Z jakeho materialu udelat svorniky do rozvadece???

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HonzaHorka
Příspěvky: 689
Registrován: úte úno 05, 2008 9:17 pm
Bydliště: Uhelná Příbram
Kontaktovat uživatele:

Z jakeho materialu udelat svorniky do rozvadece???

#1 Nový příspěvek od HonzaHorka »

Ahoj vsichni tak se konecne schiluje k prvnimu hrabani s podkopem a ejhle nastal tento problem. Mel jsem dva rozvadece ze 750 nakladace tripackove. Tak jsem je rozpulil a slozil z toho jeden 4 packovy a ono to teklo nebo spise jen tak slzelo. tak si rikam ze to budou pouze stare o krousky mezy sekcema takze sem dal nove a zase to tece. Po delsi dobe dumani proc to mezy tema sekcema slzi jsem dosel k tomuto zaveru. Originalni svorniky byly z materialu do ktereho nesel ani vyrizlout zavit (univerzalka v soustruhu to za zadnejch okolnosti nedokazala udrzet a vzdy se to protocilo). Jelikos originalni svorniky byly kratke tak jsem musel udelat nove a udelal jsem to z obycejne hlazenky. No a pokazde kdys dotoho pustim tlak tak to zacne vic slzet a svorniky jdou najednou zase o neco dotahnout ikdys jsem je predtim zarval nakrev. takze podle me je ta hlazenka nejake blato a chtelo by to neco lepsiho ale nemam poneti co za matros. Napadl me treba skusit tam dat i nerez ten je sice tvrdci ale tady jde hlavne o pevnost v tahu jestli se nemilym. Jeste me napada kdys koukam do tabulek mat. 15.230 ale kdys koukam na feronu tak tam maj zase znaceni ocely takove ze se vtom neviznam
není žádné velké umění něco rozebrat ale zase to dát dohromady

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Z jakeho materialu udelat svorniky do rozvadece???

#2 Nový příspěvek od Lišák1 »

Proč si nekoupíš ocelový šroub na míru? K dostání je téměř jakýkoliv rozměr a tloušťka. Jsou sice drahé, ale tvrdost je zaručená.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
HonzaHorka
Příspěvky: 689
Registrován: úte úno 05, 2008 9:17 pm
Bydliště: Uhelná Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Z jakeho materialu udelat svorniky do rozvadece???

#3 Nový příspěvek od HonzaHorka »

no premyslel jsem i o zavitove tici ale to je dneska take blato a sroub dlouhy 35cm se asy moc bezne neprodava.
není žádné velké umění něco rozebrat ale zase to dát dohromady

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Z jakeho materialu udelat svorniky do rozvadece???

#4 Nový příspěvek od Lišák1 »

Závitovku rozhodně nepoužívej, a ta délka není tak extrémní, když nemají, tak objednají.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
bibos
Příspěvky: 985
Registrován: stř črc 04, 2007 1:14 pm
Bydliště: 25801
Kontaktovat uživatele:

Re: Z jakeho materialu udelat svorniky do rozvadece???

#5 Nový příspěvek od bibos »

Zcela určitě tam máš špatné kroužky ,protože tlak působící na sekce a snaží se je odtrhnout je řádově do 500kg a to 6 sroubů M8 udrží.
Ale pokud jsi ty šrouby zarval tak si jistě natáhl a to bylo to následné dotahování.
Já to dělal několikrát a vždy z 11 373 tudíž obyč. Ale pokud tomu nevěřiš tak to udělej z 11 600 nebo 12 060 a nech to zpevnit na 45 HRC a máš pevnost 12,9
Vyrábím stěpkovače,štípačky,navijáky a štípací kužele
Vyrobím na soustruhu,fézce cokoliv -dodám materiál

Vyrábím drážkové hřídele zemědělské -výrábím je tvarovou frézou.
https://www.kovovyroba-bibos.cz/

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Z jakeho materialu udelat svorniky do rozvadece???

#6 Nový příspěvek od Franta.cz »

HonzaHorka píše:no premyslel jsem i o zavitove tici ale to je dneska take blato a sroub dlouhy 35cm se asy moc bezne neprodava.
Mimochodem ve Fabory se dá koupit závitová tyč i 10 G.

Uživatelský avatar
HonzaHorka
Příspěvky: 689
Registrován: úte úno 05, 2008 9:17 pm
Bydliště: Uhelná Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Z jakeho materialu udelat svorniky do rozvadece???

#7 Nový příspěvek od HonzaHorka »

no musim stim neco vydumat ale jestli me to opravdu nastve protoze to resim us delsi dobu tak sezenu jinej rozvadec a tenhle pujde dosrotu a bude.
není žádné velké umění něco rozebrat ale zase to dát dohromady

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Z jakeho materialu udelat svorniky do rozvadece???

#8 Nový příspěvek od jano »

Chyba bude v nesprávnom "O" krúžku, prípadne poškodenom osadení. Jednotlivé sekcie sa ani nesmia priťahovať príliš silne, lebo sa ľahko deformujú. Asi hľadáš problém na nesprávnom mieste...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Z jakeho materialu udelat svorniky do rozvadece???

#9 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, taky mi kdysi prokapával rozvaděč, taková ta stavebnice, můžeš přidávat sekce a na kraji je jedna s pojišťákem a druhé je taková koncová sekce. Nejdřív jsem vypodložil O kroužky a dotáhl svorníky. Ty byly taky ze závitové tyče. Kapalo to dál. Dotáhnul jsem svorníky na krev a teklo to dál. Potom jsem jeden svorník utrhnul, tak jsem to rozebral a dal mezi sekce silnější O kroužky. Sehnal jsem je. A zase to kapalo. Už jsem nevěděl co s tím. Tak když jsem jel okolo firmičky co repasují věci kolem hydrauliky a poptal jsem se co a jak. No a tam mi pán řekl, že ten rozvaděč má uvnitř lapovanej pístek kterej se posouvá ve válci. Takovej pístek se zápichama ve válci a tím se přepouští tlak. No a ten pístek je vyběhanej v tom válci. Potom ten tlak jde částečně do pístnice a taky do toho prostoru mezi sekce rozvaděče. Proto to kapalo. Povídal, že když páčkou kejváš sem a tam, jsou tam rázy a ty O kroužky to držeji. Ale jak tlak přestane působit a třaba rozvaděč stojí dva tři dny, začne to kapat. U toho mého rozvaděče šly vyměnit ty válečky s pístkama. Sehnal jsem si noví a přehodil je. Potom to ani nekáplo. A to jsem to dotáhnul jen tak normálně.
Kámoš měl něco podobnýho na traktůrku a tak vyměnil ty válce s pístkama a všechny těsnění. Jenomže měl špatně spočítaný převody na pístnici vůči ramenům. Měl malý pístnice a nějak špatnej převod mezi ramenama, Dopadlo to tak, že rozvaděč po opravě ani nakápnul, ale po čase při zvedání nějaké těžké věci v ramenou mu ulítnula celá pačka rozvaděče i s tělesem rozvaděče. Urvala se ta litina a bylo po rozvaděči.

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Z jakeho materialu udelat svorniky do rozvadece???

#10 Nový příspěvek od Pepino »

ota píše:Ahoj, taky mi kdysi prokapával rozvaděč, taková ta stavebnice, můžeš přidávat sekce a na kraji je jedna s pojišťákem a druhé je taková koncová sekce. Nejdřív jsem vypodložil O kroužky a dotáhl svorníky. Ty byly taky ze závitové tyče. Kapalo to dál. Dotáhnul jsem svorníky na krev a teklo to dál. Potom jsem jeden svorník utrhnul, tak jsem to rozebral a dal mezi sekce silnější O kroužky. Sehnal jsem je. A zase to kapalo. Už jsem nevěděl co s tím. Tak když jsem jel okolo firmičky co repasují věci kolem hydrauliky a poptal jsem se co a jak. No a tam mi pán řekl, že ten rozvaděč má uvnitř lapovanej pístek kterej se posouvá ve válci. Takovej pístek se zápichama ve válci a tím se přepouští tlak. No a ten pístek je vyběhanej v tom válci. Potom ten tlak jde částečně do pístnice a taky do toho prostoru mezi sekce rozvaděče. Proto to kapalo. Povídal, že když páčkou kejváš sem a tam, jsou tam rázy a ty O kroužky to držeji. Ale jak tlak přestane působit a třaba rozvaděč stojí dva tři dny, začne to kapat. U toho mého rozvaděče šly vyměnit ty válečky s pístkama. Sehnal jsem si noví a přehodil je. Potom to ani nekáplo. A to jsem to dotáhnul jen tak normálně.
Kámoš měl něco podobnýho na traktůrku a tak vyměnil ty válce s pístkama a všechny těsnění. Jenomže měl špatně spočítaný převody na pístnici vůči ramenům. Měl malý pístnice a nějak špatnej převod mezi ramenama, Dopadlo to tak, že rozvaděč po opravě ani nakápnul, ale po čase při zvedání nějaké těžké věci v ramenou mu ulítnula celá pačka rozvaděče i s tělesem rozvaděče. Urvala se ta litina a bylo po rozvaděči.
tak to mněl z největší pravděpodovností blbě zapojeny.. tlak do zpatečky a obraceně, taky jsem takovej rozvaděč už vyděl.. ono to funguje stejně jen nemaká redukčí ventil.. 8)
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Z jakeho materialu udelat svorniky do rozvadece???

#11 Nový příspěvek od jirka_holub »

Franta.cz píše:
HonzaHorka píše:no premyslel jsem i o zavitove tici ale to je dneska take blato a sroub dlouhy 35cm se asy moc bezne neprodava.
Mimochodem ve Fabory se dá koupit závitová tyč i 10 G.
Ano dnes jsem kupoval ve ferone zavitovku M8. Maji obycejnou pry nejake blato a pak 10ku , ta ma zlute obarvene konce.

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Z jakeho materialu udelat svorniky do rozvadece???

#12 Nový příspěvek od jano »

Spojenie medzi sekciami je navrhnuté tak, že pracovný tlak v rozvádzači v pohode zvláda. Rozvádzač sa montuje zľahka a nie je treba špekulovať o pevnosti spojovacích skrutiek. Súčasťou rozvádzača je drenážny kanál, ktorý odvádza olej s netesností. Za normálnych okolností je v rozvádzači maximálny tlak taký, aký povoluje pretlakový ventíl, teda nemajú byť problémy. lenže aj pridaným sekcie, ktorá síce vyzerá ako ostatné, ale má inú organizáciu je problém na svete.
Treba preveriť, či tlak nie je mimo konštrukčný a či sú všetky sekcie kompatibilné. Rozvádač, pokial je slabé čerpadlo, bude fungovať aj zle zapojený, len bude neprimerane naťahovať svorníky... , prípadne ho roztrhne...

Uživatelský avatar
HonzaHorka
Příspěvky: 689
Registrován: úte úno 05, 2008 9:17 pm
Bydliště: Uhelná Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Z jakeho materialu udelat svorniky do rozvadece???

#13 Nový příspěvek od HonzaHorka »

no rozvadec je na 16Mpa a ja donej poustim tlak max 15Mpa protoze to zenu do rychlospojek pres rozvadec v traktoru a tam sem si to radeji trosku stahl. Nato co potrebuji to bohate staci. No skusim neco jeste polaborovat ale asy to opravdu bude temi valecky. Jo a zapomel jsem se zminit ze to zacne kapad ihned potom co skrs rozvadec zacne proudit olej nemusim vzit vubec za zadnou paku takze problem bude asy opravdu v tech valeckach. Zapojene to je spravne a vsechny sekce jsou naprosto stejne.
není žádné velké umění něco rozebrat ale zase to dát dohromady

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“