PODTLAKOVÉ HOUKAČKY

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

PODTLAKOVÉ HOUKAČKY

#1 Nový příspěvek od mirek4x »

Dobrý den, chtěl bych si na traktor namontovat podtlakovky, nemáte stím někdo zkušenosti, co všechno k tomu potřebuju a jak vše zapojit aby to dobře houkalo.

Uživatelský avatar
slavik74
Příspěvky: 280
Registrován: pon led 12, 2009 6:29 pm
Bydliště: Prievidza

Re: PODTLAKOVÉ HOUKAČKY

#2 Nový příspěvek od slavik74 »

No potrebuješ nejaké hadice na prívod vzduchu k ventilu a od ventilu k húkačke, dlžka samozrejme pola umiestnenia ventilu a húkačky. Samotný ventil buď to ovládaný mechanicky (nohou, rukou), alebo elektricky (12-24V). V prípade použitia eletroventilu počítaj s potrebou nejakého ovládacieho tlačítka! Na V3S som privod vzduchu vzal od budíka na pristrojovke použitím "T"-čka, a ventil umiestnil na podlahu vedľa prepínača svetiel. P.S.:Ak by mal niekto záujem, jeden elektroventil (24V) aj húkačku možem poskytnúť. :friends:

J.A.Y.
Příspěvky: 1979
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: PODTLAKOVÉ HOUKAČKY

#3 Nový příspěvek od J.A.Y. »

když budeš používat elektroventil, dej ho blízko k houkačce a ne zbytečně silnou hadičkou. Naopak přívod k ventilu může bejt silnej jak noha u prdele, to nevadí.
Měl u auta dlouhý vedení od ventilu a bylo to na prd, nedalo se jen krátce tutnout atd (než se "napustí" hadice tlakem a potom než zas klesne...) Třeba to nebylo tím, nezkoušel jsem to jinak. Mohla bejt zepsulá houkačka :-/

mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

Re: PODTLAKOVÉ HOUKAČKY

#4 Nový příspěvek od mirek4x »

jak vypadá ten ventil, nemohl byste to někdo vyfotit, a ten ventil je vyroben přímo pro podtlakovky nebo je to nějakej ventil kterej se dá odmontovat např. z auta.

J.A.Y.
Příspěvky: 1979
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: PODTLAKOVÉ HOUKAČKY

#5 Nový příspěvek od J.A.Y. »

já jsem měl z uzávěrky S5 :-/ ale jinak je to univerzální věc. Hledej elektromagnetický vzduchový ventil, takhle to vypadalo u mě http://www.aircenkov.cz/index.php?optio ... &Itemid=61

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“