Hydraulika kde je chyba

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Hydraulika kde je chyba

#31 Nový příspěvek od FandaP »

FERO 873 píše:Presne tak nieje čo dodať :ano: 8) :potlesk:
Děkuji. :)

Uživatelský avatar
FERO 873
Příspěvky: 2145
Registrován: stř říj 22, 2008 4:18 pm
Bydliště: Bystričany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulika kde je chyba

#32 Nový příspěvek od FERO 873 »

FandaP píše:
FERO 873 píše:Presne tak nieje čo dodať :ano: 8) :potlesk:
Děkuji. :)
Nieje začo je to tak :ano:

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Hydraulika kde je chyba

#33 Nový příspěvek od FandaP »

FERO 873 píše:
FandaP píše:
FERO 873 píše:Presne tak nieje čo dodať :ano: 8) :potlesk:
Děkuji. :)
Nieje začo je to tak :ano:
Já totiž, když potřebuji pístnici na max, tak držím páčku tak dlouho, dokud nevrže pojišťovák a pak ji pustím.

Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydraulika kde je chyba

#34 Nový příspěvek od Tatraka »

Pár poznámek k tomu co jsem viděl a omlouvám se, že nestuduji co bylo psáno v průběhu a mohu se s někým opakovat. Přívod oleje do rozváděče musí být pod šipkou. Pokud máš dvě jednočinné pístnice, sveď olej, místo zátek naproti vývodům k pístnicím, volně do nádže. Tak jak to máš zapojené nemá olej (když spouštíš jedočinný píst) kam téct. Jde pod zavařenou zátu a celá hydraulika se tlakuje na tlak daný pojišťovákem. Čerpadlo E 512 je dost silné a musí mít tvrdý pohon. Pokud takový nemáš sniž si tlak na pojišťováku těsně pod hranicí kdy ještě nedojde k prokluzu nebo udělej pořádný pohon. Řešením může být i udělat na čerpadle menší otáčky. Tím se ale sníží rychlost.
Naposledy upravil(a) Tatraka dne ned kvě 23, 2010 9:07 pm, celkem upraveno 1 x.

tengi
Příspěvky: 548
Registrován: pát kvě 21, 2010 10:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydraulika kde je chyba

#35 Nový příspěvek od tengi »

No jestli to přesně takhle zapojené fungovalo loni,tak to bude opravdu jen zatuhlej přepoušťák,případně přiucpanej.Je tam taková malá dirka...Kdybys ho náhodou rozebíral tak si změř hloubkoměrem,jak byl zašroubovanej a při opětovném skládání ho dej stejně.Ale ještě bych zkusil párkrát dát mu štos sem a tam přes ty konce,třeba se rozhejbe.Pamatuji si,že se nám jednou stalo úplně to samé.Složili jsme novej štípák pro zákazníka s elektrickým hydr.agregátem s trochu slabším elektromotorem(který si dodal zákazník)a novým rozvaděčem.A ejhle,při najetí na konce pístu se normálně motor zastavil.Průser?Ale ne.Stačilo si s tím chvilku hýbat přes dorazy sem tam a motor se přestal zastavovat.(Také zřídnul olej samozřejmě)Ale i tak po8-9letech žádná reklamace.Motoru sice trochu na dorazech poklesnou otáčky,ale už se nikdy nezastavil.Štípák má plnou sílu 8mi tun a motor se ani nehřeje a plná spokojenost.
Souhlas s tatraka,že je to zapojený divně,ale fungovat to musí,protože když se zapáčkuje na druhou stranu tak to sice tlakuje do těch zavařených vývodů,ale zároveň se druhá strana otevře a umožní oleji běžet z pístu zpět do nádrže.Akorát že celou tu dobu se zbytečně trápí čerpadlo a právě přepoušťák.To by ale při nepropustnosti přepoušťáku znamenalo,že při celém pohybu pístu zpět by čerpadlo stálo a to je divný.Chtělo by to vidět na vlastní oči.

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydraulika kde je chyba

#36 Nový příspěvek od skolnik »

chlapi díky moc za rady budu sebekritický hyraulice vůbec nerozumím sice jsem včera rozvaděč demontoval a odvezl si domu z vesnice ale po rozebrání jsem na nic nepřišel co je pojištovák kde najdu ucpanou dírku hydrauliku na trktoře jsem si nechal udělat takže o ní nc nevím a pán co mě to dělal boužel již nežije je těch informací na mě moc co jste mysleli tou další hadicí do nádrže myslel jsem že si nechám koupit nový rozvaděč ale vypadá to že bych to snad s vaší pomocí mohl vyřešit .......jo a k těm bramborám proč jsem tu hydrauliku nevyužil jednoduše jsem měl strach abych neco neskurvil a tak jsem traktor použil stejně tak jako kdysi kobylu co jsme doma měli a brány na vláčení jsem na ouvratích nadzvedoval po staru ručně :D škoda že jsem neudělal foto tet mám rozvaděč demontovaný pokud mě poradíte kde mám najit tu ucpanou dírku a třeba i povolit či utahnout pojištovák teda když ho najdu budu vděčný tak si myslíte že nový kupovat nemám??

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydraulika kde je chyba

#37 Nový příspěvek od skolnik »

Jo a ještě pro upřesnění má dvoupákový rozvaděč ale využívám pouze jednu sekci protože mám jen jednu jednočinou pístnici ten druhý okruh mám na štípačku ale nikdy jsem ho nevyužil hadice z druhé sekce jde do koncovky rychlospojky jen aby se vědělo

tengi
Příspěvky: 548
Registrován: pát kvě 21, 2010 10:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydraulika kde je chyba

#38 Nový příspěvek od tengi »

Přepoušťák je v tom oddíle,kde je přívod a zpátečka,taková ta matka seshora.Nevím přesně typ,princip je u všech výrobců stejný,jen provedení se liší.Ta matka je kontramatka a když se povolí,tak jde vyšroubovat ten šroub s tou drážkou na šroubovák.Takže od plochy,na které je ta drážka by to chtělo změřit hloubkoměrem na tělo roz.nebo alespoň k té matce,než se povolí stačí hloubkoměr na šupleře.Ale já kdybych to dělal na Tvém místě,tak bych na to až tak nekoukal,vždyť někde píšeš,že máš silově tu hydrauliku dost předimenzovanou.Tak bych jen povolil tu kontra,a povoloval bych v tom závitu ten přepoušťák nějakým silným šroubovákem až do té doby,než se přestane čerpadlo zastavovat.Ale nepřehnat to!Max.3,4závity.Jestli to pomůže,tak bych nakonec posléze opět utahoval až do buď původní polohy,nebo do polohy,kdy se opět čerpadlo začne zastavovat.Pak bych to nechal.Bude sice dávat menší tlak,ale jestli je to předimenzovaný,tak to teoreticky nevadí.
Jinak kdyby ses tam chtěl kouknout,když už to máš venku,žádný problém,normálně to v tom zavitu vyšroubuj,bacha,je pod tím pružina,ale ne extra silná,zpátky to složit jde.Pod ní vydolovat-je tam taková jakoby trubička,dílec,ten má v čele dírku cca 0.2mm.Ta když je ucpaná,tak to blbne ale opačně,takže vlastně čerpadlo vůbec nezabere a přepouští to stále zpět do nádrže.Bych to jen skouknul max.vyfoukal kompresorem a pokud bych nezjistil něco závažného,tak bych to dal normálně zpět.Ten segment pod tou pružinou díky tomu,že to máš venku a můžeš to dát vzhůru nohama by mohl jít ven dobře.Jinak je to trochu problém to z té díry dostat.Rozhodně rozvaděč hned nevyhazovat!!!

tengi
Příspěvky: 548
Registrován: pát kvě 21, 2010 10:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydraulika kde je chyba

#39 Nový příspěvek od tengi »

Teď mě napadla ještě jedna blbost,ale stalo se mi to už taky :zapomel: jestli máš čerpadlo přes klín.řemen,normálně se přes zimu uvolní a začne klouzat v extrémech.Dělal jsem nějakou chvíli v zemědělství a docela často se to po zimě objevovalo.

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydraulika kde je chyba

#40 Nový příspěvek od skolnik »

díky moc za vyerpávajíci odpověd hned zitra to vyzkoším rozebrat myslel jsem si že to bude ten šroub ale bal jsem se s ním povohnou prostě to skusím rozebrat a uvidíme ještě jednou děkuji a hned jak to rozeberu podám zprávy :)

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydraulika kde je chyba

#41 Nový příspěvek od skolnik »

k řemenu já ho tam běžně nemám nechtěl jsem zbytečně honit čerpdlo když nepoužívám hydrauliku vždy jsem ho tam dal jen když jsem ji potřeboval tet si nejsem jistý jestli je to ku prospěchu

Tatraka
Příspěvky: 187
Registrován: ned říj 18, 2009 2:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydraulika kde je chyba

#42 Nový příspěvek od Tatraka »

Hydrauliky se neboj. U Tvého rozváděče nehledej malou ucpanou dírku. Máš steré provedení kde se Ti nemá co ucpat. Zkontroluj si, že máš vývod od čerpadla přivedený pod šipku na rozváděči. Jen potom Ti bude fungovat přepouštěcí ventil. Povol kontramatku nad vývodem do nádrže, povol šroubovákem šroub v kontramatce. Klidně o 1 cm. Vyzkoušej, zda se Ti stále točí čerpadlo ve všech polohách. Pokud ne ještě povol a pokud ano přitahuj dokud se Ti nebude zastavovat. Pak zase trochu povol, aby se Ti stále točilo. Pokud Ti nebude stačit tlak musíš předělat pohon. Počítej, že takovéto čerpadlo sebere možná 8 koní a to neutočí kdejaká tkanička. To že sundaváš řemen ničemu nevadí. Doporučuji svést olej alespoň zpod zátky hydrauliky do nádrže či do hadice kterou se vrací olej do nádrže. Snížíš tím namáhání hydrauliky nejméně o 50 %.

tengi
Příspěvky: 548
Registrován: pát kvě 21, 2010 10:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydraulika kde je chyba

#43 Nový příspěvek od tengi »

Jó,líp než tatraka bych to nenapsal,plný souhlas.Fotka je rozmazaná,těžko z toho usuzovat typ.Vycházel jsem jen z obecného předpokladu.Akorát ten 1cm je vlastně zbytečnej,protože celej rozsah tlaku se vejde bohatě do třech závitů,což při stoupání 1,5mm je max.5mm.Je to dost citlivé i kvůli té malé dirce...Dokonce myslím,že když jsem to naposledy seřizoval,tak jsem se pohyboval max.v rozmezí 1/2závitu.

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydraulika kde je chyba

#44 Nový příspěvek od skolnik »

Díky díky dnes skusím rozebrat jen jsem s toho zase trochu blázen jedem píšete že nemám hledat malou dírku druhý píše že tam je, dál nerozumím tomu svodu z pod zátky do nádrže to jako v sekci rozvaděče co používám tam kde je ucpaný zavařený špunt dát hadici a pustit ji do nádrže ?? za foto se omlouvám měl jsem jen mobil traktor je u rodičů a tam jezdím jen o víkendu čerpadlo jsem si vzal sebou dnes ho rozeberu a nafotím co pujde omlouvám se že to potřebuji takhle vysvětlovat ale vždy se radši 5krát zeptám :)

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulika kde je chyba

#45 Nový příspěvek od Petr Matula »

ahoj. tedlk jsme to resily na tom samem rozvadeci. na ty spodni diry co mas zaslepene daj hadice a ty daj z5 do nadrze. toto ti dela cely ten bordel

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“