LED světla a rádio

elektroinstalace, okruhy, světla, startéry, baterie, dobíjení, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: LED světla a rádio

#16 Nový příspěvek od Mirek LKT »

Chlapi pěkně to tu vysvětlujete , ale čumim na to jak bacil do lékárny. :shock:
Vůbec nevím o co jde . Pokud by bylo možné nahodit přímo co mám koupit , jinak budu muset furt pořád přes den poslouchat v autě cédéčka místo rádia . :smich:
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: LED světla a rádio

#17 Nový příspěvek od kenybz »

jak už tu někdo vzpoměl tak to rušení může natolik vyzařovat a do rádia se dostávat příjmací anténou co máš na střeše nebo kde ju máš..a to je potom problém prostě je to jako vysilač rušivého signálu. a to pak neni jednoduché jedině ty led světla odstínit tzn dovnitř udělat oplechování a spojit s -pólem...ale příčinou je to že je to zmetek který nesplnuje normy pro EMC
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 974
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: LED světla a rádio

#18 Nový příspěvek od Radek01 »

Nazdar.
Tak jsem to z 80-90% vyřešil. :)
Teďka jsem to zkoušel a už mi to šumí jenom trošku. Šel jsem do obchodu v Hranicích a řekl jsem jim, že chci kondenzátor 100 nF v keramice, prodavač mi řekl, že nemá, ale že něco pohledá, nakonec našel dva 68 nF (chtěl za ně 6,-). Tak jsem je koupil a dal k sobě paralelně a připájel mezi + a - co nejblíže k těm LED. A je tak 85% pokoj. Ještě je musím zatavit tou pistolkou (co z ní teče plast). Protože mi na ně přes masku teče voda.

Vyhnal mne déšť, takže jsem to nestihl pořádně zaizolovat. 8)
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: LED světla a rádio

#19 Nový příspěvek od CBS »

Ono sú tie kondenzátory dva za sebou paralelne trochu zbytočné, ale hlavne že to pomohlo. 8)
Mohol by to možno ešte trocha doladiť elektrolytický kondenzátor okolo 100 mikro F, prípadne ten filter. Poprevde som bol zvedavý ako sa to podarí odrušiť, ono celé EMC je viac o pokusoch a meraniach ako o výpočtoch ;-)

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Denni svetla-rusi signal radia

#20 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Zkusim se zeptat tady u vas, namontoval sem tchyni denni svetla na citroena C3 a uz po namontovani se zjistilo ze po zapnuti svetel, neni mozne nic chytnout na radio, trochu pomohlo omototat tu krabicku ..asi nejaky frekvenci zdroj pro ledky..alobalem, ale nic moc, problem je ten, ze ona je z druhyho konce republiky a uz nebyl cas nijak resit zaruku, ktera je tak jako tak dva roky, svetla nebyly zrovna nejlevnejsi, asi 2200kc a jsou jinak velmi pekne, zadny plast, vse hlinikove, rozmerove perfektni, jina bych tam ani nechtel, sviti krasne, jen to nejak odrusit, mate nekdo tip jak...krabicka rozebiratelna neni a ted pojedu do Cech v dubnu asi na 14dni, coz bych stejne asi tu zaruku nevyresil...ale zavolat tam zkusim...pokud by to slo necim odrusit, bylo by to lepsi, predem diky za nazor ci radu, Jirka

traktoristaPB
Příspěvky: 302
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: Denni svetla-rusi signal radia

#21 Nový příspěvek od traktoristaPB »

Ja mam podobnú skusenosť z LED svetlometom ObrázekAk som ho na predlžovačke pripojil do dieľne kde bolo radio začalo neuveriteľné rušenie až bolo nepočuvateľné.evidentne za to može spínaný zdroj z číny ktorý je neodrušený.
Keď mam zapnutý led svetlomet ako prenosne svetlo nesmiem počuvať radio :smich: :smich: :smich: Zlaté nesmrteľné transformatory.Rozmyšlam že miesto zdroja dam male toroidne trafo.

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Denni svetla-rusi signal radia

#22 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

A da se to teda nejak resit, Odrusit? Pomohlo by treba tu krabicku zavrit do neceho zelezneho a to ukostrit? Ten alobal co sem tam omotal malicko pomohl, ale stejne za jizdy se signal ztraci, mam krabicku na prednim cele, nahore, tak ji strcit treba nekam dolu, antena je az vzadu a stejne se radio neda poslouchat

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Denni svetla-rusi signal radia

#23 Nový příspěvek od kenybz »

ze starého pc zdroje vem síťový filtr a ten zapoj před napájení co nejblíže k led světlám
rušení dělá impulzní napájecí zdroj co je uvnitř ten pracuje na nějaké frekveci jenže mimo frekvence na které pracuje vyzařuje do palubí sítě i vyšší harmonické frekvence ...toto se šíří jak po drátech tak může se šířit i vzduchem a anténa to veme
ten alobal cos dal dovnitř musíš spojit s - póĺem /pozor na zkrat/
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Denni svetla-rusi signal radia

#24 Nový příspěvek od kenybz »

je jednoduchý způsob jak zjistit zda zdroj rušení funguje i vzduchem tzn funguje jako rušička polopaticky napsáno a to zkusíš tak že zkusíš v blízkosti auta nějaké přenosné rádio a poznáš zda bude slyšet rušení i v něm.
dál je možné že máš přerušené stínění /opletení kabelu k antéňě/
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Denni svetla-rusi signal radia

#25 Nový příspěvek od kenybz »

když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Denni svetla-rusi signal radia

#26 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Toto neni nic pro me, nevim z toho poradne ani hlavu ani patu, jinak radio v dilne napajene normalne ze site 230V to rusilo taky

jak poznam v PC zroji co mam vymontovat, doma asi neco mam ale tady ne, zkusim se po necem podivat, obcas se na srotisti objevi stare pocitace, a zapojit jak? klasicky pres oba draty jak plus tak minus....tesne pred tu krabicku?

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Denni svetla-rusi signal radia

#27 Nový příspěvek od kenybz »

neboj já tu teorii o filtrech sice znám yle s těch vzorců moc chytrý nejsu ale je tam popsáno jak to funguje a jaké je vnitřní zapojení filtrů je tam naobrázku aj ten filtr který jsem konkrétně myslel bývá i v starších crt monitorech musíš ho zapojit co nejblíže k zdroji rušení. Ale protože to ruší i rádio v okolí tak to je teda síla že tak drahý výrobek který se měl jsmenovat spíš rušička signálu projde zkušebnou a dostane se na trh výrobci asi požadavky na EMC /odrušení/ nic neříká.
píšeš že je obal hliníkový..tento obal musí byt spojen s kostrou jinak může fungovat jako /anténa rušičky/
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Denni svetla-rusi signal radia

#28 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Nene obal teh svetel je hlinik a sklenena sklicka, krabicka je mylsim psalt, ale jisty si nejsem, videl sem to naposled v zari, nic mene tchyni jsem slibil ze to nejak vyresim, zkusim nejdriv zavolat tam kde sem koupil co mi na to reknou a pak se uvidi co dal, mam nejake stare nabijecky, uz bez trafa, takove ty adaptery nedalo by se neco pouzit z toho, docela me to zamrzelo, chtel sem koupit neco lepsiho a takhle to dopadlo :cert:

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Denni svetla-rusi signal radia

#29 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

jeste me napadlo,ja tu krabicku vlastne mam danou na plastovem dilu, tak pokud je to kovovy mozna to potrebuje kostru jak pises, zkusim taky :-/

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Denni svetla-rusi signal radia

#30 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Nekdo mi jeste psal, ze oba kabely od krabicky k vlastnim svetlum, muzou slouzit jak anteny ruseni, nepomohlo by pak vymenit tyhle kabely za stinene....?

Odpovědět

Zpět na „Elektrika“