jaky pomer čerpadlo U20

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
juniorek
Příspěvky: 6
Registrován: stř dub 21, 2010 9:26 pm

jaky pomer čerpadlo U20

#1 Nový příspěvek od juniorek »

chci dat cerpadlo U20 na 1202 mam na ni remenici 110mm a nevim jakou udelat na tom cerpadle aby to moc nebylo nejak silne moc na hydrauliku dekuji za radu

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: jaky pomer čerpadlo U20

#2 Nový příspěvek od Terablick »

Síla hydrauliky se nijak nezmění změnou poměru převodu u čerpadla. Co se změní je rychlost výsuvu (respektive průtok). Také je třeba dodržet (+/-) maximální otáčky čerpadla při maximálních otáčkách motoru ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: jaky pomer čerpadlo U20

#3 Nový příspěvek od sferos »

Mám ho na priamo pred remenicou, ale ho vypínam zo záberu. Je dosť silne. Pokiaľ ho dáš do stáleho záberu tak s prevodom, kľudne polovičné otáčky. Ale uložiť do ložiskového domčeka.

Trvalá prevádzka na tlak 16 MPa je povolený iba v rozsahu otáčok 600 až 1 800 min. Mimo tento rozsah otáčok je povolený max. tlak 12 MPa. Max. povolené otáčky – 2500.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: jaky pomer čerpadlo U20

#4 Nový příspěvek od Terablick »

Přesně tak. Nebál bych se třeba při otáčkách motoru 2000/min na čerpadle mít 500-800/min. Když by bylo krátkodobě třeba vyšší otáčky čerpadla, prostě se přidá "plyn". Pokud by bylo třeba trvaleji vyšší otáčky čerpadla, udělal bych ho vypínací a umístil přímo proti klikovce.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

juniorek
Příspěvky: 6
Registrován: stř dub 21, 2010 9:26 pm

Re: jaky pomer čerpadlo U20

#5 Nový příspěvek od juniorek »

Takze kdyz ma motor na zvyseny volnobech na hrideli 1000 otacek a remenici mam 110mm tak bych mel mit remenici na cerpadle asi 200 mm a to musi byt dane pres ten domecek? Ja jsem si myslel ze kdyz je tam tam ta hridel a na ni ta plocha na ty sestky zavity tak ze je to primo na remenici . A TEN TLAK 12mpa se nasavuje na kostce s packami ? Abyla by moznost sem dat foto jak je to pres ten domecek dekuji

juniorek
Příspěvky: 6
Registrován: stř dub 21, 2010 9:26 pm

Re: jaky pomer čerpadlo U20

#6 Nový příspěvek od juniorek »

jeste jak bych tam mel udelat to vypinani

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: jaky pomer čerpadlo U20

#7 Nový příspěvek od Terablick »

Tlak se nastavuje přetlakovým ventilem, kterej může být součástí rozvaděče (kostka s páčkama) nebo samostatně. Nejde ho ale nastavit bez příslušného měřáku ;-). To vypínání se dá řešit různě. Nejsnažší je zubová spojka, ale možností je celá řada. Pokud nebude třeba ho zapínat a vypínat nějak extra často, stačí udělat napínák řemene s ovládáním (aby šel třeba pákou odsunout a řemen se uvolnil). Řemenici bych dal na motor nějakou malou a na čerpadlo pak 2 až 3 krát větší..
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: jaky pomer čerpadlo U20

#8 Nový příspěvek od P.S. »

Nemáte někdo popis čerpadel U10 a U20.Zajímá mě hlavně výkon.Chci ho na štípač,Jaké mi doporučíte?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: jaky pomer čerpadlo U20

#9 Nový příspěvek od Terablick »

No já mám UN20 a to dává 16MPa a 36L/min pri 1800 ot/min. Jestli je U stejné jako UN nevím :-/ . To označení (obecně, u této řady čerpadel a tohoto výrobce) je geometrickej objem na otáčku, ta znamená, že když otáčky vynásobíš 20ti, vyjde ti průtok. Čerpadla Jihostroj těhle starších generací pak většinou pracujou s 16 - 18 MPa (ale ne úplně všechny). Zubové čerpadlo pak obecně snese otáčky okolo 2500 trvale, a až cca 3500 krátkodobě (nedoporučuje se pak ale používat plnej pracovní tlak). Na štítku by to mělo ale všechno bejt napsaný...

Edit: Našel jsem na internetu tento údaj - prý přímo pro čerpadlo U20
U20 - průtok 27,7 l/min, otáčky 1500/min, tlak (asi max?) 20MPa
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: jaky pomer čerpadlo U20

#10 Nový příspěvek od Ace »

Tenhle údaj jsem taky našel. Takže pokud to chápu dobře, tak výše popsanou úpravou pojede čerpadlo na max tlak který se nastaví pretlakovym ventilem který se musí do okruhu dodat? Průtok zůstává předpokládám stejný jako před úpravou a je závislý na otáčkách motoru.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: jaky pomer čerpadlo U20

#11 Nový příspěvek od Terablick »

Tohle téma je 5 let staré. Nyní mám k většině čerpadel k dispozici katalogové listy a podrobné parametry.

Nevím o jakou "úpravu" má jít. Zkus přesněji popsat o co ti přesně jde - čeho potřebuješ docílit. Obecně (z textu usuzuju, že by mohlo jít o některou z těchto věcí) se nesmí u většiny čerpadel namáhat hřídel, takže se nedají pohánět řemenem na přímo. Existuje několik vhodných řešení tohoto "problému" (je to prostě vlastnost). Tlak se VŽDY musí regulovat pomocí ventilu, který může být (a většinou je, ale ne úplně vždy) součástí rozvaděče. Označení není bohužel jednotné, takže je u každého jednoho čerpadla potřeba ověřit parametry - někde je udaný geometrický objem (podle mě ideální označení), jinde průtok, a ten se pak ještě může značit při různých otáčkách, což nemusí být ze štítku jasné při jakých, takže je v tom pak zmatek. Také maximální otáčky jsou u každého čerpadla jiné. U starších typů od Jihostroje a některých větších čerpadel jiných výrobců jsou většinou maximální otáčky poměrně nízké - kolem 1600 až 2200. U menších typů a novějších čerpadel pak většinou cca 3000 až 3500. Může se to ale opět lišit u každého jednoho typu, takže je opět potřeba to vždycky ověřit. Stejně tak provozní a maximální povolený tlak. Ten provozní by měl být na štítku - ne vždy tam ale je. Otáčky tam najdete většinou jen tak zvané "nominální" - řekněme "optimální", které ale nic neříkají o dovoleném maximu. To může u jednoho čerpadla být hned "vedle", u jiného i 2,5x vyšší.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

ladi
Příspěvky: 108
Registrován: stř pro 03, 2014 6:27 pm
Bydliště: Úpice

Re: jaky pomer čerpadlo U20

#12 Nový příspěvek od ladi »

zdar pánové, řešil jsem tu již problém pohonu čerpadla přes kardan na TK, historie ukázala že to není cesta. Nyní bych chtěl pohon hydromotoru nanavijáku Fiskars vyřešit externím pohonem benzínovým motorem a čerpadlem U20, jenom netuším, jaký výkon motoru budu muset mít na pohon tohoto čerpadla. Bude mě stačit cca 10 koníků? Poradíte? Díky

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“