých šroubů, výkonných pístnic a podobných věcí se vyzná v elektronice. Ale existuje velká komunita domácích výrobců simulátorů jízdy, která by jistě pomohla. ( Myslím tím rám na dvou osách, který se naklápí dle dráhy na obrazovce počítače a ve kterém sedí závodník točící volantem z herní PC konsoly). To čistě mechanické řešení náklonu by dle mého dopadlo jako jít na STK s parovozem Josefa Božka. Tady je ten katalogový list : http://webdocs.brevinifluidpower.com/schede/LAB3_E.pdf Je to v katalogu www.aron.it . Aron je italský super výrobce ventilů. Italové mají ventily pro každou příležitost. Nevyvíjejí sestavy z universálů. Klasikou je též ventil pro pokles pásové pily na kov. Není to jen nějaký škrťák. Je to klasická - učebnicová - regulace rychlosti poklesu pístu nezávisle na zatížení. S oblibou říkám, že Němec vše propočítá, Čech na cokoli přijde při něčem jiném, ale Ital, ten udělá okamžitě hotové umělecké dílo. Konec kecání. Ahoj.
díval jsem se na to pdf, a na posledním obrázku je ventil který je v klidu otevřený do T.
ale v jiných schématech je ventil z klidu zavřený na všechny strany, ten by tam měl být ne?
Přílohy
Bez.jpg
JEDE TRAKTOR JE TO ZETOR JEDE DO HOR ORAT BRAMBOR
http://kysmen.wordpress.com/

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Svahové vyrovnávání stroje

#75 Nový příspěvek od Terablick »

ITS píše:Našel jsem ten italský regulátor pro vyrovnávání polohy. Samozřejmě to chce trochu elektroniky. Málokterý z nás milovníků traverz, velkých šroubů, výkonných pístnic a podobných věcí se vyzná v elektronice. Ale existuje velká komunita domácích výrobců simulátorů jízdy, která by jistě pomohla. ( Myslím tím rám na dvou osách, který se naklápí dle dráhy na obrazovce počítače a ve kterém sedí závodník točící volantem z herní PC konsoly). To čistě mechanické řešení náklonu by dle mého dopadlo jako jít na STK s parovozem Josefa Božka. Tady je ten katalogový list : http://webdocs.brevinifluidpower.com/schede/LAB3_E.pdf Je to v katalogu www.aron.it . Aron je italský super výrobce ventilů. Italové mají ventily pro každou příležitost. Nevyvíjejí sestavy z universálů. Klasikou je též ventil pro pokles pásové pily na kov. Není to jen nějaký škrťák. Je to klasická - učebnicová - regulace rychlosti poklesu pístu nezávisle na zatížení. S oblibou říkám, že Němec vše propočítá, Čech na cokoli přijde při něčem jiném, ale Ital, ten udělá okamžitě hotové umělecké dílo. Konec kecání. Ahoj.
Díky moc :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“