Vyvážení setrvačníku

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vyvážení setrvačníku

#16 Nový příspěvek od hotday »

míra23 píše:Jak správně vyvážit setrvačník, určitě existují nějaké fígle.Jde mi o to, abych si to mohl udělat doma, protože mám spojeny 2 setrvačníky, jeden z 3001 a druhý z V3S. Jenže pan soustružník mi udělal vůli 0,5mm mimo osu středů ( prostě ten V3S-kový se trochu v tom druhém hýbe. je to sice pak dotaženo šrouby po obvodu, ale síla je síla). Tak nevím či to nechat tak , nebo co s tím. Nechci, aby mi časem odešly při nejlepším ložiska.
Dík
otec brusi kluky, a zo skusenosti od starsich sa traduje ze max vyosenie sotrvacnika moze byt 0,6mm a uz to leti von...a to to odletelo na liaz motore...
ja by som na tvojom mieste skusil zohnat dalsi sotrvacnik z V3S a urobit to nanovo...ale uz spravne...a to to ten tvoj sustruznik nepozna centrovacie hodinky??? ja som tiez robil nieco podobne a nedokazal som docentrovat 0,1mm a bolo to na tom motore citit...
inac, ak by ti to neodletelo, tak by ti mohlo zlomit kluku na ojnicnom cepe...rozhodne to tak nenechavat...
ps: ak by si to chcel len tak doma vyvazit, tak to hod medzi hroty, aj so sotrvacnikom a potoc...na spodnej strane, kde zastane, urobit ciaru kriedou, zas potocit, a zas pozerat, ze kde to zostane...ak sa to zopakuje, ze to zastane v tom istom mieste, tak vyvrtat dieru, kde si si to poznacil...atd...

miki
Příspěvky: 58
Registrován: pon bře 08, 2010 7:25 pm

Re: Vyvážení setrvačníku

#17 Nový příspěvek od miki »

Terablick píše:Oboje najednou nejde, ale postupně by mělo proběhnout oboje. Nejprve statické vyvážení jednotlivých dílů, pak celku a pak i dynamické, protože to je podstatně důležitější ;-).
Staticky vyvažuješ setrvačník, nikoli celý rotor. Pokud by jsi staticky vyvážil setvačník a pak ho vyvažoval dynamicky, tak to by byla zbytečná práce??.
Dynamické vyvažování má fóra pouze pro rotory, které pracují v nadkritické oblasti. Pokud máš tuhý rotor, stačí ti statické vyvážení.
Jednoduše pro představu: při statickém vyvážení sleduji hmotu pouze vzhledem o ose rotace (poze v půmětu do roviny kolmé k ose rotace) , kdežto při dynamickém vyvážení je nutno sledovat i to, jak je hmota rozložena podél osy rotace, proto nemá smysl vyvažovat dynamicky jednotlivé komponenty rotoru.
Překovejme meče v pluhy a naopak.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvážení setrvačníku

#18 Nový příspěvek od Terablick »

Vždyť píšu, že dynamicky jen celek ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvážení setrvačníku

#19 Nový příspěvek od Pepino »

ono taky hodně záleží na poměru průměr-délka.. 8)
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

miki
Příspěvky: 58
Registrován: pon bře 08, 2010 7:25 pm

Re: Vyvážení setrvačníku

#20 Nový příspěvek od miki »

Terablick píše:Vždyť píšu, že dynamicky jen celek ;-).
Jasně, ale když píšeš, že "postupně by mnělo proběhnout oboje" tak reaguji jak reaguji.
Překovejme meče v pluhy a naopak.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvážení setrvačníku

#21 Nový příspěvek od Terablick »

Myslel jsem to tak, že staticky by se mělo vyvážit jednotlivě, a na závěr pak celek dynamicky ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

miki
Příspěvky: 58
Registrován: pon bře 08, 2010 7:25 pm

Re: Vyvážení setrvačníku

#22 Nový příspěvek od miki »

No právě, to jednotlivé statické vyvážení a po něm dynamické je blbost (je to úplně zbytečná práce, kterou dynamickým vyvážením znehodnotíš).
Překovejme meče v pluhy a naopak.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvážení setrvačníku

#23 Nový příspěvek od Terablick »

To si nemyslím, protože když budou jednotlivé díly staticky výrazně nevyvážené, bude dynamické vyvažování celku o to složitější, a možná bude potřeba větší ubrání/přidání materiálu než při postupném statickém vyvažování ;-). Ale je pravda, že se nebavíme o závodním motoru, ale o traktoru ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

miki
Příspěvky: 58
Registrován: pon bře 08, 2010 7:25 pm

Re: Vyvážení setrvačníku

#24 Nový příspěvek od miki »

Máte pravdu, jde to taky tak, ale nedělá se to.
Překovejme meče v pluhy a naopak.

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vyvážení setrvačníku

#25 Nový příspěvek od PA »

je treba si uvedomit predevsim skutecnost ,na kterou poukazuje pepino.
totiz ze vyvazovat staticky valcovou rotacni soucast prakticky nema smysl. kdyz se totiz vyvazi staticky ,je docela mala pravdepodobnost ,ze bude pri rotaci vyhovovat. tezko totiz poznate ,v ktere casti delky soucasti a jakym zpusobem je nadbytecna hmota rozlozena. jedine staticky vyvazit a potom vyzkouset v otackach a zkouset posunovat zavazi podelne ,ale to uz neni staticke vyvazovani.

staticke vyvazeni jako takove ,muze mit uspech pouze u diskovych soucasti ,zjednodusene receno.
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvážení setrvačníku

#26 Nový příspěvek od Terablick »

Ahoj. Kamarád by potřeboval vyvážit samotný setrvačník. Výrobce motoru prý vyvažuje setrvačníky na nulu a klikovku vyvažuje zvlášť, takže stačí vyvážit jen setrvačník. Dokonce by prý měl na hrubo být už vyvážený. Nevíte o někom kdo by se tím zabýval tady na jihu? Nejlépe ČB a okolí. Díky.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvážení setrvačníku

#27 Nový příspěvek od Lars »

kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvážení setrvačníku

#28 Nový příspěvek od Terablick »

Díky, ale neni to zrovna po ruce ;-). Nebylo by něco v JČ? :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“