Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#31 Nový příspěvek od Terablick »

Tak jsem zkusil "aspoň to málo co jsem mohl udělat sám" a trochu to pomohlo. Zabrousil jsem dosedací plochy na tom čerpadle a hydromotoru a jede to o něco líp. Neudělal jsem to úplně 100% (neměl jsem vhodnou pastu - dělal jsem to lakýrnickou na zabrušování rozstřiků, a když došla tak nějakou univerzální leštící pastou české výroby). Vůbec to neubíralo, takže po 6ti hodinách zabrušování jednoho kusu to bylo "jen" skoro lesklé (viděl jsem se v tom, ale zrcadlo to nebylo), ale hlubší rýhy zůstaly. Chtělo by to nějakou pastu jako je na zabrušování ventilů. Nejdřív tou hrubou ubrat tak desetinku materiálu a až pak to tou jemnější zaleštit. Ale dobré je, že to opravdu pomohlo. Neni to samozřejmě jako nové, ale jede o něco líp ;-).

Takže díky moc uživateli s nickem Lesa za radu :friends:.

Až budu mít čas a chuť se s tím zas zabrušovat, koupím nějakou pořádnou pastu a zkusím to zaleštit pořádně. Teď potřebuju hlavně už posekat tu půlmetrovou džungli co tu mám :(.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#32 Nový příspěvek od kenybz »

tady pár past je ale nebude to nic extra..http://www.zbozi.cz/items?r=hint&itemTy ... vaci+pasta
pokud bys to chtel jak zrcadlo bez škrábanců, tak bys musel použít diamantové pasty ale to je cenově uplně jinde. Ty škrábance způsobujů buď brusné částice v pastě o větším průměru než je na označení pasty /to je běžné u levnějších výrobků/ a nebo nečistoty vznikající při broušení a nebo špatné přebroušení předchozí hrubší pastou a původní rýhy se odkryly až po jemějším leštění. Ono to nemusíš nějak extra dramatizovat protože ono se to "doleští provozem"
pro představu kolik stojí diamantová pastička ve stříkačce...
http://www.coneta.cz/product.php?id_product=288
a tady sortiment kda si můžeš vybrat podle druhu materiálu který budeš leštit:
http://www.brusivojimi.com/lestici-past ... ici-pasty/
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#33 Nový příspěvek od staník »

Kdybys chtěl klasickou pastu na zabrušování ventilů-tu v plechové krabičce jemnou a hrubou tak napiš -pošlu.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#34 Nový příspěvek od Terablick »

Co bys za ní chtěl? :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#35 Nový příspěvek od Terablick »

kenybz píše:tady pár past je ale nebude to nic extra..http://www.zbozi.cz/items?r=hint&itemTy ... vaci+pasta
pokud bys to chtel jak zrcadlo bez škrábanců, tak bys musel použít diamantové pasty ale to je cenově uplně jinde. Ty škrábance způsobujů buď brusné částice v pastě o větším průměru než je na označení pasty /to je běžné u levnějších výrobků/ a nebo nečistoty vznikající při broušení a nebo špatné přebroušení předchozí hrubší pastou a původní rýhy se odkryly až po jemějším leštění. Ono to nemusíš nějak extra dramatizovat protože ono se to "doleští provozem"
pro představu kolik stojí diamantová pastička ve stříkačce...
http://www.coneta.cz/product.php?id_product=288
a tady sortiment kda si můžeš vybrat podle druhu materiálu který budeš leštit:
http://www.brusivojimi.com/lestici-past ... ici-pasty/
Právě že provozem se to vydřelo :-/ . Je třeba dobře to zabrousit venku, aby to sedělo jak má, protože jinak je tam velkej únik tlaku a rychle se to zase vydře (udělaj se drážky).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#36 Nový příspěvek od staník »

Terablick píše:Co bys za ní chtěl? :)
Nic,maximálně mi to odečteš někdy v budoucnu :ano:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#37 Nový příspěvek od Terablick »

Když bude z čeho odečítat tak rád ;-). Tak jestli teda budeš tak moc hodnej, tak ti napíšu na SZ adresu. A nějak se domluvíme aspoň na poštovným ;-). Díky moc.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#38 Nový příspěvek od Lesa »

Neděkuj, čeká tě nimravá práce. Chce to opravdu vyleštit. i vlasové škrábance dokážou při tom tlaku zavinit velké ztráty oleje. Ještě mám v živé paměti jak mě potrápila K46. Lehký škrábanec dokola přes tři díry pro píst a tlak se tudy ztrácel, protože olej unikal do odbíhající sekce. :( Ještě k tomu co to způsobuje. Není to ani tak opotřebení jako spíš blbá náhoda. Otěry sedají dole ve skříni. Když se náhodou traktor převrátí nebo když rozdělává pojezd někdo kdo to nezná, chce vyměnit olej a filtr a otočí si převodovku vzhůru nohama (protože jsou šrouby zespodu), kal se rozvíří a sedá všude možně. Stačí jedna blbá špónka která se dostane mezi rotor a blok čerpadla nebo hydromotoru a je vymalováno. Staří servisáci to řeší tak, že ve dně difu vyvrtají díru kterou vypustí olej a převodovku při rozebírání neotáčejí ale rozšroubují ji zespodu. Do díry pak říznou závit a dají zátku. No a hlavně všechno při skládání dobře umýt. Dosedací plochy by měly být při zabrušování dokonale lesklé. Pan Mistr s velkým "M" co mě to učil vždycky došel, mrkl se na to a řekl "chlapče, to musí být jak benátské zrcadlo". :) Jenže nám to tenkrát zabrušovali v První brněnské strojírně na magnetce a mi to opravdu jen leštili. Toho chlapa je škoda ale už dělá servisáka někde nahoře. Dneska už to neřeším, objednat jde skoro všechno a není to zas tak drahé. Ono by to zabroušení a čas s tím strávený vyšel zhruba na stejný peníz.
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#39 Nový příspěvek od Lesa »

Až to poléčíš na hotovo, dej vědět jak jsi dopadl. :)
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#40 Nový příspěvek od Terablick »

No tahle má normálně výpušťák, takže to problém neni ;-). Na rozebrání jí teda taky otáčím, ale pak úplně všechno rozeberu do detailu a mytím trávím tak půl dne ;-). Filtr bohužel neám. ten starej se už provalil, a novej se mi nedaří sehnat. V Č.B. mi v Husqvarně řekli že neexistuje ho sehnat a že je prej doživotní, a jinde jsem nebyl. Nevím o jiné značkové prodejně v okolí. Rád bych ho koupil (stojí tuším 9 dolarů), ale z USA by poštovný vyšlo 5x dráž než filtr :-/ . Naštěstí je tam aspoň silnej magnet na špony, a olej je novej a všechno vypucovaný, ale dlouhodobě to nepůjde takhle jezdit :( . Zatím to je spíš na vyzkoušení a nouzovej provoz, než se to doleští. Ale pak bych ho tam rád dal :-/
Jinak v čerpadle je jedna hluboká rejha kolem dokola. Tu se právě chci pokusit zabrousit. To bude hlavní problém....
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#41 Nový příspěvek od staník »

Neexistuje ještě jemnější pasta??Čím se lapuje?
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#42 Nový příspěvek od Terablick »

No existuje "Lapovací pasta" (přímo se tak jmenuje), a to co mám já je právě taky extra jemné. Mezi prstama to neni ani cejtit. Je to jak hustá zubní pasta (je to opravdu hustý krém takové nažloutlé barvy) a jmenuje se to leštící pasta univerzální. Je to určené ke strojnímu i ručnímu leštění (ale nepíšou čeho) ;-). A po 6ti hodinách intenzivního ručního "leštění" železného a hliníkového kusu o sebe to neubralo z hliníku ani ťuk. Tam kde to dobře dosedalo je to lesklé, ale že by se tím dalo něco zabrousit (ubrat něco málo materiálu aby se vyrovnaly rýhy) to se nedá... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#43 Nový příspěvek od kenybz »

Musíš začít hrubou, kterou to ubereš až na dno rýh a potom postupuješ jemější...když ti začnou vystupovat špatně probroušené rýhy tak to musíš znovu přebrousit hrubší a až potom pokračovat jemější prostě další-jemější broušení ti ukáže jak dobře si to přebrousil předchozí pastou...chce to kvalitní světlo a trpělivost...ale jestli tam máš rýhu třeba 0,5mm hlubokou tak se to musí první brousit to bys nezalapoval dovánoc
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Lesa
Příspěvky: 1104
Registrován: sob dub 10, 2010 5:58 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#44 Nový příspěvek od Lesa »

Nové převodovky jsou tzv. bezúdržbové (to slovo mě fascinuje) :) jen netuším jak si tu bezúdržbu představují, když každou chvilku někomu rupne tisícihran v diferáku. I když zase ruku na srdce, jsou stavěné na traktor (nebo rider) a přívěs o maximální váze 200 kg a když vidím ty hromady písku, cihel, hlíny, betonu... co to odvozí (český člověk návody moc nerespektuje, případně ze spořivých důvodů pořídí co nejlevnější mašinku na hodně hrubou práci), smekám před tím, co vydrží.
TB, hoď sem fotku filtru s mírama - venkovní průměr, průměr díry a výšku. Snad to bude pasovat z jiného typu a poradím.
Sny se nemají plnit. Ty se mají snít. Proto je oblečená žena krásnější než nahá.
Juraj Kukura
Když chceš být moudrý, nauč se rozumně ptát, pozorně poslouchat, klidně odpovídat a když nemáš co říci, přestaň mluvit.
Johann Kaspar Lavater

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#45 Nový příspěvek od Terablick »

kenybz píše:Musíš začít hrubou, kterou to ubereš až na dno rýh a potom postupuješ jemější...když ti začnou vystupovat špatně probroušené rýhy tak to musíš znovu přebrousit hrubší a až potom pokračovat jemější prostě další-jemější broušení ti ukáže jak dobře si to přebrousil předchozí pastou...chce to kvalitní světlo a trpělivost...ale jestli tam máš rýhu třeba 0,5mm hlubokou tak se to musí první brousit to bys nezalapoval dovánoc
To vím, jen jsem tu hrubou pastu neměl ;-). Zabrousit to nemám kde :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“