PF 62 - spojka

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Marian Ondroušek
Příspěvky: 36
Registrován: pát dub 09, 2010 9:09 pm

PF 62 - spojka

#1 Nový příspěvek od Marian Ondroušek »

Zdravim.Mam problem s mojou PF-kou.Ked chcem zaradit rychlost,tak mi v prevodovke zaskripe a troska poskoci dopredu.Spojku som mal rozobratu,je v poriadku(kto nevie,tak spojka je "sucha").Aj ked chcem dosponovat lanko tak to nepomaha.Uz som ho mal natolko dotiahnute,ze uz spojka tak smykala,ze sa stroj ani nepohol a aj tak to nepomhlo.Zacalo mi to robit,len tak odrazu odkedy som vymenil olej v prevodovke.Vraveli mi,zevraj to moze byt aj tym,ze som dal redsi olej(ale nedal som ho malo).Ak vas nieco napada,dajde vediet :'(

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PF 62

#2 Nový příspěvek od hotday »

no, tak to je jasne...ak je klzne ulozene koleso na hriadeli, a dal si redsi olej, tak ti asi zadrelo koleso na hriadeli a namiesto volneho otacania sa netoci na hriadeli...aspon z toho co pises mi to tak pripada...
ked zhasnes motor, tak ti ide zaradit??? alebo ide ta rychlost vobec niekedy zaradit??

Marian Ondroušek
Příspěvky: 36
Registrován: pát dub 09, 2010 9:09 pm

Re: PF 62

#3 Nový příspěvek od Marian Ondroušek »

nooo,ked motor nejde,tak ide radit bez problemov 8) .Aj ked s nim idem hore dole so zaradenou rychlostou(motor nejde),tak spojka pracuje dobre.skusim vymenit ollej,dal som tam pp90 a teraz som kupil 80w90hypoidny..najhustejsi co som zohnal

Uživatelský avatar
slavik74
Příspěvky: 280
Registrován: pon led 12, 2009 6:29 pm
Bydliště: Prievidza

Re: PF 62

#4 Nový příspěvek od slavik74 »

Marian Ondroušek píše:Ked chcem zaradit rychlost,tak mi v prevodovke zaskripe a troska poskoci dopredu.(
Skus vypnúť spojku a chvílu ju podrž vypnutú (3-4s.) a až potom skús zaradiť rychlosť. Z akeho dôvodu si kupil hyp. olej?

Marian Ondroušek
Příspěvky: 36
Registrován: pát dub 09, 2010 9:09 pm

Re: PF 62

#5 Nový příspěvek od Marian Ondroušek »

skusal som aj tak,ze bola vypnuta a nic..teraz som tam nalial ten alej a je to v poriadku..este podla stareho tam ma ist 4kg oleja,to je kolko??5-6litrov??kupil som ho,lebo zevraj je hustejsi,a ako pp90 je 8) a hustejsi som nezohnal

jojo68
Příspěvky: 15
Registrován: čtv kvě 20, 2010 10:04 am
Bydliště: Ružomberok

Re: PF 62

#6 Nový příspěvek od jojo68 »

zdravim vas potrebujem radu ohladne mojej pf ked stlacim spojku tak mi klesnu otacky az skoro zhasne motor cim to moze byt?(mam ju kratko asi pol roka a neviem okolo nej tolko aby som si vedel poradit sam) za rady dakujem.

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PF 62

#7 Nový příspěvek od josip »

pozri spojkove lozisko :friends:

jojo68
Příspěvky: 15
Registrován: čtv kvě 20, 2010 10:04 am
Bydliště: Ružomberok

Re: PF 62

#8 Nový příspěvek od jojo68 »

vdaka, nebude to hned ale ked sa na to pozriem dam vediet

jojo68
Příspěvky: 15
Registrován: čtv kvě 20, 2010 10:04 am
Bydliště: Ružomberok

Re: PF 62

#9 Nový příspěvek od jojo68 »

tak mam uz konecne poskladanu pf bola to strastiplna robota a hlavne zdlhava. ked som to rozobral tak som zistil ze tam neni ani spoj. loz. ani grafit. loz.ale nejaky bronzovy kruzok to mi sposobovalo to brzdenie motora tak som dal vyrobit grafit, potom som dal vymenit spoj. obloz. do nejakej fir. ale nebola to kvalita tak som kupil nove obloz. a dal som to znamemu prehodit a to bola inaksia kvalita. ale hlavny problem bol s nadstavenim spojky bolo mi to pozriet niekolko ludi ktori sa vyznaju do aut ale nedarilo sa ja sam nemam s takym niecim skusenosti a tak som bol odkazany na cudziu pomoc a tak som nasiel na nete pana ktory ma pf uz dlho a vsetky opravy si robi sam bol mi to pozriet a veru pf slape ako za nova este ze bol zo susednej dediny.

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: PF 62

#10 Nový příspěvek od Lišák1 »

Klidně počítej 1 litr oleje za 1kg, není to přesné, ale třeba pro nákup to stačí. A na množství tam máš stejně měrku.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
jajrus
Příspěvky: 163
Registrován: čtv led 27, 2011 10:57 pm
Bydliště: Dolny Kubin

Re: PF 62

#11 Nový příspěvek od jajrus »

jojo68 píše:tak mam uz konecne poskladanu pf bola to strastiplna robota a hlavne zdlhava. ked som to rozobral tak som zistil ze tam neni ani spoj. loz. ani grafit. loz.ale nejaky bronzovy kruzok to mi sposobovalo to brzdenie motora tak som dal vyrobit grafit, potom som dal vymenit spoj. obloz. do nejakej fir. ale nebola to kvalita tak som kupil nove obloz. a dal som to znamemu prehodit a to bola inaksia kvalita. ale hlavny problem bol s nadstavenim spojky bolo mi to pozriet niekolko ludi ktori sa vyznaju do aut ale nedarilo sa ja sam nemam s takym niecim skusenosti a tak som bol odkazany na cudziu pomoc a tak som nasiel na nete pana ktory ma pf uz dlho a vsetky opravy si robi sam bol mi to pozriet a veru pf slape ako za nova este ze bol zo susednej dediny.

zdravicko, nejaky kontakt na toho pana? ja som z DK

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“