štípačka z vysokozdvihu

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20823
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: štípání destou

#16 Nový příspěvek od ota »

Někde jsem kdysi viděl, že na ten sloup nasadil nahoru takovej forychtuňk a na něm klín. Křížovej. Vidle sešoupnul k sobě. Potom na ty vidle postavil špalek a zvedal. Klín stál a vidle lezly nahoru, jako když zvedáš klasicky. A špalek se o klín rozštípl na čtyři kusy. Pak pustil dolů a nasadil další špalek a dokola.
Na tom sloupu to měl nasazené na vrchu, tam to měl zajištěný jak jsou na tom sloupu takové ty oka třeba pro zvedání ještěrky jeřábem. Ty se nevysouvají když zvedá vidle nahoru.
No vytahnout ještě jednu sekci a napojit na to šťípačku je celkem drahé štípání. Třeba 4 válcem motorem hnát šťípačku mi přijde drahé štípání. To už je lepší udělat el. motor a čerpadlo s kouskem nádrže a jet to tím. Tak to mám doma já a 3 kW štípu všechno co mi vleze do štípačky.
U ještěrky mám vývody i na rozvaděči volné páčky, ale asi bych to ještěrkou spolu se štípačkou neštípal. :)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: štípání destou

#17 Nový příspěvek od vitex »

Něco podobného jsem vyrobil švagrovi a k tomu přídavnou desku na lisování dvěstě litrových sudů od směsí na výrobu barev.

Uživatelský avatar
bibos
Příspěvky: 985
Registrován: stř črc 04, 2007 1:14 pm
Bydliště: 25801
Kontaktovat uživatele:

Re: štípání destou

#18 Nový příspěvek od bibos »

Ta ještěrka je Gliwice a má nosnost 2 t ale má válec 80 mm což je 7000 kg ale je to přes řetěz takže 3500kg to je na štípání hodně málo.
Vyrábím stěpkovače,štípačky,navijáky a štípací kužele
Vyrobím na soustruhu,fézce cokoliv -dodám materiál

Vyrábím drážkové hřídele zemědělské -výrábím je tvarovou frézou.
https://www.kovovyroba-bibos.cz/

Uživatelský avatar
Lakatos80
Příspěvky: 1025
Registrován: sob led 16, 2010 3:16 pm
Bydliště: trutnov

Re: štípání destou

#19 Nový příspěvek od Lakatos80 »

Někdo nějaké fotky prosím nemáte?asi bude potřeba udělat vyvod na tu hydrauliku a klasickou štípačku :-/
Jonsered 2159,H 560xp 2x,H562xp, H 372Xp

Marek 6945
Příspěvky: 199
Registrován: stř dub 15, 2009 5:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: štípání destou

#20 Nový příspěvek od Marek 6945 »

Ja mam udelanou stipacku z veze z desty a funguje luxusne kriz na 4 polena 130cm dlouhe 8)

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: štípání destou

#21 Nový příspěvek od frturek1 »

bylo by mozny dat sem nejaky fotky?

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: štípání destou

#22 Nový příspěvek od CBS »

Otázka znie, či chceš zachovať funkčnosť desy, šlo by to ako píše ota, aj keď mám pocit, že to bude slabé, ak desta zdvíha 3,5t rovnaká bude aj sila pri štiepaní čo mi príde dosť málo. Ak namontuješ klin na časť, ktorá sa vysúva polovičnou rýchlosťou ako vidly dosiahneš dvojnásobnú silu, čo by už bolo prijateľné, ale preštiepené poleno sa bude nachádzať niekde v 2/3 výšky celkového zdvihu vidiel, čo je dosť nebezpečné a neefektívne :-/
Aj keď by mohlo ísť prehadzovať reťaze tak, aby piest priamo zdvíhal vidy. Ceklová efektivita takéhoto štiepania je otázka priorít, keď nie je v dosahu elektrický prúd alebo menší motor, je dobrý aj štvorvalec. U nás metrovicu kálame priamo v lese, kálané dervo sa ľahšie nakladá a z rovnakého objemu je viac prm.

Marek 6945
Příspěvky: 199
Registrován: stř dub 15, 2009 5:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: štípání destou

#23 Nový příspěvek od Marek 6945 »

Hoši udělám fotky do konca tydna jo? Može byt?

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: štípání destou

#24 Nový příspěvek od frturek1 »

jo to v klidku staci 8)

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“