Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#46 Nový příspěvek od Terablick »

Lesa píše:Nové převodovky jsou tzv. bezúdržbové (to slovo mě fascinuje) :) jen netuším jak si tu bezúdržbu představují, když každou chvilku někomu rupne tisícihran v diferáku. I když zase ruku na srdce, jsou stavěné na traktor (nebo rider) a přívěs o maximální váze 200 kg a když vidím ty hromady písku, cihel, hlíny, betonu... co to odvozí (český člověk návody moc nerespektuje, případně ze spořivých důvodů pořídí co nejlevnější mašinku na hodně hrubou práci), smekám před tím, co vydrží.
TB, hoď sem fotku filtru s mírama - venkovní průměr, průměr díry a výšku. Snad to bude pasovat z jiného typu a poradím.
To se pak nesmí divit 8) . Jinak snese (když se s tim dělá jen to na co to je dělaný) opravdu hodně ;-)
Fotku filtru nemám - už jsem ho zahodil. Měřit nebylo co. Zhroutil se. Průměry můžu změřit v odlitku skříně, ale vejšku leda vyčíst v katalogu - jestli tam bude :-/ . Zejtra mrknu na web Tuff Torq jestli tam něco píšou o rozměrech 8)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#47 Nový příspěvek od DYK »

já bych se chtěl prosím zeptat, jak to celé dopadlo. Převodovka jezdí, nebo je nová nebo co?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#48 Nový příspěvek od Terablick »

Nedopadlo to zatím nijak. Zabrousil jsem brusnou pastou dosedací plochy (ne dokonale, ale slušně se leskly), složil, vyzkoušel, za studena to jede celkem slušně, ale během 20-30 minut se to ohřeje a stojím... Na repas nebo jinou převodovku nejsou peníze, a taky radši nacpu ty pníze do stroje co stavím, kterej bude snad běhat bez takových problémů.. Rider asi prodám.. Pro někoho kdo by jezdil více méně po rovině by stačil takhle jak je.. Dobrou hodinu by bez problému jezdil, pak nechat vychladnout a může zas jezdit... Nebo dá cca 10 za repas a bude jezdit jak novej ;-). Já do něj investovat už nebudu... Na jaře jsem vyměnil všechny ložiska, řemeny, nože atd, nový táhla řízení... plus asi 4x vyndat a rozebrat pojezd, dal jsem novej olej (i do motoru olej + filtr jako každý jaro) a stejně furt nesekám... Vyhozený peníze a spousta času :-/ . Zlatý domaděly... :-/ Na druhou stranu jediný co je potřeba je ta repase pojezdu v ceně cca 10 (max 15) tisíc... Jinak je všechno nový nebo v dobrým stavu... Ale pro mě to znamená buď dát 10 do tohohle a domaděl odložit na neurčito, nebo dodělt domaděl, kterej bude jak sekat, tak i spoustu dalších věcí, který rider neobstará...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#49 Nový příspěvek od DYK »

Ano, díky za odpověď. No a při tom bádání kolem ND je k mání nějaký servisní kit, nebo díl po dílu?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#50 Nový příspěvek od Terablick »

Je k mání jen celej kit z USA, ale jen celej komplet (čerpadlo, "mezikus", hydromotor, filtr). Cena je (pokud jsem to správně našel) 530 dolarů + poštovný... Ale mám pocit, že jsem pak našel ještě o dost levnější set... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#51 Nový příspěvek od DYK »

Já myslel spíš nějakýho dodavatele z tuzemska. Ono se v tom USA a nejen tam, najde ledas co, ale to ještě neleží doma na ponku a mezi tímto je mj. i dost peněz. Já si nedovedu představit objednávat něco z USA a nemít jistotu, že je to přesně to, co potřebuji. Ale neva. Třeba se k tomu vyjádří i Lesa.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změřit sílu (tlak) pružiny?

#52 Nový příspěvek od Terablick »

Od něj jsem myslím dostal tip na to USA ;-). V ČR se to sehnat bohužel nedá. Tenhle typ převodovky se u nás moc neprodává, a už se delší dobu nedělá. To objednání neni v podstatě žádnej problém. Je to jako z ČR, jen v angličtině a v dolarech ;-). Je to přímo od výrobce a to, že to je správná sada jsem pečlivě ověřil. Napsal jsem si s nima několik emailů, upřesnil přesné výrobní číslo převodovky i stroje, model stroje, rok výroby atd, a dohledali jsme přesně i měsíc výroby tej mojí převodovky, poslali mi obrázek ze servisního manuálu, kde byla celá převodovka rozkreslená po dílech atd, takže jsem si jistej, že díl je správně. Ale ani oni neprodávaj jednotlivý díly, ale jen tu sadu, a je jedna z nejdražších vůbec. Na ty dnešní modely jsou ceny 2-3x nižší a daj se koupit jednotlivé díly, a většinou i v ČR (i když ceny v ČR často výrazně převyšujou cenu v USA i s poštovným přes moře!). Ale taky už to nejsou tak masivní a kvalitní převodovky.. jako ve všem dneska je důraz kladenej na cenu, jednoduchost výroby a odbyt ND místo na kvalitu a trvanlivost... Ta moje převodovka šlape od výroby v roce asi 95. Dneska neni problém aby stroj šel na repas po roce nebo dvou... :-/ Motor je taky původní a šlape jak hodinky...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“