rozvadzač

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozvadzač

#76 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

Olpik píše:Tady je odkaz na sekcni rozvadec co mam na traktoru mel jsem ho cely rozhozeny protoze jsem menil vsechny o krouzky privod vede stredem celeho rozvadece a potom do odpadu .Jakmile se zatahne za jakoukoli paku volny prutok se mechanicky zavre a zacne pracovat hlavni redukcni ventil.Podle me byl zapojeny paralerne ,ale jsou i seriove a tandemove :-/
http://www.hydrocontrol-inc.com/images/ ... cd4_04.pdf
Kdyby byl zapojený paralelně tak by musely ke každé sekci vést čtyři kadice P-T-A-B . Bavíme se pořád se zapojením s jedním čerpadlem
V jednoduchosti je krása

sekalsemmalo
Příspěvky: 4265
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: rozvadzač

#77 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

je,tak ja se omlouvam,neumim to sem vlozit,tak pardon. na strane myslim 45 mate dvojrychlostni zapojeni,je to teda pro rotacni hydromotor.tak nad tim podumejte.
Naposledy upravil(a) sekalsemmalo dne pon dub 12, 2010 4:17 pm, celkem upraveno 1 x.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvadzač

#78 Nový příspěvek od Terablick »

Nešel by dát přímo odkaz na tu stránku? Výsledky vyhledávání google se mění ;-). Nenašel jsem na straně 45 nic co by to připomínalo... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

sekalsemmalo
Příspěvky: 4265
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: rozvadzač

#79 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

omluva terablicku a vsem
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvadzač

#80 Nový příspěvek od Terablick »

V pohodě :friends: . A šlo by to teda? :).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Olpik
Příspěvky: 375
Registrován: pát bře 13, 2009 11:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozvadzač

#81 Nový příspěvek od Olpik »

Olpik píše:Nevidim to moc ruzove to pouziti sekcniho rozvadece dival jsem se na stranky HYDROCOMU a je tam psano v parametrech - max.pracovni tlak 250 bar 8) ale max odpadni tlak jen 30 bar to je docela malo :nene: asi protoze odpad se nesmi moc tlakovat bo by vyletel nekde O krouzek. Je to mozne ? Neco me napadlo ze by to mohlo fakat z jednou sekci a jednim ventilem jen to hodim na papir a potom sem na konzultaci ;-)
http://www.hydrocom.cz/sortiment/rozvad ... rozvadece/
Nejak to utichlo :) Mam uz neco nakreslene vecer to sem hodim mam vybity fotak :pc:

Olpik
Příspěvky: 375
Registrován: pát bře 13, 2009 11:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozvadzač

#82 Nový příspěvek od Olpik »

Tak tady toto jsem vymyslel podle me by to melo fakat ,ale chtelo by to zkusit nebo prokonzultovat s nekym kdo navrhuje hydrauliku.Snad je to jednoduche.Diky tomu odlehcovacimu ventilu by to melo byt automaticke myslim to prepousteni nad pist nebo do nadrze,podle nastaveneho tlaku odlehceni vzhledem k odporu klinu ve dreve.Tady je odkaz na odlehcovaci ventil http://www.pqs-rakovnik.cz/pages_cz/vyr ... dsekce=12l pro info.Jinak zamek a zpetne ventily bezne veci ,mozna by to fakcilo i z redukcnim ventilem. :) misto toho odlehcovaciho ventilu.
Přílohy
006.JPG

sekalsemmalo
Příspěvky: 4265
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: rozvadzač

#83 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

jo,mas to pekny.kluci,ja ty rozvadece s regeneraci neznam,ale koukal sem,ze smerem vyjizdeni pistnice nakej odlehcovaci ventil vzhledem k pomeru objemu neresi(viz schema rozvadece).rizenej jednosmernej ventil je dobrej.dal by se ridit samotnym rozvadecem,nebo by tam mohl byt zamek,kuzelka dotlacena do sedla,zavreno a ten by mohl pracovat automaticky.rychle by pist bez odporu prijel,vyuzil by teda ty jakoze regenerace,proste by kapalina pod pistem nesla do odpadu,ale jeste by objemove pomohla nad pistem a pak by doslo ke stipani,vzhledem k narustu tlaku by zamek zavrel tu regeneraci a poustel by normalne do odpadu.no a smerem nahoru by to asi chtelo ten tvuj dobre navrzeny odlehcovaci ventil vzhledem k nepomeru objemu ve smeru zasouvani.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

sekalsemmalo
Příspěvky: 4265
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: rozvadzač

#84 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

nojo,ale tricestnej zamek taky neznam,takze to s tou automatikou nebude takovy.proste to vidim na tlakovej spinac a dalsi,dvoupolohovej tricestnej elektricky rizenej rozvadec,kterej bude zajistovat jednou prepousteni na tu regeneraci a po narustu tlaku prepousteni do odpadu.a pro druhy smer znovu ty same prvky plus asi to odfouknuti,odlehceni.no,to uz je pregombinovany.opravdu se da tohle vyresit tandemovym cerpadlem a budete tam mit z ridicich hydr. prvku dva tlakove ventily,jeden zpetak a rozvadec.ale vy ste to hned zavrhli.nebo ze to maj jinak.tak nevim.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Olpik
Příspěvky: 375
Registrován: pát bře 13, 2009 11:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozvadzač

#85 Nový příspěvek od Olpik »

sekalsemmalo píše:nojo,ale tricestnej zamek taky neznam,takze to s tou automatikou nebude takovy.proste to vidim na tlakovej spinac a dalsi,dvoupolohovej tricestnej elektricky rizenej rozvadec,kterej bude zajistovat jednou prepousteni na tu regeneraci a po narustu tlaku prepousteni do odpadu.a pro druhy smer znovu ty same prvky plus asi to odfouknuti,odlehceni.no,to uz je pregombinovany.opravdu se da tohle vyresit tandemovym cerpadlem a budete tam mit z ridicich hydr. prvku dva tlakove ventily,jeden zpetak a rozvadec.ale vy ste to hned zavrhli.nebo ze to maj jinak.tak nevim.
To neni tricestny zamek ,ale normalni jednostranny zamek to prerusovane je pilotni vstup :tyty:
http://www.hydrocom.cz/doc/vbpsl___hydr ... tranne.pdf

Olpik
Příspěvky: 375
Registrován: pát bře 13, 2009 11:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozvadzač

#86 Nový příspěvek od Olpik »

sekalsemmalo píše:jo,mas to pekny.kluci,ja ty rozvadece s regeneraci neznam,ale koukal sem,ze smerem vyjizdeni pistnice nakej odlehcovaci ventil vzhledem k pomeru objemu neresi(viz schema rozvadece).rizenej jednosmernej ventil je dobrej.dal by se ridit samotnym rozvadecem,nebo by tam mohl byt zamek,kuzelka dotlacena do sedla,zavreno a ten by mohl pracovat automaticky.rychle by pist bez odporu prijel,vyuzil by teda ty jakoze regenerace,proste by kapalina pod pistem nesla do odpadu,ale jeste by objemove pomohla nad pistem a pak by doslo ke stipani,vzhledem k narustu tlaku by zamek zavrel tu regeneraci a poustel by normalne do odpadu.no a smerem nahoru by to asi chtelo ten tvuj dobre navrzeny odlehcovaci ventil vzhledem k nepomeru objemu ve smeru zasouvani.
Ten zamek je tam kvuli zasunuti pistu po rozstipnuti aby zamkl ten propoj z privodem nad pist-regeneraci :)

sekalsemmalo
Příspěvky: 4265
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: rozvadzač

#87 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

ja to vidim ,olpiku.ja uz sem tady svejma uvahama resil i rychloposuv na zasouvani.a proste sem se upnul k tem rozvadecum. rozvadec,cvak a cesta volna,(nekdo tady na to dost dba a nelibi se mu tlakovy ventily,ja proti nim nic nemam).to tvoje taky bude fungovat a mas to pekne vymysleny.tlak nad pist,odemknuti regenerace(to cerchovany,cha cha cha)nehrozi tam pulsovani zamku?pistnice prudce najizdi do spalku ,jelikoz objem kap.pod pistem prechazi znovu nad pist.tlak stoupa,dochazi k vyrovnani a tlak pod pistem odchazi snazsi cestou pres odlehcovaci ventil do odpadu.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Olpik
Příspěvky: 375
Registrován: pát bře 13, 2009 11:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozvadzač

#88 Nový příspěvek od Olpik »

Ja su taky pro tlakove ventily a elektrorozvadece protoze to jde lehce automatizovat 8) .Rychlejsi zasouvani je nejjednodusi v ramci moznosti :) zvetsenim pistni tyce kvuli objemu. :)

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvadzač

#89 Nový příspěvek od fajlla »

Oživím toto téma.
Dnes už se na štípačkách normálně používá tenhle.https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Hydra ... i-80L/8689
Nešlo by to nějak do zapojit aby to i při zasouvání jelo rychle?

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“